fbpx
slider

„Lexus” Milano Dizaino savaitėje pristato „Shape by Air” ir „Lexus Design Award 2023” nugalėtojų darbus

„Lexus” pristatė „Shape by Air” – pripažintos Niujorke gyvenančios menininkės ir architektės Suchi Reddy, „Reddymade Architecture and Design” įkūrėjos, instaliaciją. Kūrinys buvo pristatomas pristatomas kartu su keturių „Lexus Design Award 2023″ laureatų sukurtais prototipais viešoje parodoje, kuri Milano “Superstudio” erdvėje vyko iki balandžio 23 dienos. Tiek instaliacija, tiek „Lexus“ dizaino apdovanojimas išreiškia visą apimančią ateities formavimo temą.

Reddy meno kūriniai pirmą kartą buvo pristatyti Šiuolaikinio meno institute Majamyje (ICA-Miami) per Majamio meno ir dizaino savaitę 2022 metais. Milano Dizaino savaitei jis buvo iš naujo įsivaizduojamas kaip kelių jutimų patirtis, kurią lankytojai gali perkelti. Lengva ir erdvi instaliacija švenčia įsipareigojimą į žmogų orientuotam, anglies dvideginio neišskiriančiam ir nepriekaištingai sukurtam dizainui, kuriam pritaria ir menininkė, ir „Lexus”.

Brianas Bolainas, „Lexus” pasaulinės rinkodaros vadovas, sakė: „Džiaugiamės galėdami tęsti  bendradarbiavimą su Suchi Reddy Milane, mieste, kuris įkvėpė tiek daug novatoriško kūrybiškumo. Tikimės, kad jos į žmogų orientuotą požiūrį į dizainą įtraukiant į dialogą su mūsų „Lexus Dizaino apdovanojimų” laureatų inovacijomis, įkvėpsime lankytojus įsivaizduoti naują ateitį. „Lexus Electrified Sport” ir Reddy  interpretacija kartu su šiais apdovanojimus pelniusiais prototipais atspindi į ateitį orientuotą dizainą ir išreiškia mūsų nuolatinį įsipareigojimą meistriškumui ir tvarumui.

Konkrečiai vietai skirta instaliacija „Superstudio” viduje kvietė svečius atrasti plataus masto „Lexus Electrified Sport” interpretaciją, keliaujant po mišką primenančią kompozicinių formų kolekciją, pakabintą nuo lubų. Išdėstytos skirtinguose aukščiuose ir užbaigtos ryškiu žalios spalvos atspalviu, jos subtiliai kvietė prisiminti prancūzų tapytojo Henri Matisse’o iškarpas. Skulptūrinio plieno ir aliuminio elementai iš dalies pagaminti iš perdirbtų arba pakartotinai panaudotų plataus vartojimo medžiagų. Persmelktos šviesos, jos sukuria sugeriančią aplinką, kuri žadina gamtos pasaulį. Vėjo įkvėptas lydintis garsovaizdis dar labiau padėjo lankytojams susilieti su gamta.

Suchi Reddy komentavo: „Džiaugiuosi galėdama bendradarbiauti su „Lexus” – prekės ženklu, įsipareigojusiu pakylėti menininkus ir dizainerius – naujoje „Shape by Air” iteracijoje. Ši įtraukianti interpretacija Milane naudojo pasikartojimą, daugialypius elementus ir trimatiškumą, kad sukurtų emocinę aplinką, kuri apgaubė kūną kaip automobilis.”

Atspindėdama „Lexus” įsipareigojimą „Omotenashi” – koncepcijai, apimančiai ir svetingumą, ir dėmesingumą – „Superstudio” erdvė kvietė lankytojus ilsėtis viršutiniame aukšte esančiame poilsio kambaryje, kur galėjo stebėti „Shape by Air” iš kito taško. Salono orą išgrynino „Panasonic” nanoe™ X – technologija, padedanti sukurti sveikesnę atmosferą automobilyje, sutinkama daugelyje „Lexus” modelių.

 

Lexus Design Award 2023″ nugalėtojų prototipai

Pavels’as Hedström’as (Švedija). „Fog-X” – striukės, kuri virsta palapine/pastoge ir gali sulaikyti rūką, kuris paverčiamas geriamuoju vandeniu, dizaineris.

Jiaming’as Liu (Kinija). „Print Clay Humidifier” – tvaraus, 3D spausdinto drėkintuvo, pagaminto iš perdirbtų keramikos atliekų, dizaineris.

Vincent’as Lai (Singapūras) ir Douglas’as Lee (Kanada). „Touch the Valley” – 3D topografinės dėlionės, padedančios regėjimo negalią turintiems žmonėms sužinoti apie fizinę aplinką per prisilietimą, dizaineriai.

Kyeongho Park’as ir Yejin Heo (Korėjos Respublika). „Zero Bag” – naujos drabužių pakuotės, kuri ištirpsta vandenyje ir kurioje yra ploviklio, galinčio pašalinti chemines medžiagas iš produktų, tuo pačiu sumažinant plastiko atliekas, dizaineriai.

Sumayya Vally pakomentavo: „Buvo neįtikėtina matyti sunkų nugalėtojų darbą, išreikštą pristatytais darbais. Tikiu, kad kiekvienas projektas kelia prasmingus ir aktualius klausimus apie mūsų dabartinį pasaulį, kuria gražesnę ir jautresnę ateitį.”

„Lexus” nuo 2005 m. pirmauja elektrifikavimo srityje prabangių automobilių rinkoje. Pristatydamas „Lexus Electrified Sport”, jis ir toliau plečia technologijų ir meistriškumo ribas, tvirtai įsipareigodamas tvarumui ir atsižvelgdamas į besikeičiančius transporto ir gyvenimo būdo poreikius visame pasaulyje. „Suchi Reddy” instaliacija pabrėžia elektrifikacijos potencialą ir kartu su „Lexus Design Award 2023” laureatų darbais pabrėžia „Lexus” ateities viziją, kuri yra orientuota į žmogų, neutrali anglies dioksido atžvilgiu ir orientuota į meistriškumą bei kokybę.

 

Apie Suchi Reddy

Suchi Reddy įkūrė „Reddymade” 2002 m., laikydamasi požiūrio į dizainą, kuris teikia pirmenybę emocinei žmogaus įsitraukimo į kosmosą kokybei. Vadovaudamasi savo mantra „forma seka jausmą”, Reddy architektūrinė ir meninė praktika yra pagrįsta jos tyrimais neurologijos ir menų sankirtoje. Siekdama platesnės „dizaino teisingum” idėjos, ji yra pasiryžusi išplėsti mūsų empatijos, teisingumo ir valios laisvės sampratas.

Reddy dėsto Kolumbijos universiteto architektūros, planavimo ir išsaugojimo aukštojoje mokykloje ir „Cooper Union Irwin S. Chanin” architektūros mokykloje. Ji buvo 2022 m. „Walton” kritikė Amerikos katalikiškame universitete ir „Plym” garbės profesorė Ilinojaus universiteto architektūros mokykloje Champaign–Urbana 2019 m., kur jos darbas buvo sutelktas į šiuolaikinę architektūros patirtį per neuroestetikos, neurofenomenologijos ir jutiminio dizaino prizmę.

Apie Lexus Design Award 2023” nugalėtojus

Pavels’as Hedström’as, Švedija

Architekto karjerą Pavels’as Hedström’as pradėjo įgijęs architektūros ir ekstremalios aplinkos magistro laipsnį (architektūra, dizaino išsaugojimas) Danijos karališkojoje akademijoje. Jis tiria, kaip holistiniai metodai gali būti taikomi esamoms ekosistemoms.

„Fog-X” – tai striukė, kuri virsta palapine/pastoge, kuri sugauna rūką ir paverčia jį geriamuoju vandeniu. Per mentorystės programą „Fog-X” labai patobulėjo: iš sunkios kuprinės projektas virto lengva striuke-pastoge, sukūrė mobiliąją programėlę, kad būtų lengviau pasiekti rūką.

 Jiaming’as Liu, Kinija

Jiaming’as Liu yra dizaineris, kuris daugiausia dėmesio skiria naujų perspektyvų įnešimui į kasdienį žmonių gyvenimą. Šiuo metu jis tyrinėja tarpkultūrinį ir tvarų dizainą. Jis gimė Kinijoje, kur baigė bakalauro studijas, o neseniai baigė magistro studijas Folkwango menų universitete.

„Print Clay Humidifier” yra 3D spausdintas drėkintuvas, pagamintas iš perdirbtų keramikos atliekų. Po bandymų ir prototipų kūrimo naudojant skirtingas medžiagas ir metodus, Jiaming’as nusileido 3D spausdinimo metodui ir keramikos milteliams (perdirbtiems iš keramikos atliekų), kurie dar labiau pagerino vandens absorbcijos efektyvumą. Tai neelektrinė, perdirbta ir perdirbama įprasto buitinio prietaiso versija, kuri yra funkcionali ir elegantiška.

Vincent’as Lai (Singapūras), Douglas Lee (Kanada)

Vincent’as Lai ir Douglas Lee – baigusių Kalifornijos universitetą Berklyje dizaino komanda. Jie dirbo su projektais, peržengiančiais architektūros, viešosios erdvės, konservavimo ir produktų dizaino ribas. Daug dėmesio skirama istoriniams tyrimams ir precedentams, siekia konstruktyviai, bet žaismingai reaguoti į nuolat kintančius mūsų aplinkos poreikius.

„Touch the Valley” yra 3D topografinis galvosūkis, padedantis regėjimo negalią turintiems žmonėms sužinoti apie fizinę aplinką per prisilietimo jausmą. Atsižvelgiant į vartotojų testavimo atsiliepimus, dėlionės žaismingumas buvo pagerintas pridedant mažų funkcijų, įskaitant magneto grįžtamąjį ryšį, aukščio griovelius ir lygesnius kraštus – tai leidžia žmonėms mėgautis pasinerti į dėlionės tyrinėjimą ir žaidimą be per didelio pažinimo krūvio.

 Kyeongho Park’as ir Yejin’as Heo, Korėjos Respublika

Kyeongho Park’as ir Yejin’as Heo yra studentai, studijuojantys pramoninį dizainą Hanyang universiteto Erica miestelyje, Korėjos Respublikoje. Jiems rūpi socialinės ir aplinkosaugos problemos ir jie ieško į vartotoją orientuotų sprendimų, pasitelkdami dizainą.

„Zero Bag” yra ekologiška pakuotė su popierine ploviklio ar sodos plėvele, pritvirtinta prie alginatinio vandenyje tirpstančio maišelio. Vykdydami mentorystės programą, Kyeongho ir Yejin’as sukūrė ir suformulavo galimus šio tipo produktų naudojimo atvejus ir tikslines rinkas. Drabužių pakavimo mažmeninei rinkai idėja išsivystė taip, kad apimtų įvairių pramonės šakų – nuo drabužių iki maisto. Kūrimo procesas ir toliau vystosi, nes dizaineriai naudojasi daugybe savo idėjų potencialo.

2023-05-18


Atgal