fbpx
slider

„Lexus Dizaino Apdovanojimuose 2021“ išrinkti 6 finalistai

Lexus paskelbė, jog žymi vertinimo komisija išrinko 6 „Lexus Dizaino apdovanojimų 2021“ finalistus iš visų 2079 dalyvavusių kūrinių, pateiktų iš 66 šalių kūrėjų. Keturi pirmaujantys dizaino ekspertai suteiks kartą gyvenime pasitaikančią patirtį ir tiesiogiai patars finalininkams kuriant prototipus bei skirs 3 000 000 jenų (apytiksliai 25 000 USD) biudžetą kiekvienam projektui.

Šie metai žymi jau 9-ąjį kartą vykstančius „Lexus Dizaino apdovanojimus“, kurie buvo sukurti paskatinti naujai besikuriančius kūrėjus. Ši programa pastebi naujus dizaino talentus ir demonstruoja jų naujoves žinomoje ir gerbiamoje tarptautinėje platformoje. Rinkdami šešis šių metų finalininkus, teisėjai ieškojo novatoriškų idėjų, kurios įkūnija tris pagrindinius „Lexus“ prekės ženklo principus – numatyti, diegti naujoves ir sužavėti – akcentuojant dizainą, kuris veda į geresnį rytojų.

„Lexus Design Award 2021“ teisėjai ir kuratoriai buvo paskelbti praėjusį 2020 m. rugsėjį: Pasaulio dizaino lyderiai užpildo „Lexus Design Award 2021“ teisėjų ir kuratorių sąrašą.

Teisėjas Gregas Lynnas sakė: „Kintančio klimato ir pasaulinės pandemijos viduryje buvo galima numatyti, kad dizaineriai sprendžia problemas. Visuose pasiūlymuose, kuriuos matėme, taip pat buvo žmoniškumas ir intymus mastas“.

Sausio viduryje šeši finalininkai dalyvavo penkių dienų seminare su keturiais „Lexus Design Award 2021“ kuratoriais: Joe Doucet, Sabine Marcelis, Mariam Kamara ir Sputniko !. Po seminaro mentorius Mariam Kamara sakė: „Mentorystės sesijos buvo gana stimuliuojančios. Mane nustebino optimizmo ir atsidavimo lygis, kurį finalistai parodė savo projektuose.

Šiame naujame COVID-19 pertvarkytame pasaulyje jų vizijos ir jautrumas yra dovana mums visiems. Kiekvienas iš jų nepaprastai aistringai žiūrėjo į projektus ir parodė stiprią motyvaciją gilintis ir atlikti reikiamus tyrimus, kad sustiprintų galutinį rezultatą.

Nors mentorystė buvo nuotolinė, dėka galingų internetinių įrankių ir gerai paruoštų finalininkų, procesas buvo sklandus, produktyvus ir malonus. Nekantriai laukiu pamatyti, kaip jie perkels savo dizainą artimiausiais mėnesiais“.

Kuratorių aistra puoselėti jaunus talentus bei daug iššūkių kelianti mokymo programa padėjo sukurti labai pamokančias ir produktyvias sesijas, kurios visiškai įtraukė finalininkus ir kuratorius.

Finalistai ir toliau dirbs su kuratoriais, kurdami prototipus „Grand Prix“ atrankai. 2021 m. balandžio mėn. žymių dizaino lyderių vertinimo komisija: Paola Antonelli, Dong Gong, Greg Lynn ir Simon Humphries išrinks „Grand Prix“ nugalėtoją, atsižvelgdami į galutinius finalistų prototipus ir pristatymus.

„Lexus Dizaino apdovanojimų 2021“ finalistai:

CY-BO –  Kenji Abe (Japonija)

Tvari, daugkartinio naudojimo pakavimo medžiaga, kurią galima surinkti iš elementų.

„Heartfelt“ – Gayle Lee ir Jessica Vea (Iš Naujosios Zelandijos ir Tongos,  gyv. Naujojoje Zelandijoje)

Įrenginys, įgalinantis virtualius apkabinimus.

„InTempo“ – Alina Holovatiuk (Ukraina)

Pirštinės, kurios gali padėti atitraukti dėmesį nuo stresinių situacijų naudojant ritmą ir muziką.

„KnitX“ – Irmandy Wicaksono (Iš Indonezijos, gyv. JAV)

Skaitmeninis 3D mezgimas iš funkcinės, elektroninės tekstilės, skirtos multimodalinei vizualinei, klausomajai ir taktilinei medžiagos sąveikai.

„Solar Desalination Skylight“ – Henry Glogau (Iš Naujosios Zelandijos ir Austrijos, gyv. Denmark)

Įrenginys, kuris naudoja jūros vandenį, kad sukurtų natūraliai išsklaidytą šviesą, geriamąjį vandenį ir druskos likučius – kurti energijai.

„Terracotta Valley Wind“ – Intsui Design (Iš Kinijos, gyv. Japonijoje)

Terakotos garinimo aušinimo sistema metro stotims, veikimui panaudojanti traukinio sukeltą vėją.  

2021-01-29


Atgal