fbpx
slider

„Lexus“ įvertintas už saugos inovacijas naujajame „NX“

„Lexus“ didžiuojasi saugos inovacijų istorija, o reputacija pakyla į dar aukštesnį lygį dėl naujojo „NX“. Šis prabangus vidutinio dydžio visureigis su naujomis technologijomis ir saugos priemonėmis žengia toliau nei bet kuris anksčiau buvęs „Lexus“, tam, kad apsaugotų visus keleivius ir užmegztų naują automobilio ir vairuotojo partnerystę ir tokiu būdu būtų sumažinta avarijos rizika.

Naujoji sistema „Safe Exit Assist“ iliustruoja aukštą intelektualaus saugumo lygį. Susieta su naujuoju „NX“ elektroniniu durų atidarymo vienu palietimu principu, sistema naudoja „Blind Spot Monitor“ radarą, kad patikrintų, ar iš galo artėja eismas. Jei kyla pavojus, kad durys atsidarys, kai šalia važiuoja kita transporto priemonė ar dviratininkas, durelių veidrodėlyje mirksi įspėjamoji lemputė, kuri įspės ir atšauks durų atrakinimą. Procesas panašus į asmeninio vairuotojo priežiūrą, kada šis prieš atidarydamas duris keleiviams užtikrina saugų išlipimą iš transporto priemonės.

„Lexus“ buvo pirmasis gamintojas, sujungęs šią saugos technologiją su elektroninio užrakto sistema, pelnęs saugaus automobilio apdovanojimą prestižiniuose 2021 m. Prancūzijos automobilių apdovanojimuose, organizuojamuose „Automobile Club de France“. „Lexus“ apskaičiavo, kad „Safe Exit Assist“ gali padėti išvengti 95 % nelaimingų atsitikimų, kuriuos sukelia ne laiku arba netyčia atidarytos automobilio durys.

Tai yra vienas iš naujojo „NX“ saugos paketo elementų, kuris taip pat žymi trečiosios kartos „Lexus Safety System +“ debiutą. Visa tai suteikia didesnį funkcionalumą, leidžiantį aptikti ženkliai daugiau rizikų nelaimingiems atsitikimams, t.y. įspėti vairuotoją ir vykdyti stabdymą ar manevravimą tam, kad būtų išvengta susidūrimo, arba sumažinti pasekmes, jei smūgis yra neišvengiamas.

Pavyzdžiui, patobulinus „Pre-Collision System“, jos radarų ir kamerų sistemos dabar gali atpažinti automobilio kelyje esančius pėsčiuosius ir motociklus. Radarų veikimas, kai vairuotojas sukasi sankryžoje, taip pat buvo išplėstas tam, kad būtų galima dažniau aptikti susidūrimo su priešpriešinio eismo ir kertančių pėsčiuosius riziką. Naujoji avarinio vairavimo pagalbinė funkcija atpažįsta vairuotojo lenkimą, norint išvengti kliūties, pavyzdžiui, pėsčiojo ar stovinčios transporto priemonės. Tokiu būdu suteikiama automatinė pagalba susidūrimo išvengimui ir siekiama, kad automobilis liktų savo eismo juostoje. Be to, automobilis gali

pastebėti ir nuslopinti netikėtą staigų greitėjimą, jei buvo važiuojama mažu greičiu. Lyginant su ankstesniąja sistema, šie patobulinimai ženkliai padidino „PCS“ avarijų rizikos aptikimo galimybes.

Saugios, patikimos partnerystės tarp vairuotojo ir automobilio jausmą dar labiau demonstruoja „Lexus Safety System+“ funkcijos, mažinančios vairavimo naštą. Pavyzdžiui, išmanioji prisitaikanti pastovaus greičio palaikymo sistema. Ji automatiškai prisitaiko prie kelio vingių ir kintančio priešakyje važiuojančių transporto priemonių greičio, o greičio valdymas atrodo natūralesnis. Tai padeda sklandžiau lenkti, įsibėgėti, kai vairuotojas nurodo persirikiuoti, arba automatinį lėtėjimą, kai važiuojama už lėtesnės transporto priemonės. Nukrypimo nuo eismo juostos įspėjimas ir eismo juostos sekimo asistentas taip pat padeda užtikrinti automobilio saugesnį važiavimą savo eismo juostoje.

„Lexus“ skaitmeninis galinio vaizdo veidrodėlis suteikia vairuotojui aiškesnį ir netrukdomą realų vaizdą gale sumontuotos kameros pagalba. Vairuojant naktį ir prastu oru vaizdai yra aiškesni nei būtų stebima per įprastą veidrodėlį. Be to, vaizdas nebus užslėptas, jei automobilio salonas bus prikrautas atostogų bagažu ar dideliais daiktais. „NX“ klientai taip pat galės papildomai pasirinkti išplėstinį saugos paketą, teikiantį eismo juostos keitimo asistentą su automatiniu vairavimu, kai važiuojama dideliu greičiu ir norima persirikiuoti, taip pat „Front Cross Traffic Alert“, įspėjantį apie nematomas transporto priemones, artėjančias iš abiejų pusių, judant sankryžoje nedideliu greičiu.

„Lexus“ tikslas – eismo įvykių, sužalojimų bei mirčių kelyje skaičiaus sumažinimas. Visiškai naujas „NX“ demonstruoja, kaip sumaniai pritaikytos naujoviškos technologijos suteikia vairuotojams precedento neturintį palaikymą, sukuria natūralią ir labai efektyvią partnerystę su jų transporto priemone.

2021-12-23


Atgal