fbpx
slider

„Lexus ES“ sedanas viršijo trijų milijonų pardavimų ribą

„Lexus ES“, populiariausias „Lexus“ sedanas, peržengė trijų milijonų pardavimų ribą visame pasaulyje. Ši riba pasiekta praėjus penkeriems metams nuo modelio pasirodymo Vakarų Europoje ir 33 metams nuo tada, kai „Lexus ES250“ kartu su didesniuoju sedanu „LS 400“, iš pradžių tik JAV, pradėjo „Lexus“ prekės ženklo kūrimą.

Šiuo metu „ES“ yra antras geriausiai parduodamas visų laikų „Lexus“ modelis po prabangaus visureigio „RX“, kurio iki šiol visame pasaulyje parduota 3,6 mln. vienetų. „ES“ taip pat buvo antras pagal populiarumą „Lexus“ modelis 2022 kalendoriniais metais – visame pasaulyje buvo parduoti 167 628 vienetai, o „RX“ modelio – 178 234 vienetai. Iš septynių atvejų, kai metiniai sedano „ES“ pardavimai viršijo 100 000 vienetų, keturi buvo 2019 – 2022 m.

Europoje sedanas „ES“ užėmė ketvirtą vietą „Lexus“ 2022 m. pardavimų lentelėje (4895 vnt.) ir yra labai svarbus modelis automobilių parkų sektoriuje. Jis išlieka geriausiai parduodamu „Lexus“ sedanu regione, kurio gamoje dominuoja „RX“, „NX“ ir „UX“ visureigiai.

Nuo pat pirmojo pasirodymo 1989 m. „ES“ įsitvirtino kaip pagrindinis E-premium segmento modelis, pritraukiantis tiek privačius, tiek verslo klientus. Modelis buvo plačiai giriamas dėl

prabangaus ir erdvaus salono, geriausio klasėje komforto, išskirtinio tylumo, rafinuoto važiavimo ir intuityvaus vairavimo.

Dabartinės kartos „ES“ sukurtas ant „Lexus“ pripažintos „Global Architecture – K“ (GA-K) platformos, kuri suteikė dizaineriams galimybę išbandyti sedano dizaino ribas, pasižyminčias „provokuojančia elegancija“. Dėl ilgos ratų bazės, ratus galima priartinti prie kampų, be to, platforma leidžia sukurti variklio dangtį žemoje pozicijoje ir plačią kupė stogo liniją.   

Nuo 2018 m. Vakarų ir Vidurio Europos rinkose galima įsigyti „ES 300h“ su sklandžia ir efektyvia ketvirtos kartos savaime įkraunama „Lexus Hybrid Drive“ sistema.

2023.04.18


Atgal