fbpx
slider

Mentorių indėlis konkurse „Lexus Dizaino Apdovanojimai”

„Lexus” Dizaino Apdovanojimai” yra unikalūs tuo, jog laimėtojams asmeniškai patarimus, kaip plėtoti savo koncepcijas, teikia tarptautiniu mastu pripažinti dizaineriai. Keturi 2023 m. nugalėtojai dalyvavo išskirtiniuose mentorystės užsiėmimuose, kurių metu jie gavo vertingų įžvalgų, kaip jų idėjas galima paversti sėkmingomis ir praktiškai pritaikomomis.

Šių metų mentoriai – menininkas Marjan’as van Aubel’is, daugiadisciplininis dizaineris Joe Doucet’as, garso menininkas Yuri Suzuki ir architektė Sumayya Vally.

Per pastarąsias kelias savaites nugalėtojai individualiai dirbo su Vally ir Suzuki, kurie nugalėtojams padėjo  plėtoti savo koncepcijų potencialą.

Pavels’as Hedström’as ruošiasi vykti į Čilės Atakamos dykumą, vieną sausiausių vietų žemėje, kur pirmą kartą išbandys savo „Fog-X” prototipą. Tai nešiojamas prietaisas, kuris surenka rūką geriamajam vandeniui gaminti. Jo idėja sukurti „Fog-X” kilo iš paprasto fakto, kad vandens trūkumas yra žmogaus teisių klausimas. Šią problemą sprendžia daug įmonių ir pramonės šakų, tačiau jis norėjo sužinoti, ką gali padaryti pats.

Pavels’as sakė: „Per kelias pastarąsias savaites įvyko daug dalykų ir dėka mentorių, turiu aiškesnę savo darbo kryptį.”

Apdovanojimą laimėjusį Jiaming Liu su projektu „Print Clay Humidifier” – 3D spausdintuvu iš perdirbtų keramikos atliekų pagamintu objektu – įkvėpė vaikystės patirtis, kai karštomis ir sausomis vasaromis gyveno betoniniame ir kieto molio pastate, kur ant labai sugeriančių sienų būdavo pilamas vanduo. Dabar jo projektas bandomas dėl jo tekstūros ir struktūros kokybės.

Jiaming’as komentavo: „Sumayya pateikė daug gerų pasiūlymų ir nurodė aiškesnę kryptį. Yuri atkreipė dėmesį į tai, kaip turėčiau patobulinti savo idėją. Tai būtina, nes šis projektas labai sudėtingas, jie abu man suteikė daug pasitikėjimo, kad galėčiau tęsti darbą.”

Dizaineriai Vincentas Lai ir Douglas’as Lee konkursą laimėjo su 3D topografine dėlione „Touch the Valley”. Projektas atsirado sujungus jų profesinę patirtį, kuriant klientams modelius, kuriuos reikėjo transportuoti, ir asmeninį susidomėjimą stalo žaidimais.

 

Po mentorystės patirties su Yuri, Vincentas ir Douglas’as sugebėjo suteikti savo projektui naują kryptį, nukreipdami jį būtent į regos negalią turinčius žmones. Jie sakė: „Sesijos su Sumayya ir Yuri mums buvo tarsi prabudimai, kurie priminė daug svarbių dalykų, ir mes juos labai vertiname. Marjan’as pateikė daug gerų pasiūlymų, tačiau mums reikia laiko apsvarstyti galimybę sukurti galvosūkių variantus ir juos išbandyti.”

Kyeongho Park’as ir Yejin Heo toliau tiria, kaip jų apdovanojimą pelnęs „Zero Bag” – drabužių pakuotė, kuri ištirpsta vandenyje ir veikia kaip ploviklis – galėtų būti naudojamas pramonės šakose ir kokios medžiagos būtų tinkamos kiekvienu atveju. Jų darbą įkvėpė noras rasti naujų būdų, kaip sumažinti pakuočių atliekų kiekį.

Jų komentarai: „Po užsiėmimo su Sumayya esame tikri dėl trijų krypčių, kaip „Zero Bag” gali būti naudojamas, tačiau nesame tikri, ar tai įtikins vartotojus. Norėtume sužinoti, kaip reaguos kiti žmonės, ypač specialistai. Yuri pažymėjo, jog labai svarbu dar kartą parodyti „Zero Bag” identitetą. Koncepcija labai skiriasi nuo to, ką žmonės pažįsta, todėl per ateinančias kelias savaites ketiname dirbti ties tuo, kaip papasakoti žmonėms apie unikalias savybes, kad mūsų kūrinys įgautų tvirtą poziciją.”

Visų keturių nugalėtojų prototipų dizainai bus viešai demonstruojami kaip dalis „Lexus” veiklos 2023 m. Milano dizaino savaitėje, vyksiančioje balandžio 17-23 d.*.

„Lexus Dizaino Apdovanojimai 2023” nugalėtojų darbai bus eksponuojami „Superstudio Più”, Via Tortona 27, Milane. Prieš viešą atidarymą balandžio 17 d. vyks privati peržiūra žiniasklaidai ir svečiams. Šioje erdvėje taip pat bus eksponuojama naujoji Suchi Reddy meno instaliacija „Shaped by Air”, kurią įkvėpė „Lexus” dizainas ir meistriškumas.

2023-03-20


Atgal