fbpx
slider

„Lexus“ pristato „8 minutes ir 20 sekundžių”

„Lexus” pristatė olandų dizainerės Marjan van Aubel instaliaciją „8 minutės ir 20 sekundžių”, kuri dabar eksponuojama Majamio šiuolaikinio meno instituto („ICA Miami”) skulptūrų sode. Gyvybės ir spalvų kupina įspūdinga saulės skulptūra, kurioje „Lexus Future Zero emission Catalyst („LF-ZC”) koncepcinis automobilis perkuriamas į interaktyvią patirtį, naudojant van Aubel firminį saulės elementų metodą. „8 minutės ir 20 sekundžių” yra pirmasis viešasis van Aubel projektas Majamyje, kurį įgyvendino erdvės ir patirties dizaino įmonė „Random Studio”.

Pavadintas pagal laiką, per kurį saulės šviesa pasiekia žemę, projektas „8 minutės ir 20 sekundžių” naudoja organinius fotovoltinius elementus (OPV), trečiosios kartos saulės elementus, kurie yra skaidrūs ir turtingi spalvų, kad „LF-ZC” taptų grafiniu rašto dizainu, atitinkančiu koncepcinį automobilį.

„8 minutės ir 20 sekundžių” nustebina lankytojus, kai jie juda aplink jį ir tyrinėja įvairias perspektyvas. Keturi atskiri judesio jutikliai sužadina šviesą, kuri kaip vanduo atsispindi ir banguoja instaliacijos pagrinde, vaizduojančiame automobilio EV platformą. Netikėtais laiko tarpais instaliacija atgyja efemeriškame spektaklyje – šviesa kaskadomis persmelkia platformą atspindėdama judančio automobilio dinamiką ir taip sukuriama iliuzija, jog gali pajusti pačią vairavimo energiją. Dienai bėgant OPV lakštuose esantys šilti saulės atspindžiai pereina į vėsesnius tonus.

Visą dieną skulptūra naudoja saulės energiją, semdamasi energijos iš OPV lakštų. Šios saulės baterijos kaupia energiją baterijose, kurios nepastebimai įtaisytos skulptūros pagrinde. Pamažu, bet užtikrintai, ši nuolatinė absorbcija pasiekia kulminaciją ir kaupia saulės energijos rezervuarą, padedantį palaikyti įspūdingus skulptūros ekranus ir funkcijas.

Instaliacija skleidžia melodiją, kurioje susipina styginiai instrumentai, švelnūs fortepijono garsai ir gongai. Protarpiais melodiją papuošia paukščių giesmės ir kiti garso efektai. Kartais kompozicijoje į garsinę patirtį įtraukiamos bambuko, medžio, natos, subtiliai primenančios, jog automobilio saloną puošia originali salono apdaila iš bambuko.

Iki gruodžio 17 d. eksponuojama instaliacija „8 minutės ir 20 sekundžių” – tai antrieji „Lexus” bendradarbiavimo su Majamio šiuolaikinio meno institutu metai ir šeštoji patirtis Majamio meno ir dizaino savaitėje. Bendradarbiaudami ir pristatydami pasaulinio lygio instaliacijas, „Lexus” ir šis šiuolaikinio meno institutas siekia sukurti patirtį, kuri įkvėptų lankytojus susimąstyti apie didžiulį kūrybinio dizaino potencialą.

 

Visame pasaulyje pripažinta meno ir dizaino tvarumo šalininkė, van Aubel, yra „Lexus” pažangių dizaino principų partnerė.

Už baldų ir apšvietimo dizainą bei viešąsias instaliacijas pelniusi pripažinimą: jos darbuose apjungiamos saulės energijos technologijos su estetinio dizaino sprendimais. Menininkės darbus galima sutikti prestižinėse institucijose – „MoMA”, „Vitra” dizaino muziejuose, Stedelijk muziejuje, Viktorijos ir Alberto muziejuje, kolekcijose.

„Buvo labai malonu įgyvendinti „LF-ZC” koncepcinį automobilį! „Lexus” etosas, susijęs su naujovėmis, meistriškumu ir naujų medžiagų naudojimu, atitinka mano dizaino praktiką. Ši instaliacija kviečia žmones sąveikauti su šviesa ir spalvomis, ir skatina juos įsivaizduoti tvaresnę, pozityvesnę ateitį. Bendradarbiaudama su šia įmone galėjau sukurti savo pasakojimą apie energijos generavimą”, – sakė Marjan van Aubel.

„Mums didelė garbė dirbti su tokia garbinga saulės energijos dizaino pradininke kaip Marjan van Aubel. Jos išskirtinė vizija ir patirtis padėjo sukurti nepaprastą instaliaciją, kuri nušviečia „LF-ZC” koncepcijos dizaino esmę, o jos atsidavimą žmogui ir tvariam dizainui mes labai vertiname. Įspūdinga matyti, kaip ši skulptūra atgyja „ICA Miami” sode”, – sakė Brian’as Bolain’as, „Lexus” pasaulinės rinkodaros vadovas.

„Aplinkos tvarumas yra „ICA Miami” prioritetas, nes ištisus metus stengiamės sumažinti ir kompensuoti savo anglies pėdsaką. Marjan van Aubel galingas darbas su „Lexus” yra reikšminga pažanga novatoriško tvaraus dizaino srityje ir parodo, kaip visuotinis ekologinis susirūpinimas skatina šiuolaikinius sprendimus. Džiaugiamės, kad Majamio meno savaitės metu galime suteikti svarbią platformą tokiai menininkei ir jos įspūdingam darbui.”, – sakė Alex’as Gartenfeld’as bei Irma ir Norman’as Braman’ai, „ICA Miami” meno direktoriai.

2023-12-08


Atgal