fbpx
slider

„Lexus“ 2023 m. Milano dizaino savaitėje

„Lexus“ šiemet sugrįš į Milano dizaino savaitę su pripažintos Niujorko menininkės ir architektės, Suchi Reddy, instaliacija. Instaliacija „Shape by Air“ taps pagrindiniu jos dalyvavimo pasaulyje pirmaujančioje tarptautinėje dizaino šventėje akcentu. Taip pat bus viešai pristatyti „Lexus Dizaino Apdovanojimai 2023“ keturių nugalėtojų sukurti prototipai.

Reddy, „Reddymade Architecture and Design” įkūrėja, įkvėpimo sėmėsi iš „Lexus Electrified“ sportinio kupė linijų ir meistriškumo. Ji sukūrė elegantišką ir erdvų meno kūrinį, išreiškiantį tvarumą, inovacijas ir dizaino meistriškumą, kurie yra esminiai „Lexus“ prekės ženklo etosai. „Shaped by Air“ perteikia įsipareigojimą kurti į žmogų orientuotą, anglies dioksido išmetimą neutralizuojantį ir nepriekaištingai sukurtą dizainą. Instaliacijos pristatymas įvyko 2022 m. Majamio meno ir dizaino savaitės metu, Šiuolaikinio meno institute, Majamyje (ICA Miami). 

Reddy iš naujo pergalvojo instaliaciją specialiai savo pasirodymo Milano „Superstudio“ kontekste balandžio 17–23 dienomis. Darbe vaizduojama plataus masto „Lexus Electrified Sport“ interpretacija, kurią formuoja šviesa ir ryškios žalios spalvos lapus primenančios formos, perteikiančios judėjimą per gamtą. Pristatymui Milane šios formos bus pakabintos nuo lubų, kurios drauge derės su Henri Matisse‘o išpjovomis.

Reddy komentavo: „Nuolatinis „Lexus“ įsipareigojimas naujovėms – ir meninio požiūrio, kuris yra meno ir dizaino susiliejimas, palaikymas – paskatino mane įsivaizduoti šią įtraukiančią patirtį kaip skulptūrą ir daugialypę erdvinę patirtį.“

Instaliacija iš dalies pagaminta iš perdirbtų/pakartotinai panaudotų medžiagų ir perteikia judesio pojūtį. Iš pirmo žvilgsnio, kūriniai atrodo abstraktūs, tačiau žiūrovui priartėjus, jie atskleidžia automobilio kontūrą. Reddy, kurios dizaino etosas buvo apibūdintas kaip „forma seka jausmą“, metodas kruopščiai sukalibravo instaliacijos aplinką, kad ji būtų svetinga, kontempliatyvi ir apgaubianti. Tikslas – suteikti parodos lankytojams pojūtį lyg vaikščiotum po ošiantį mišką. Renginyje taip pat atsispindės garsusis „Lexus“ Omotenashi svetingumas – bus įrengtas poilsio kambarys atsipalaidavimui ir apmąstymams.

„Lexus Dizaino Apdovanojimai“ laimėtojų prototipai

Galerijoje šalia instaliacijos „Shape by Air“ bus eksponuojami keturių „Lexus Dizaino Apdovanojimai  2023“ nugalėtojų sukurti prototipai – dizaino koncepcijos, kurios atspindi „Lexus“ įsitikinimą, kad dizainas gali padėti pasiekti teigiamų pokyčių pasauliui. Jau 11-tus metus skaičiuojantis konkursas švenčia ir ugdo naujus kūrybinius talentus iš viso pasaulio. Atrinkti iš 2 068 dalyvių iš 63 skirtingų šalių, šių metų nugalėtojai – Pavels‘as Hedström (Švedija, Danija), Jiaming‘as Liu (Kinija), Vincent‘as Lai (Singapūras), Douglas‘as Lee (Kanada, JAV) ir Kyeongho Park‘as bei Yejin Heo (Korėjos Respublika).

 

„Lexus Dizaino Apdovanojimai“ konkurso užduotyje dizaineriai buvo kviečiami pateikti koncepcijas, kurios numatytų ateities iššūkius, kartu išreikštų „Lexus“ prekės ženklo principus – „numatyti“, „kurti naujoves“ ir „žavėti“ bei didintų žmonių laimę. Šiais metais „Lexus“ įsteigė „People’s Choice“ apdovanojimą – žmonės gali balsuoti už jiems labiausiai patikusią dizaino koncepciją. Balandžio mėn. balsuoti galės tiek parodos lankytojai, tiek tie, kurie darbus peržiūrės internetu.

Brian‘as Bolain‘as, „Lexus“ pasaulinės rinkodaros vadovas, sakė: „Džiaugiamės galėdami išplėsti bendradarbiavimą su nepakartojama Suchi Reddy ir pamatyti, kaip „Lexus Electrified Sport“ atgyja kartu su mūsų „Lexus Dizaino Apdovanojimai“ konkurso nugalėtojų darbais. Suchi įsipareigojimas kurti geresniam rytojui atspindi novatorišką dvasią ir mes negalime įsivaizduoti tobulesnės sinergijos šių metų pristatymui.“

„Lexus“ nuo 2005 m. sukūrė įtikinamą, įtraukiančią patirtį Milano dizaino savaitės lankytojams, bendradarbiaudamas su visame pasaulyje žinomais kūrėjais, tokiais kaip Philippe’as Nigro, Neri Oxman‘as, Sou Fujinoto, „Rhizomatics“ ir Germane’as Barnesas.

Apie Suchi Reddy

Suchi Reddy įkūrė „Reddymade“ 2002 m., laikydamasi į žmogų orientuoto požiūrio į dizainą, skirto švęsti įvairovę ir lygybę, taip pat spręsti ekonominį, socialinį, aplinkosauginį ir kultūrinį savo darbo poveikį tiek vartotojui, tiek planetai.

Reddy yra 2022 m. Waltono kritikė Amerikos katalikiškojo universiteto architektūros mokykloje. 2019 m. ji buvo paskirta Ilinojaus universiteto architektūros mokyklos Champaign–Urbana Plym nusipelniusia profesore, kur jos darbas buvo sutelktas į šiuolaikinę architektūros patirtį per neuroestetikos, neurofenomenologijos ir jutiminio dizaino objektyvą. Reddy pristatė ir skaitė paskaitas apie firmos darbą daugelyje vietų, įskaitant Architektūros neurologijos akademijos Salko instituto metinę konferenciją, Ilinojaus universitetą ir Viskonsino universitetą. Ji yra „Design Trust for Public Space“, „Storefront for Art and Architecture“ ir „Madame Architect“ valdyboje; taip pat yra Detroito gailestingumo architektūros mokyklos bei bendruomenės plėtros dekano patarėjų tarybos narė.

„Reddymade“ gavo daugybę apdovanojimų už dizaino meistriškumą, įskaitant Amerikos architektų instituto ir „NYCxDesign“ pripažinimą. „Reddymade“ darbas aktyviai prisideda prie socialinio ir kultūrinio diskurso, kuriame nagrinėjama, kaip neuroestetika ir gerovės kūrimas teigiamai veikia visus žmones.

2023-03-20


Atgal