fbpx
slider

„Lexus“ pristato Suchy Reddy instaliaciją, kurią formuoja oras

„Lexus“ Majamio šiuolaikinio meno institute („ICA Miami“) pristatė „Shape by Air“ instaliaciją, pristatydamas pripažintos Niujorke gyvenančią menininkės ir architektės, Suchi Reddy, „Reddymade Architecture and Design“ įkūrėjos, viziją, kuri semiasi įkvėpimo iš „Lexus Electrified Sport“ ypatybių. Menininkės lengvoji instaliacija perteikia bendrą įsipareigojimą į žmogų orientuotam, anglies dioksido neišskiriančiam ir nepriekaištingai sukurtam dizainui. Ji įsivaizduoja transporto priemonę taip, kaip ją formuoja rūkas ir šviesa, remiasi transporto priemonės dizaino kreivėmis ir apima augalų įkvėptas formas – visa tai perteikia judėjimą per gamtą.

„ICA Miami“ skulptūrų sode specialiai pritaikytoje erdvėje instaliacija perteikia plataus masto „Lexus Electrified Sport“ interpretaciją, apgaubta vėsinančio rūko ir jaukaus apšvietimo. Siekdama sukurti įtraukiantį ir dinamišką dizainą, Reddy transporto priemonę pastatė ant platformos tarp organiškų, lapus primenančių ryškiai žalių formų, subtiliai kviesdama prisiminti Henri‘o Matisse’o iškarpas. Šios abstrakčios, reflektyvios formos susilieja su greta stovinčiomis Pedro Reyes‘o ir menininkų dueto „Allora & Calzadilla“ skulptūromis – šios taip pat yra harmonijoje su paties sodo žaluma. Skulptūros,  pagamintos iš perdirbto plieno ir aliuminio, turi veidrodines šonines plokštes. Kai rūkas ant jų nugula, formos perteikia judesio pojūtį – kūrinys atrodo tarsi levituojantis. Jo nuolat kintanti prigimtis dar labiau nušviečiama dienos metu, nes šešėliai meta netikėtus raštus ant visų paviršių.

Atspindėdama „Lexus“ įsipareigojimą omotenashi – koncepcijai, apimančiai tiek svetingumą, tiek sąmoningumą – „Shape by Air“ instaliacija kviečia sodo lankytojus ilsėtis ant suoliukų, pagamintų iš ekologiškos terrazzo dangos. Jų forma įkvėpta elektrifikuoto sportinio automobilio galinės dalies, čia taip pat įrengtos belaidžio įkrovimo stotelės, kurias pakrauna saulės energija. Reddy, kurios dizaino etosas buvo apibūdintas kaip „forma seka jausmą“, kruopščiai sukalibravo aplinką, kuri būtų svetinga, nuolat tobulėjanti bei leidžianti panirti į apmąstymus.

„Tvirtas „Lexus“ atsidavimas menui ir tobulam meistriškumui buvo įkvepiantis instaliacijos atspirties taškas. „Shape by Air“ pagyvina zoną, naudojant rūką, šviesą ir metalo formas tam, kad būtų sukurta lengva instaliacija, kuri ir perteikia, ir transformuojasi į skulptūrų sodo

elementus, ištrindama ribas tarp meno ir dizaino.“, – pažymėjo Suchi Reddy.

Nuo 2005 m. „Lexus“ yra novatoriškos elektrifikacijos prabangių automobilių rinkos priešakyje. Pristatydamas savo naujos kartos „Electrified Sport“ koncepciją, „Lexus“ ir toliau plečia technologijų ir meistriškumo ribas, tvirtai įsipareigodamas siekti tvarumo, atsižvelgiant visame pasaulyje į besikeičiančius transporto ir gyvenimo būdo poreikius. Suchi viešoji instaliacija – penktoji įtraukianti prekės ženklo patirtis Majamio meno ir dizaino savaitės metu – pabrėžia visą elektrifikacijos potencialą ir pabrėžia „Lexus“ ateities viziją, kuri yra orientuota į žmogų, neutrali anglies dioksido atžvilgiu ir orientuota į meistriškumą bei kokybę.

„Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su nepakartojama menininke Suchi Reddy ir matyti, kaip „Electrified Sport“ atgyja dizainas per jos į žmogų orientuoto požiūrio objektyvą.“, – sakė Brian‘as Bolain‘as, „Lexus“ pasaulinis rinkodaros vadovas. „Lexus Electrified Sport“ yra „Lexus Electrified“ ateities išraiška. Suchi atgaivino šią viziją, naudodama rūką ir šviesą, siekiant suteikti judėjimo, pabrėžiant jaudinančią „Lexus“ dizaino ir našumo dinamikos ateitį.“

„ICA Miami“ yra įsipareigojęs sumažinti mūsų poveikį klimatui, pritaikant geriausią tvarumo praktiką. Tai apima anglies dioksido kompensacijų įgyvendinimą pagrindinėse parodose ir partnerystę su organizacijomis, kurios siekia anglies dioksido neutralumo. Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su organizacijomis, vienodai įsipareigojusiomis siekti anglies dioksido neišskiriančios ateities, kur „Lexus“ ir „Reddymade“ suteikė platformą novatoriškam Suchi Reddy darbui.“, – pridūrė Alex‘as Gartenfeld‘as, „ICA Miami“ meno vadovas.

2022-12-13


Atgal