fbpx
slider

„Lexus“ ir „TED“ pateikia savąjį ateities autonominį automobilį

Kai pasaulis kuria autonominį vairavimą, „Lexus“ ir toliau daugiausiai dėmesio skiria tam, kas įkvepia prekės ženklą – žmonėms. „TED“ vyresnieji nariai, Gregas Gage’as ir Sarah Sandman, dalinasi originaliu automatizuotų transporto priemonių dizainu, kuriame prioritetai teikiami vairuotojo poreikiams.

„Lexus“, kuriant naujus automatizuotų transporto priemonių dizainus, pirmenybę teikiant žmonėms, o ne technologijoms, bendradarbiavo su „TED Fellows“, pasauline įvairių sričių lyderių-specialistų bei bendraminčių grupe. Išskirtiniame virtualiame renginyje „TED“ vyresnysis neuromokslininkas Gregas Gage’as ir menininkė Sarah Sandman pristatė į žmogų orientuotų autonominių transporto  priemonių dizainus, iš kurių dvi jų idėjos pristatomos trumpametražiuose filmuose „Žmogaus poreikių numatymas su neuromokslininku Gregu Gage’u“ ir „Bendruomenės kūrimas su menininke Sarah Sandman“. Interaktyvioje atradimų sesijoje „TED“ vyresnysis narys Samuel‘is Blitz Bazawule tyrinėjo, kaip garso pagalba galima atrasti įkvėpimą.

„Dėmesys tam, kas priverčia žmones pasižymėti, ypač sėdint prie vairo, visada buvo svarbiausias „Lexus“ dizaine“, – sakė „Lexus“ rinkodaros viceprezidentė Lisa Materazzo. „Bendradarbiavimas su „TED“ leido mums kartu su vizionieriais ekspertais iš jų perspektyvos tyrinėti naujas į žmogų orientuotas idėjas automatizuotai ateičiai.“

Neuromokslininkas ir inžinierius „TED“ vyresnysis narys Gregas Gage’as mano, kad automatizuotos transporto priemonės ir ilgi važiavimai sukuria puikią aplinką neurotechnologijoms sukurti „smegenų ir automobilio“ sąsają, kuri leidžia automobilį tiesiogiai pritaikyti taip, kaip jaučiasi vairuotojas. Įrašydamas įvairius žmogaus signalus, pradedant žmogaus elektrokardiograma (EKG) ir baigiant mikrogestais, Gage’as numato, kad „Lexus“ galėtų sukurti žmogaus nuotaikos profilį ir naudoti jį automobilio aplinkai pakeisti. Pvz., mieguistas? Automobilis perjungs žibintus ir pakeis sėdėjimo padėtį. Atsipalaidavęs? Automobilis įjungs ramios muzikos grojaraštį. Jaučia stresą? Radijas nutildomas ir uždegamos šviesos. Jei dabartiniai automobiliai gali stebėti variklio temperatūrą, alyvos slėgį ir variklio greitį, tai žmogaus įkvėptas automobilis galėtų stebėti žmogų ir atitinkamai reaguoti.

Menininkė ir dizainerė „TED“ vyresnioji kolegė Sarah Sandman numato ateitį, kurioje žmonės dar labiau įnikę į savo skaitmeninius įrenginius, o paprastas pamojavimas pėsčiajam yra prarastas. Turint  omenyje bendruomeniškumą, Sandman įsivaizdavo transporto priemonę, sujungiančią vidų su išoriniu pasauliu iš visų pusių supančių langų pagalba, su visiškai pasukamomis sėdynėmis, su garsiakalbių sistema, skirta sąveikai su dviratininkais ar pėsčiaisiais, ir net su rašymo kreida sistema, paliekant gatvėje tam tikrą meno kūrinį ar žinutę. Norint keleiviams sukurti jaukesnį kokybišką laiką, interjeras imituotų jaukią kavinę su skaitmeniniu židiniu, pagalvėlėmis ir lubomis, primenančiomis terariumą. Sandman taip pat siūlo linkusios bendradarbiauti nuosavybės modelį, kuris padidintų įperkamumą ir padėtų sukurti įtraukiančią, prasmingesnę ateitį.

„TED Fellows“ programa remia 492 bendruomenės narius iš 99 šalių, įvairiose disciplinose – pradedant projektavimu ir aktyvizmu, baigiant astrofizika ir neuromokslais – kuriomis siekiama sukurti teigiamą poveikį jų bendruomenėms. „TED“ partnerystė su „Lexus“ išryškina „TED Fellows“ programos esmę – smalsumą, naujas idėjas ir pasaulio, kuriame visi norime gyventi, kūrimą drauge.“, – sakė „TED Fellows“ programos direktorius Shoham‘as Arad‘as. „Džiaugiamės, jog per šį „TED + Lexus“ virtualų pokalbį, linksmą atradimų sesiją bei atkreipiančius dėmesį filmus atgyja vaizduojamasis „TED Fellows“ darbas. Kaip atrodo į žmogų orientuotas ateities dizainas? Net automatizuotoje visatoje? Žiūrėkite ir sužinokite.“

Po diskusijos su Gage’u ir Sandman, muzikantas ir filmų kūrėjas Blitz‘as vedė atradimų sesiją, kurios metu jis pakvietė dalyvius išgauti jų namuose esančius garsus, kad sukurtų unikalią ir įkvėptą melodiją/taktą.

2020-11-03


Atgal