fbpx
slider

„Lexus Dizaino Apdovanojimai 2020“ nugalėtojais tapo „BellTower“ iš Kenijos

„Lexus International“ paskelbė, kad „Lexus Dizaino Apdovanojimai 2020“ laureatu tapo „BellTower“ iš Kenijos. Laimėtoju „BellTower“, kurio darbas pavadintas „Atvirojo kodo bendruomenės“, buvo išrinktas iš 2042 paraiškų iš 79 šalių. Vertinant 8-ųjų Apdovanojimų kriterijus, buvo remiamasi trimis pagrindiniais „Lexus“ prekės ženklo principais: „Numatyti“, „Diegti naujoves“ ir „Sužavėti“, siekiant geresnio rytojaus.

Nugalėjęs dizainas sprendžia iššūkius, kurie dažnai kyla besivystančiose šalyse, naudojant išmanųjį atvirojo kodo planavimą, kuriant prieinamas bendruomenes, turinčias tvarius švaraus vandens išteklius.

Priimdamas apdovanojimą, John‘as Brian‘as Kamau sakė: „Mums, kaip„ BellTower “, buvo didžiulė garbė būti vienam iš šešių finalininkų ir laimėti pagrindinį „Lexus Dizaino Apdovanojimai 2020“ apdovanojimą. Mūsų kelionė prasidėjo nuo daugybės iššūkių. Tačiau mes atkakliai siekėme parodyti savo ambicingą koncepciją. Mūsų patirtis išmokė neįkainojamų pamokų visam gyvenimui. Visi mūsų ateities dizainai bus suderinti su pagrindiniais principais, kurių išmokome būdami „Lexus“ šeimos dalimi.”

Atsižvelgdamas į susiklosčiusias šių metų aplinkybes, „Lexus“ sukūrė savo pirmąją virtualią žiuri kaip šio proceso dalį, kuris palaiko ir ugdo naujos kartos kūrybinius talentus. Nugalėtojas buvo paskelbtas po to, kai kiekvienas iš šešių tarptautinių finalininkų prisistatė gerbiamų teisėjų kolegijai ir paaiškino, kaip jie sukurs geresnį rytojų. Keturi programos mentoriai, kurie šešis mėnesius palaikė ir vedė finalininkus, taip pat dalyvavo didžiajame „Lexus Dizaino Apdovanojimai 2020“ finale.

Skelbdama komisijos sprendimą, programos teisėja ir „Studio Gang“ įkūrėja Jeanne Gang sakė: „Skirtingais laiko momentais dizainas šventė drąsią estetiką, ypatingą funkcionalumą ir netgi humorą bei sąmojį. Tačiau šiandien, kai mūsų pasaulį kamuoja milžiniški klausimai, klimato kaita ir socialinė nelygybė, sisteminiams projektavimo sprendimams yra būtinas dizainas. Nugalėtojas praplečia mūsų dizaino apibrėžimą, įtraukdamas finansavimo sistemas bendruomenės projektams ir atlieka svarbų švaraus geriamojo vandens vaidmenį piliečių gebėjime klestėti. Nagrinėdami projekto įgyvendinimą ir jo ekonominį palaikymą, dizaineriai praplečia mūsų mintis apie tai, kas yra ir galėtų būti. Nors projektas – tai aparatūra lietaus vandeniui surinkti ir laikyti saugiam vartojimui, tai taip pat yra finansinių žaidimų planas, įgalinantis bendruomenę.“

„Lexus“ nuoširdžiai dėkoja šešiems „Lexus Dizaino Apdovanojimai 2020“ finalininkams už jų sunkų darbą ir yra dėkinga už mūsų teisėjų – Paola Antonelli, Jeanne Gang, John Maeda ir Simon Humphries bei mentorių – Joe Doucet‘ui, Bethan‘ Gray, Philippe Malouin ir Shohei Shigematsu – aistrą ir atsidavimą.

Nugalėtojui įteiktą trofėjų suprojektavo Hideki Yoshimoto, „Lexus Dizaino Apdovanojimai 2013“ laureatas, ir dabar jau įsitvirtinęs profesionalus dizaineris, įsikūręs Londone. Yoshimoto žodžiais tariant, „Šis trofėjus atspindės Apdovanojimus ateinančiais metais, todėl aš bandžiau sukurti paprastą, orią, neturinčios įtakos formą, kuriai būdingas drąsumas ir subtilumas. Amatininkai trofėjų išdrožė iš dūmuose rūkytos medienos ir lakavo pagal japonų tradicijas. Kiekvienas rankomis sukurtas trofėjus perteikia tai širdimi ir siela, kad rezonuotų su nugalėtojo kūrybine aistra.“

Norintys gauti daugiau informacijos, gali apsilankyti „LexusDesignAward.com“.

Visi norintys dalyvauti „Lexus Dizaino Apdovanojimai 2021“ tai gali padaryti iki spalio 11 d. Reikia atkreipti dėmesį į išsamią informaciją interneto svetainėje žemiau:

https://discoverlexus.com/highlights/entries-open-for-lexus-design-award-2021

Apie „Lexus Dizaino Apdovanojimai“ konkursą

„Lexus Dizaino Apdovanojimai“ pirmą kartą paskelbti 2013 m. Tai yra tarptautinis dizaino konkursas, skirtas orientuotis į būsimus kūrėjus iš viso pasaulio. Šiuo apdovanojimu siekiama skatinti idėjų, prisidedančių prie visuomenės augimo, remiant dizainerius ir kūrėjus, kurių darbai gali padėti kurti geresnę ateitį. Tai suteikia unikalią galimybę kiekvienam finalistui dirbti su visame pasaulyje pripažintu dizaineriu kaip mentoriumi, kuriant savo dizaino prototipus, o vėliau juos eksponuojant viename svarbiausių dizaino kalendoriaus renginių.

2020-09-02


Atgal