fbpx
slider

Lengvai kvėpuokite ir puikiai jauskitės savo „Lexus“ automobilyje su „nanoe™ X“

Kalbant apie oro kokybę, „Lexus“ rūpinasi ne tik transporto priemonių išmetamų dujų kiekio mažinimu, bet ir tuo, kad atmosfera automobiliuose būtų kuo švaresnė. Siekdamas palaikyti švarią ir sveiką salono aplinką ir apsaugoti visų jame esančių žmonių gerovę, jis pristato naujos kartos technologiją: „nanoe X“ [1]  – ši „Panasonic“ sukurta technologija yra nematoma žmogaus akiai, tačiau veiksmingai slopina potencialiai kenksmingas ir nemalonias daleles.

Mokslinis principas paprastas: į oro srautą išleidžiamos vandens molekulės, kuriose yra mikroskopinių hidroksilo radikalų. Šie gali slopinti virusus, bakterijas, žiedadulkes ir kitus alergenus bei veikti prieš pelėsių plitimą. Jos taip pat gali panaikinti blogą kvapą ir sustabdyti drėgmės garavimą, todėl oda ir plaukai tampa drėgnesni.

Naujos kartos „nanoe X“ technologija pirmą kartą buvo pristatyta 2021 m. sedane „Lexus ES“, turinčio „Executive“ komplektaciją. Dabar technologija naudojama naujajame „UX“, naujos kartos „RX“ bei visiškai naujajame „RZ“, kaip „Lexus“ klimato konsjeržo sistemos dalis. Kituose modeliuose pasirodys 2023 m.

„Nanoe X“ efektyvumą išbandė nepriklausomos organizacijos ir akademinės įstaigos visame pasaulyje[2] . Pavyzdžiui, laboratoriniai tyrimai parodė, kad per vieną valandą technologija gali slopinti daugiau kaip 99 % virusų ir bakterijų; 1,8 karto sumažinti kvapo intensyvumą.

Naujoji „nanoe X“ technologija yra iš esmės patobulinta originali „nanoe“ technologija, naudota ankstesniuose „Lexus“ automobiliuose. Daug didesnis poveikis pasiektas dėl 10 kartų padidėjusio skleidžiamų hidroksilo radikalų dalelių skaičiaus – nuo 480 mlrd. per sekundę iki 4,8 trilijonų.

 

Gamtoje gausiai paplitę hidroksilo radikalai dabar naudojami oro kokybei uždarose patalpose, pavyzdžiui, transporto priemonėse, darbo vietose ir viešosiose erdvėse, gerinti. Jiems išsiskyrus, jie reaguoja su atmosferos elementais. Tai natūraliai vykstantis procesas, kuris leidžia stabdyti teršalų augimą, juos suskaidyti ir neutralizuoti jų neigiamą poveikį.

Šios pažangios oro valymo technologijos privalumais galima naudotis kiekvienos kelionės automobiliu metu, tačiau ypač naudinga važiuojant labai užterštomis miesto vietovėmis. Ji taip pat labai naudinga, kai kasdien yra vežami skirtingi keleiviai. Tai naudinga privačioms nuomojamoms transporto priemonės, verslo parkams, kai yra keli naudotojai, bei automobiliams, kuriais į mokyklą ir iš jos vežamos vaikų grupės.

[1] „nanoe™” ir „nanoe™ X” ženklai yra „Panasonic Holdings Corporation” prekių ženklai.

[2] Japonijos ir tarptautiniai moksliniai tyrimai bei akademiniai bandymai, įskaitant Japonijos maisto tyrimų laboratoriją.

2022-12-17


Atgal