fbpx
slider

Naujausią „Lexus“ modelį LBX jau galima išbandyti

Pernai debiutavęs visiškai naujas bendrovės „Lexus“ gamos modelis LBX įpūtė šviežių vėjų į Japonijos gamintojo asortimentą. Tai – ne tik pats mažiausias markės automobilis su naujos kartos hibridine pavara. Kompaktiškasis miesto visureigis išplės įmonės pasiūlą naujame segmente ir tikslingai taikysis į europiečių skonį, mat pirmą kartą automobilis buvo kuriamas atsižvelgiant būtent į Europos regiono vairuotojų poreikius.

Proveržio tikslai

Tai pirmasis japonų modelis, suprojektuotas ant pasaulinės mažų automobilių architektūros platformos GA-B. Jis pasižymi vairavimo smagumą užtikrinančiomis savybėmis: žemu svorio centru, plačia tarpvėže, itin tvirtu kėbulu ir trumpomis jo iškyšomis už ratų.

Jau modelio pavadinime užkoduota, kad tai yra naujos koncepcijos krosoveris. Gamintojas neslepia, kad LBX modeliu (angl. Lexus Breakthrough Crossover) tikisi pasiekti proveržį naujose auditorijose: potencialių klientų dėmesį turėtų patraukti ir prieinamas naujojo automobilio kainų lygis. Lietuvoje LBX miesto visureigio kaina prasideda nuo 35 tūkst. 600 eurų arba 363 eurų per mėnesį pasinaudojus specialiu pasiūlymu.

Iš esmės naujasis modelis imasi savotiškos revoliucijos automobilių pramonėje: jis įrodo, kad ir maža transporto priemonė gali būti prabangi, pasižymėti aukštos kokybės medžiagomis ir pažangiomis technologijomis. Ypatingas dėmesys skirtas technologinei pažangai saugumo srityje, tad LBX modelyje, kaip ir didžiuosiuose „Lexus“ sedanuose ar SUV, įdiegta plačią saugumo ir pagalbos vairuotojui funkcijų aprėptį turinti „Lexus Safety System+“ sistema.

Ji apima daugybę apie pavojus iš anksto perspėjančių funkcijų. Ištikus pavojui, jos automatiškai aktyvuoja vairavimo, stabdymo ir važiavimo jėgų valdymą ir padeda išvengti susidūrimo arba sušvelninti jo pasekmes. Tarp svarbiausių technologijų – priešavarinė sistema su pasukimo sankryžoje pagalbininku, dinaminė pastovaus greičio palaikymo sistema, eismo juostos sekimo arba kelio juostos laikymosi pagalba.

Naujos auditorijos

Dėl visų šių savybių ir per daugybę metų užsitarnautos gamintojo reputacijos, kuriant kokybiškus, ilgaamžius, patikimomis bei našiomis hibridinėmis jėgainėmis varomus modelius, „Lexus LBX“  tampa gerokai patrauklesnis jaunesnei auditorijai ir galbūt tiems vairuotojams, kurie dar neatrado šio prekių ženklo.

Dar vienu koziriu šioms auditorijoms turėtų tapti platus individualaus stiliaus formavimo priemonių asortimentas. Tai akcentuodamas gamintojas siūlo rinktis ne įrangos lygius, o vieną iš penkių atskirų stilių ir jau tuomet detaliau formuoti papildomą pageidaujamą įrangą. Vien išorei apipavidalinti siūlomos devynios spalvos ir dar bent aštuoni deriniai, kai pasirenkama automobilį nudažyti dviem atspalviais.

„Išsikėlėme tikslą mesti iššūkį įprastai prabangaus automobilio koncepcijai. Mes atkakliai siekėme, kad vairuojant būtų mezgamas dialogas tarp vairuotojo ir rafinuoto dizaino automobilio“, – pristatydamas naująjį modelį tuomet sakė vyriausiasis projekto inžinierius Kunihiko Endoh.

Moderniausias hibridas

Svarbu ir tai, kad šiame modelyje gamintojas montuoja naujos kartos visiškai hibridinę galios sistemą: dėl to vidutinės degalų sąnaudos siekia vos 4,5 litro. „Lexus“ hibridinė elektrinė galios sistema veikia su kompaktišku ir lengvu 1,5 litro darbinio tūrio trijų cilindrų vidaus degimo varikliu. Pagrindiniai hibridinės sistemos komponentai, įskaitant transmisiją ir galios valdymo bloką, buvo iš esmės perdaryti, norint sumažinti automobilio svorį, pavaros dydį, energijos nuostolius ir padidinti našumą.

Variklio šiluminis efektyvumas yra vienas įspūdingiausių pasaulyje. Jį užtikrina greitojo degimo technologija ir konstrukcinės detalės, kaip antai tiesios įsiurbimo angos ir lazeriu tekinti įsiurbimo vožtuvų dėklai. Kitos vertos paminėti savybės: itin lengvi stūmokliai, sukurti veikti esant aukštiems sūkiams, ir elektronikos kontroliuojama pažangi kintamojo vožtuvų veikimo sistema.

Taip pat įdiegta nauja didesnio energinio pratakumo, didelės išeities galios, bipolinė nikelio-metalo hidridų (NiMH) baterija. Ji suteikia papildomą elektros variklio palaikymą greitėjant ir pailgina automobilio važiavimą vien elektros režimu.

LBX visureigyje įrengta autentiška „Lexus E-Four“ visų ratų pavara. Ji naudoja papildomą ant galinės ašies sumontuotą elektros variklį. Įsibėgėjant, važiuojant posūkiuose ar ant prasto sukibimo paviršiaus, sistema automatiškai nukreipia varomąją jėgą į galinius ratus, padeda išlaikyti automobilio stabilumą ir išsaugoti vairuotojo pasitikėjimą.


Atgal