slider

„Lexus Team LT“ sezoną pradeda atsinaujinę

Jau netrukus prasidės 2017 metų Baltijos šalių ilgų distancijų lenktynių sezonas – pirmasis keturių valandų ištvermės lenktynių „Baltic Endurance Championship (BEC)“ etapas numatytas balandžio 28-29 dienomis Rygos „Bikernieki“ trasoje. Šioms lenktynėms intensyviai ruošėsi ir bene paskutinę naktį visus namų darbus spėjo atlikti „Lexus Team LT“ komanda, startuosianti su „Lexus IS F“ automobiliu, kuris per daugelį metų sugebėjo užsitikrinti patikimo ir konkurencingo automobilio vardą.

Legendinis patikimumas

Dar 2011 metais „Artas Racing“ pavadinimu pakrikštyta komanda į lenktynių trasą išvairavo „Lexus IS F“ automobilį, itin artimą standartiniam modeliui, ir taip greitai su juo lėkė įvairiose ilgų distancijų lenktynėse, kad 2015 metais sulaukė dėmesio iš oficialaus gamintojo atstovų. Visa tai transformavosi į naują komandos pavadinimą ir stiprų „Lexus“ atstovybių Lietuvoje palaikymą.

Taigi 2015 metais pirmą kartą nuskambėjo „Lexus Team LT“ komandos vardas, o 2016 metais ekipa prie lenktynių starto išvairavo naują „IS F“ automobilį, kuris kaip ir ankstesnioji lenktynių mašina, turėjo tą pačią savybę – autosportui paruoštas standartinis automobilis su tokiu varikliu ir greičių dėže, kokią gamintojas įdėjo dar fabrike ir po to joks lenktynių inžinierius prie šių agregatų nekišo savo rankų.

Taigi 5,0 litrų V8 jėgainę savyje slepiantis „Lexus IS F“ turi 423 AG ir 503 Nm galingumą. Varikliui darbą trasoje palengvina kėbulo svorio sumažinimas. Be to, pats automobilis, patekęs į komandos dirbtuves dar gavo sportinius stabdžius, amortizatorius, o pagrindiniams agregatams buvo patobulintas aušinimas.

Komandos lenktynininkai džiaugiasi, kad automobilis puikiai išlaikė 2016 metų lenktynių egzaminą, tačiau autosporte yra įprasta, kad prieš naują lenktynių sezoną būna atliekami vieni ar kiti patobulinimo darbai, ieškoma geresnių, įdomesnių sprendimų.

Automobilio patobulinimai

Po 2016 metų sezono „Lexus Team LT“ nusprendė pakeisti bolido variklį, kuris tarnavo jau net šešis sezonus bei prasuko daugybę valandų lenktyniniu režimu. Tuo pačiu sumontuotas ir sportinis išmetimo kolektorius.

Taip pat komanda pasirūpino ir variklio valdymo bloku su nauja programa, padėsiančia sumažinti kuro sąnaudas Pernai komanda pastebėjo, kad kuro mišinys yra pernelyg riebus ir kuro naudojama kiek per daug.

Dėl šios priežasties „Lexus Team LT“ pradėjo konsultuotis su amerikiečiais iš „RR-Racing“ kompanijos, modifikuojančios „Lexus IS F“ standartinio variklio valdymo kompiuterio programas. Kompanija geranoriškai sutiko išspręsti šias problemas.

Buvo išsiaiškinta, kad dėl stipriai modifikuoto oro paėmimo vamzdžio (šis pakeitimas buvo atliktas dėl variklio aušinimo patobulinimų) oro srauto matuoklė netiksliai skaičiavo į variklį patenkančio oro kiekį. „RR-Racing“ atliks oro srauto matuoklės perkalibravimą ir variklio valdymo programos optimizaciją lenktynių režimui. Prieš pirmąjį sezono etapą jau buvo atlikta keletas optimizacijos iteracijų, kurios davė teigiamus rezultatus, bet tai dar nėra tas siekiamas rezultatas. Pilnai programą planuojama optimizuoti jau antrajam etapui.

„Mums dar nepavyko iki galo pasiekti to, ko norėjome. Šio patobulinimo tikslas buvo ne papildomai prisidėti „arklių“, o tinkamai sureguliuoti degalų naudojimą, kuris šiek tiek per didelis. Pilno degalų bako neužtenka dviem valandoms – mes norime, kad jo pakaktų būtent tokiam laikui“,- apie prieš lenktynes atliekamus komandos namų darbus atviravo vienas iš komandos lenktynininkų Dainius Kablys.

Komandos tikslas, kad automobilis lenktyniniu režimu šimtui kilometrų kelio naudotų 55-60 litrų degalų, dabar kuro suvartojimas yra gerokai virš 60 litrų. Po prieš savaitę atliktų testų „Nemuno žiede“ Dainius Kablys teigė, kad automobilis lyginant su pernai metais yra gyvesnis. „Bolidas su naujuoju varikliu, sportiniu išmetimu ir perprogramuotu ECU tapo aštresnis, itin tolygiai bėgėjasi visame diapazone. Bus labai įdomu palyginti pasikeitusį jo elgesį lenktynių Rygoje metu. Ten realiai pasimatys, ar jis tapo greitesnis tiesiojoje, ar pagerėjo jo išvažiavimas iš posūkių“,- sakė D. Kablys.

Per žiemą atlikta ir daugiau patobulinimų – automobilis gavo naują galinį spoilerį. Taip pat buvo modifikuoti galiniai stabdžiai. Dėl per didelio galinių stabdžių dilimo „Lexus Team LT“ konsultavosi su „Xtra Motorsport“. Ši kompanija atliko skaičiavimus ir virtualią stabdžių simuliaciją, bei išsiaiškino, kad „Lexus IS F“ yra per didelis galinių stabdžių apkabų tūris, todėl galiniai stabdžiai lenktynių metu yra per daug apkrauti ir per dažnai turi įsikišti ABS. Ši gamyklinė sistema yra labai efektyvi, todėl vairuojant komandos lenktynininkai nepajautė priekinių ir galinių stabdžių disbalanso. Tuomet „Racetech“ dirbtuvės skubos tvarka suprojektavo ir pagamino adapterius naujiems stabdžių suportams.

Naujas komandos narys

Be automobilio atnaujinimo, šį sezoną „Lexus Team LT“ komanda atnaujino ir savo sudėtį – komandos senbūvį Darių Baltramiejūną pakeitė ralio pasaulyje žinomas vardas – Eugenijus Michalauskas, kuris automobilio kėdę ilgų distancijų lenktynėse keisis su A. Mrazausku ir Dainiumi Kabliu.

Per praeitą savaitgalį vykusias treniruotes E. Michalauskas pirmą kartą sėdo prie „Lexus IS F“ vairo ir susipažino su nauja technika. Nors Eugenijus yra ralio atstovas, tačiau žiedinės lenktynės jam nėra naujiena – jis jau ne kartą yra važiavęs 1000 km lenktynėse.

„Mes seniai bendraujame su Eugenijumi. Jis atstovauja mūsų klubą važiuodamas ralyje. Tūkstančio kilometrų lenktynėse jis yra važiavęs ne kartą, tačiau savęs žiedo atstovu nelaiko, nors jo patirtis prie lenktyninio automobilio vairo yra didelė. Galiausiai jis nusprendė, kad reikia save rimčiau išbandyti žiede“,- apie naują komandos narį kalbėjo Artūras Mrazauskas.

Neilgai trukus „Lexus Team LT“ komandą papildys ir dar vienas gerai žinomas lenktynininkas.

2017 metų planas

2017 metais komanda planuoja startuoti visuose 4 valandų ištvermės lenktynių „BEC“ etapuose bei dalyvauti „Eneos 1006 km“ lenktynėse Palangoje, įveikti 1000 km lenktynių trasą ir tokio pačio formato varžybose Pernu mieste, Estijoje.

„Pirmajame etape, Rygoje, tikslas kaip visada vienas – nugalėti, o po varžybas jau bus aišku, kaip mums sekėsi to siekti, nes autosporte būna pačių įvairiausių niuansų. Važiuojame GT klasėje. Čia be mūsų yra dar keturi automobiliai – visi jie šiek tiek greitesni, taigi laukia įdomi kova“,- apie pirmųjų varžybų tikslus kalbėjo Dainius Kablys.

2017 04 28


Atgal