fbpx
slider

„Lexus” bendradarbiaus su Marjan van Aubel

„Lexus” paskelbė apie naują bendradarbiavimą su pripažinta olandų saulės energijos projektų kūrėja Marjan van Aubel, kuri Majamio šiuolaikinio meno instituto („ICA Miami”) skulptūrų sode sukurs ryškią saulės energija varomą instaliaciją. Įkvėpta naujos kartos BEV koncepcinio automobilio „LF-ZC”, neseniai pristatyto Japonijos mobilumo parodoje, ir įgyvendinta drauge su erdvinės patirties dizaino studija „Random Studio”, interaktyvi instaliacija padidins „Lexus” ir Marjan indėlį į dizaino ir technologijų ribų praplėtimą, siekiant neutralizuoti anglies dioksido išmetimą ateityje. Instaliacija bus pristatyta gruodžio pradžioje ir eksponuojama visą renginio laikotarpį.

Ši instaliacija, pavadinta „8 minutės ir 20 sekundžių” (tiek laiko trunka, kol saulės šviesa pasiekia Žemę), parodys neįtikėtinas anglies dioksido neišskiriančios energijos panaudojimo galimybes. Tai skulptūrinė „Lexus” novatoriško elektrifikavimo modelio interpretacija, sudėtingai sukonstruota naudojant unikalius van Aubel organinius fotovoltinius (OPV) elementus, paprastai naudojamus saulės energijos įrenginiuose. Pasitelkus Marjan saulės energijos projektavimo patirtį, ši instaliacija ne tik pagerbia saulės kelionę, bet ir sustiprina ekologiškai sąmoningo ir technologiškai novatoriško elektrifikuoto „Lexus” automobilio išradingumą.

„Lexus” nepakeičiamas įsipareigojimas prisiimti socialinę atsakomybę kuriant mobilumo dizainą ir platesniame visuomeniniame kontekste, skatina mesti iššūkį įprastoms nuostatoms ir peržengti apribojimus, kartu išlaikant plačią tvarumo viziją. „LF-ZC” („Lexus Future Zero-emission Catalyst”) koncepcija yra „Lexus” būsimos naujos kartos BEV linijos dalis. Kaip rodo pavadinimas, šis modelis yra naujų patirčių elektros amžiuje katalizatorius, įskaitant aukštesnę vairavimo dinamiką, bekompromisį dizainą ir naujas išskirtines paslaugas – visa tai atspindi „Lexus” ženklo pažadą „kurti automobilius, kurie praturtintų reiklių klientų gyvenima”.

Ši instaliacija yra pirmasis Marjan van Aubel viešasis projektas Majamyje. Nuo 2018 m. „Lexus” pristato instaliacijas Majamio meno ir dizaino savaitėje, o šis projektas žymi antruosius bendradarbiavimo su Majamio meno ir dizaino muziejumi metus. „Lexus” ir „ICA Miami” yra įsipareigoję kurti patirtį, kuri įkvėptų lankytojus susimąstyti apie teigiamą kūrybinio dizaino poveikį.

Įgyvendindama instaliaciją, Marjan studija bendradarbiauja su „Random Studio” – pripažinta sertifikuota „B Corporation®” korporacija, kuri visame pasaulyje kuria įtraukiančias erdvines patirtis. Instaliacijoje bus sumodeliuotas „LF-ZC” modelis, pagamintas iš OPV lakštų, kurie visą dieną meta spalvotus šešėlius, kai į juos patenka saulės šviesa. Skulptūroje esantys šviesos ir judesio jutikliai sustiprins instaliacijos patrauklumą ir interaktyvumą, sukurdami vizualinį spektaklį, kuris suaktyvina pojūčius ir įkūnija įkvepiančias „Lexus” elektrinės revoliucijos galimybes.

Marjan van Aubel pelnė pasaulinį pripažinimą už tai, kad saulės energiją estetiškai patraukliais sprendimais įtraukė į kasdienį gyvenimą. Aistringai pasisakydama už tvarumą meno ir dizaino sektoriuje, ji atlieka praktiką ir tyrimus, kurių metu sukuria apdovanojimus pelniusius baldų ir apšvietimo dizainus bei įspūdingas viešąsias instaliacijas. Be to, ji yra viena iš pirmosios pasaulyje saulės energijos bienalės įkūrėjų, o jos puikūs darbai eksponuojami prestižinėse institucijose, įskaitant „MoMA”, Vitra dizaino muziejų, Stedelijk muziejų bei Viktorijos ir Alberto muziejų.

„Lexus” atsidavimas naujovėms ir meistriškumui atitinka mano paties praktikos etosą, kad funkcionalus dizainas gali būti ir tvarus, ir estetiškai gražus. Tikiuosi, kad bendradarbiaudami išryškinsime idėją, jog tvaraus dizaino sprendimai yra meno kūriniai”, – teigė Marjan van Aubel.

„Mums didelė garbė, kad Marjan van Aubel, saulės energijos dizaino pradininkė, bendradarbiauja su mumis ir pasitelkia savo patirtį bei genialumą kuriant BEV koncepcinį automobilį. Jos nepalaužiamas įsipareigojimas kurti tvarų, žmogui svarbų dizainą – tai savybė, kurią labai vertina „Lexus”. Negalėjome sugalvoti geresnės vietos jos instaliacijai pristatyti nei pasaulinio lygio institucija, t.y. „ICA Miami””, – sakė Brian’as Bolain’as, „Lexus” pasaulinės rinkodaros vadovas.

„Aplinkos tvarumas yra „ICA Miami” prioritetas, nes ištisus metus stengiamės mažinti ir kompensuoti savo anglies dioksido pėdsaką. Marjan van Aubel galingas darbas su „Lexus” yra reikšminga pažanga novatoriško tvaraus dizaino srityje ir parodo, kaip visuotinis ekologinis susirūpinimas skatina šiuolaikinius sprendimus. Džiaugiamės, kad Majamio meno savaitės metu galime suteikti svarbią platformą Marjan ir jos įspūdingiems darbams”, – sakė Alex’as Gartenfeld’as, Irma ir Norman’as Bramanai – „ICA Miami” meno direktoriai.

Kartu su instaliacija „Lexus” vėl rengia „Lexus Art Series”: „Whitewall” – tai diskusijų ir pokalbių programa, kurioje dalyvaus „Lexus” ambasadoriai ir lyderiai iš meno ir dizaino pasaulio.

Apie Marjan van Aubel  

„Marjan van Aubel Studio” yra apdovanojimus pelniusi novatoriška saulės energijos projektavimo studija, kuri saulės energiją pritaiko kasdieniame gyvenime. Projektuoja pozityviai ateičiai, derina tvarumo, dizaino ir technologijų sritis. Studija kuria ilgalaikius pokyčius pasitelkdama saulės energijos dizainą, sklandžiai integruodama saulės energiją į mūsų aplinką, pavyzdžiui, į pastatus ir objektus, siekdama, kad saulės energija taptų prieinamesnė visiems. Žymiausi darbai: „Sunne”, „Current Table”, „Power Plant” ir Nyderlandų paviljono pasaulinėje parodoje „Expo 2020” Dubajuje stogas.

Marjan bendradarbiavo su tokiais pasauliniais prekių ženklais kaip „Cos”, „Timberland”, „Swarovski”, siekdama paspartinti pasaulinį perėjimą prie saulės energijos. 2012 m. baigė Karališkąjį meno koledžą (Dizaino produktų magistro laipsnis), 2009 m. – Rietveldo akademiją „DesignLAB” (bakalauro laipsnis).

Be to, Marjan van Aubel buvo paskirta 2022 m. Nyderlandų dizaino savaitės ambasadore, sustiprindama šią iniciatyvą ir savo pačios saulės energijos ambicijas.

Apie Majamio šiuolaikinio meno institutą

Majamio šiuolaikinio meno institutas („ICA Miami”) siekia skatinti nuolatinius šiuolaikinio meno eksperimentus, plėtoti naują mokslą ir skatinti meno ir idėjų mainus Majamio regione ir tarptautiniu mastu. Pasitelkdamas energingą parodų ir programų kalendorių bei savo kolekciją, Majamio šiuolaikinio meno institutas suteikia svarbią tarptautinę platformą vietinių, naujų ir nepakankamai pripažintų menininkų kūrybai ir padeda visuomenei vertinti ir suprasti novatoriškiausią šių laikų meną. 2014 m. pradėjęs veikti „ICA Miami”, 2017 m. gruodžio 1 d. atidarė naujus nuolatinius namus Majamio dizaino rajone. Centrinė muziejaus vieta leidžia jam tapti bendruomenės kultūrine atrama ir sustiprina jo vaidmenį ugdant kultūrinį raštingumą visame Majamio regione. Muziejaus lankymas nemokamas, todėl žiūrovai turi galimybę ištisus metus atvirai ir viešai susipažinti su meno meistriškumu.

Apie „Random Studio“

„Random Studio“ yra Amsterdame ir Paryžiuje įsikūrusi erdvinės patirties dizaino studija ir B-korporacija. Studija daugiausia dėmesio skiria erdvių, kurios keičiasi ir evoliucionuoja dėl sąveikos su žmonėmis, architektūra, gamta ir technologijomis, kūrimui.

2023-11-10


Atgal