fbpx
slider

Lexus istorija

Nuo tada, kai Lexus pasirodė pasaulinėje rinkoje 1989 m., jis nuolat vystė savo verslą. Pradėję nuo dviejų, tik JAV parduodamų modelių, nuolat plėtė savo produktų asortimentą ir pasaulinį pasiekiamumą. Per metus nuo įkūrimo buvo įkurtos atstovybės 17-oje skirtingų šalių, įskaitant Europą, o šiandien jų yra daugiau nei 90. Taip Lexus tapo prabangos prekės ženklu, turinčiu tikrą tarptautinį pripažinimą. Plėtra tęsiasi ir šiandien, ne tik automobilių pasaulyje. Lexus prisiima įsipareigojimą prabangos, kūrybiškumo ir inovacijų srityje, pradedant filmų ir produktų dizainu, baigiant jachtų plaukiojimu vandenyne ir nuostabiomis gyvenimo būdo patirtimis.

1983

Prekinis ženklas

1983 metų rugpjūčio mėnesį Japonijoje vyko slaptas susitikimas, kurio metu buvo nuspręsta dėl LS 400 aerodinaminių konstrukcijos savybių –  automobilio apačia turėjo lygų grindų plotą ir daugybę specialių gaubtų, nukreipiančių oro srautą. Tai LS 400 suteikė klasėje pirmaujančią aerodinamiką. Valdytojas, dr. Eiji Toyoda, strategų, inžinierių ir dizainerių komandai iškėlė iššūkį: „Ar mes galime sukurti prabangų automobilį, geresnį už pati geriausią?“

Automobiliai

Sukurta daugiau nei 400 automobilių prototipų, 100 išbandyta susidūrimų metu ir daugiau nei 4,3 milijono kilometrų nuvažiuota Japonijoje, JAV ir Europoje.

Inovacijos

Daugiau kaip 1400 inžinierių ir 2300 technikų prisijungė prie Toyoda iššūkio.

60 dizainerių, 24 inžinierių ir 220 pagalbinių darbuotojų komanda dalyvavo „F1“ projekte. Kiekviena detalė buvo išsamiai apgalvota – leistinas pastatymo nuokrypis buvo bent du kartus tikslesnis nei konkurentų.

1987

Automobiliai

1987 m. gegužę, praėjus ketveriems metams nuo tobulinimo ir daugelio viso dydžio molio modelių, Lexus vadovai pasirašė ant galutinio LS projekto.

1988

Prekinis ženklas

Prekės ženklo pavadinimas „Lexus“ pasirinktas siekiant reprezentuoti prabangą ir pažangiausias technologijas. Ankstesnieji siūlymai buvo „Alexis“ ir „Lexis“.

 

1989

Prekinis ženklas

Oficialiai atsiranda prekinis ženklas „Lexus“.

Automobiliai

Pristatomas pirmasis LS 400, apimantis šimtus naujų patentų ir nustatantis naujus kokybės ir vertės standartus. Beveik 3000 modelių parduodami per pirmąjį mėnesį po pristatymo.

Inovacijos

„Lexus Tahara“ gamykloje Japonijoje LS 400 suvirinimo procesas buvo visiškai automatizuotas, todėl suvirinimo siūlės buvo 1,5 karto stipresnės nei tradiciškai suvirintų automobilių.

1990

Prekinis ženklas

Lexus, turintis vienintelį modelį LS 400, pristatomas Europoje.

Inovacijos

Dėl LS 400 aerodinaminių priežasčių automobilio apačia turi lygų grindų plotą ir daugybę specialių gaubtų, nukreipiančių oro srautą. Tai LS 400 suteikia klasėje pirmaujančią požeminę aerodinamiką.

1991

Prekinis ženklas

Lexus pradeda dominuoti „JD Power“ klientų pasitenkinimo tyrimuose JAV, tapdamas pirmuoju prekės ženklu, laimėjusiu tris apdovanojimus už pasitenkinimą pardavimais, pradinę kokybę ir įvertintas kaip aukščiausias prekės ženklas pagal klientų pasitenkinimą.

Lexus tampa svarbiausiu JAV prabangaus importo prekės ženklu, pardavusiu daugiau už BMW ir „Mercedes-Benz“ markes.

Automobiliai

Amerikos rinkai pristatytas naujasis kupė SC 400. Jo dizainas – CALTY centro, Kalifornijoje, rezultatas.

1993

Automobiliai

Lexus GS 300 pristatytas Europoje, Frankfurto automobilių parodoje.

1995

Automobiliai

Pristatytas antros kartos LS 400. Nusistovėjusi Lexus automobilių evoliucijos filosofija buvo akivaizdi šio modelio dizaine.

Inovacijos

Antros kartos Lexus LS 400 – pirmasis gamybos automobilis, turintis sustumiamą vairolazdę. Ši patentuota naujovė pasižymi gofruoto veleno jungtimi, kuri absorbuoja pirminį ir antrinį smūgius susidūrimo atveju.

1997

Inovacijos

HPS koncepciniame automobilyje naudojamas 4,0 litro V8 variklis su VVT-i. Ši intelektuali vožtuvų technologija revoliucionuoja efektyvų, tačiau ypač našų vairavimą.

1998

Prekinis ženklas

Lexus pirmą kartą JAV tampa perkamiausiu prabangos prekės ženklu, aplenkdamas vietinius gamintojus „Cadillac“ ir „Lincoln“.

Automobiliai

Pristatomas RX 300 modelis, sukuriantis visiškai naują rinkos segmentą – prabangių visureigių segmentą.

Inovacijos

Visais varomaisiais ratais RX 300 modelyje sumontuotas V6 3,0 litro VVT-i variklis ir automatinė transmisija su „Power“, „Normal“ ir „Snow“ režimais.
Europinės LS 400 specifikacijos modelis tampa pirmuoju automobiliu pasaulyje, kuriame palydovinė navigacija yra montuojama standartinėje įrangoje.

1999

Automobiliai

Pristatomas kompaktiškas sportinis sedanas IS 200 – pirmasis Lexus modelis, sukurtas specialiai Europos rinkai.

Inovacijos 

IS 200 pasižymi geriausiomis Lexus naujovėmis ir inžinerija, įskaitant aliuminio pedalus, chronometro stiliaus instrumentus bei pirmą kartą panaudotais LED galiniais žibintais.

2000

Automobiliai

Europoje pradedamas pardavinėti pirmos kartos RX 300.

Inovacijos

Naujajame LS 430 debiutuoja oro pakaba, kuri palaiko važiavimo aukštį, nepaisant keleivių skaičiaus ar krovinio lygio. Automobilis gali būti pakeltas 20 mm važiuojant nelygiu keliu ir automatiškai nuleistas važiuojant dideliu greičiu, tam, kad būtų pagerinta aerodinamika.

2001

Prekinis ženklas

Lexus gauna pirmąjį „JD Power & Associates“ aukso apdovanojimą Jungtinėje Karalystėje.

Automobiliai

Išleidus SC 430 kupė kabrioletą, Lexus Europos modelių asortimentas išsiplėtė iki penkių automobilių. Šio modelio aptakias linijas ir klasikinį stilių sukūrė Lexus Europos dizaino centras (ED²), esantis Prancūzijos pietuose.

Inovacijos

SC 430 sumontuotas elegantiškas aliuminio stogas, kuris atsidaro per 25 sekundes.

2002

Prekinis ženklas

Vokietijoje IS sedanas pasiekia 86% klientų pasitenkinimo indeksą – aukščiausią balą iš visų „JD Power“ apklausoje dalyvavusių automobilių.

Stevenas Spielbergas paprašė Lexus padėti suprojektuoti automobilį savo filmui „Įspėjantis pranešimas“, nukeliančiam į 2054 m., skirtą pagrindinį vaidmenį vaidinsiančiam Tomui Cruise’ui.  

Automobiliai

Be „Toyota Motor Corporation“ prezidento ir valdybos nario Akio Toyoda palaikymo, legendinis „Lexus LFA“ superautomobilis galbūt niekada nebūtų sukurtas. Dėl automobilio kūrėjų, vyriausiojo inžinieriaus Haruhiko Tanahashi ir buvusio profesionalaus vairuotojo Hiromu Naruse, pagalbos,  2002 m. „Toyoda-san“ greitai tapo pagrindiniu LFA čempionu.

2003

Automobiliai

Europoje pristatomas naujasis RX 300.

2003 m. birželio mėn. Akio Toyoda, vyriausiasis inžinierius Haruhiko Tanahashi ir buvęs profesionalus vairuotojas Hiromu Naruse jau išbandė LFA prototipus.

Inovacijos

Antrosios kartos RX 300 technologijos akcentai: oro pakaba, intelektualus adaptyvusis priekinis apšvietimas, automatinis bagažinės dangtis ir pagalbinė parkavimo sistema „Park Assist“.

2004

Prekinis ženklas

Atskleista subtili Lexus L-finesse dizaino kryptis, įkvėpta tradicinių japonų estetinių vertybių.

Automobiliai

„LF-C“ koncepcija debiutuoja Niujorko automobilių parodoje ir parodo naujosios Lexus dizaino krypties, ryškaus paprastumo ir pažangių technologijų bruožus.

Inovacijos

Pristatomas RX 400h – pirmasis pasaulyje prabangus hibridinis visureigis. Jo „Lexus Hybrid Drive“ jėgos pavara suteikia kur kas mažesnes, būdingas kompaktiškų automobilių klasei, degalų sąnaudas ir išmetamųjų teršalų kiekį.

2005

Prekinis ženklas

Šiais metais Japonijoje pristatytas Lexus prekės ženklas tapo greita sėkme. Savo vidaus rinkoje Lexus sėkmingai sukūrė 143 naujas atstovybes ir apmokė 2000 geriausių darbuotojų, pradedant nuo pardavėjų iki inžinierių.

Automobiliai

Lexus L-finesse dizaino filosofija perteikta naujuose modeliuose – antros kartos IS ir trečios kartos GS sedanuose.

Inovacijos

Antros kartos Lexus IS tampa pirmuoju pasaulyje automobiliu, kuriame sumontuota dviejų kamerų priekinė keleivio oro pagalvė, skirta suteikti didesnę apsaugą kaklo ir pečių sritims smūgio metu.

2006

Automobiliai

Išleistas LS 460, ketvirtosios kartos Lexus flagmanas sedanas, pristatantis pirmąją pasaulyje aštuonių greičių automatinę transmisiją.

Naujasis RX 350, pakeičiantis RX 300, pasižymi didesne degalų ekonomija, pagreičiu ir geresne vairavimo dinamika.

Inovacijos

Pristatytas pirmasis pasaulyje prabangus hibridinis sedanas GS 450h, siūlantis unikalų našumo, ekonomiškumo ir mažai išmetamų teršalų derinį.

Drauge su naujuoju LS pristatomos pirmosios pasaulyje keturios pažangios saugos technologijos: kliūčių aptikimo sistema, avarinio vairavimo pagalbinė sistema, galinė apsaugos nuo avarijos sistema ir vairuotojo stebėjimo sistema.

2007

Prekinis ženklas

Už LS 460 modelį balsuojama „Pasaulio metų automobilis 2007“ konkurse.

Automobiliai

Naujasis IS F, pirmasis iš Lexus „F“ markės automobilių, Europoje buvo pristatytas Ženevos automobilių parodoje.

Inovacijos

Lexus modeliai, LS 600h ir LS 600h L, varomi V8 variklio drauge su „Lexus Hybrid Drive“ technologija, ateina į aukščiausios klasės limuzinų rinką.

2009

Automobiliai

Lexus Frankfurto automobilių parodoje pristato savo hibridinį koncepcinį automobilį „LF-Ch“, išduodantį susidomėjimą išleisti savo pirmąjį modelį, kuris konkuruotų Europos „C-premium“ rinkoje.

Lexus pristato trečiosios kartos RX 350 ir RX 450h, kurie iš esmės pakeitė ankstesnius modelius, sukūrusius prabangių visureigių rinką.

Pristatomi naujos kartos IS 250C kabrioletas ir trečios kartos GS 460.

Inovacijos

LFA komanda nuveža savo „V10“ superautomobilio prototipą į Niurnbergringą Vokietijoje ir varžosi legendinėse 24 valandų ištvermės lenktynėse, norėdami sužinoti daugiau apie gaminamą automobilį, – sako Akio Toyoda. LFA, kuris lenktynėse užima įspūdingą 18-ą vietą, iškart suka galvas ir skatina visuotinį pripažinimą.

2010

Automobiliai

Pasaulinė CT 200h hibridinio kompaktiško hečbeko premjera Ženevos automobilių parodoje.

2011

Prekinis ženklas

Unikalus Lexus hibridinis „LS 600h L Landaulet“ modelis su vientisu skaidraus polikarbonato stogu tarnauja kaip oficialus karališkasis automobilis Jo Didenybės, princo Alberto II iš Monako, santuokos proga.

Automobiliai

Pirmasis LFA, varomas V10 variklio, atkeliauja į Europą – tai vienas iš 500 rankiniu būdu pagamintų superautomobilių, kuriuos planuojama gaminti.

CT 200h, pirmasis pasaulyje visiškai hibridinis kompaktiškas hečbekas, tampa penktuoju Lexus hibridu, kurį ketinama parduoti Europoje.

Inovacijos 

Lengvas, subalansuotas, galingas ir nuostabus vairuoti Lexus LFA superautomobilis pasižymi pažangia anglies pluoštu armuoto plastiko (CFRP) struktūra važiuoklei ir kėbului, užtikrinančia lengvą, neįtikėtinai stiprią ir atsparią smūgiams konstrukciją.

2012

Prekinis ženklas

Galutinis Lexus LFA projektas pabaigiamas 2012 m. gruodžio 14 d., pabaigus superautomobilių 500 vienetų gamybos ciklui.

Automobiliai

Pasaulinė LF-LC koncepcinio automobilio premjera Detroite, kuris paskelbtas geriausiu koncepciniu automobiliu kasmetiniuose „EyesOn“ dizaino apdovanojimuose Šiaurės Amerikos tarptautinėje automobilių parodoje Detroite.

Lexus dizaino naujovių bruožas – sportiškas Lexus priekinių grotelių verpsto formos dizainas, kuris nuo šiol yra prekės ženklo atpažinimo elementas kiekviename Lexus modelyje. Ši savybė pirmą kartą pristatyta GS sedanui, nustatančiam naują, stilingą ir provokuojantį Lexus identitetą.

2013

Prekinis ženklas

Madingame Tokijo Aojamos rajone atidaromas „INTERSECT BY LEXUS“ objektas – žvelgiant kitu kampu nei tradiciniai automobilių salonai, tai vieta, kur lankytojams suteikiama galimybę pajusti Lexus prekės ženklo gyvenimo būdą, nebūtinai sėdint tik už automobilio vairo.

Automobiliai

Pristatomas trečios kartos IS sedanas.

2014

Prekinis ženklas

Lexus „Ryškių kampų“ kampanijai, skirtai naujajam NX visureigiui, bendradarbiauja su daugialypiu ir talentingu atlikėju „will.i.am“. Muzikantas-menininkas kuria vienkartinę automobilio versiją, kuri atidengta Paryžiaus mados savaitės metu.

Jungtinėje Karalystėje Lexus jau dvyliktus metus užima pirmą vietą. „What Car? / J D Power“ klientų pasitenkinime.

Automobiliai

Pristatyti Lexus NX visureigis ir didelio našumo kupė RC F.

Ženevos automobilių parodoje Lexus demonstruoja vaivorykštės spalvų lenktyninį automobilį „RC F GT 3“.

Inovacijos

Lexus sukimo momento vektorinis diferencialas (TVD) yra pirmoji pasaulyje sukimo momento perdavimo tipo sukimo momento vektoriaus sistema, sumontuota priekiniame variklyje ir galiniais ratais varomame sportiniame kupė. TVD padidina sukibimą ir kontrolę nepaprastam valdymui ir našumo lygiui išgauti.

2015 

Prekinis ženklas

Lexus bendradarbiauja su superlaidžių technologijų ekspertais, kad sukurtų vieną pažangiausių kada nors sukurtų objektų –  ore sklendžiančią lentą. Projektas yra prekės ženklo tarptautinės kampanijos „Amazing in Motion“  dalis.

Lexus tapo pirmuoju automobilių gamintoju, laimėjusiu „Best Entertaining” Milano dizaino apdovanojimą už „Lexus – jausmų kelionė“ ekspoziciją, eksponuojamą Milano dizaino savaitėje.

Automobiliai

Pristatomas ketvirtos kartos RX visuregis.

Inovacijos

Lexus pristato „Lexus Safety System +“ pažangių aktyviosios saugos funkcijų paketą, skirtą padėti išvengti avarijų ir sumažinti padarinius, jei įvyktų smūgis. Tarp šių yra kliūčių aptikimo ir smūgio prevencijos sistema PreCrash su automatiniu diržų pritraukimu ir automobilio stabdymu, eismo juostos linijų kirtimo perspėjimo sistema ir automatinė tolimųjų šviesų sistema.

Įsivaizduojamoji „Lexus LF-FC“ (Lexus ateities pavyzdinių automobilių / degalų elementų) koncepcija suteikia galimybę apžvelgti dizainą ir technologijas, kurios svarstomos būsimam flagmanui sedanui, kuris galėtų patekti į rinką maždaug dešimtmečio pabaigoje.

2016

Prekinis ženklas

Lexus bendradarbiauja su aktoriumi Jude’u Law ir pradeda „Gyvenimas su RX “ kampaniją. Tarptautinė reklaminė kampanija skirta sustiprinti naujojo prabangaus visureigio, 2016-ųjų Lexus RX, savybes ir patrauklumą.

Automobiliai

Atskleista LF-LC gamybos versija – Lexus LC modelis.

Inovacijos

Lexus sukuria savo daugiapakopę hibridinę sistemą modeliams LC 500h kupė ir LS 500h flagmanui sedanui – naujos kartos jėgos pavaros technologija sukurta specialiai aukštos kokybės automobiliams.

 

2017

Prekinis ženklas

Lexus sportinės jachtos koncepcija pradėta kurti Majamio paplūdimyje (JAV), o netrukus po jos pradėtas rodyti futuristinis „Lexus Skyjet“ vienvietis kosminis laivas mokslinės fantastikos filme „Valerian ir tūkstančio planetų miestas“, pastatytame 28 amžiuje.

Automobiliai

Visiškai naujas Lexus LS gali pasigirti japoniškomis takumi meistrystėmis, tokiomis kaip Kiriko (stiklo raižybos) technika vidaus apdailai ir origami rankų darbas, skirtas rankiniu būdu pritvirtintoms durų apdailoms. Marquetry dekoravimo technika yra idealiausia „Art Wood“ medienos dekoracijoms naujajame flagmane sedane.

Inovacijos

Įsivaizduojamos naujos technologijos, tokios kaip naujoji daugiapakopė hibridinė sistema ir patobulintas „Lexus Safety System + A“ saugos paketas, pristatomos kartu su visiškai nauju Lexus LS flagmanu sedanu. Saugumo elementus sudaro eismo juostoje esančios kliūties kartu su einančio pėsčiojo atpažinimo ir susidūrimo prevencijos sistema su aktyvia vairavimo pagalba, eismo juostų sekimo asistentu „Lexus Co-Drive“ su dinamine greičio palaikymo sistema ir judančių objektų skaneriu priekyje.

2018

Prekinis ženklas

Lexus sukuria naują pagrindą su reklama „Vedamas intuicijos“, skirta naujajam modeliui ES –  tai pirmoji pasaulyje reklama, parašyta vien dirbtinio intelekto (AI).

Briuselio oro uoste atidaroma Lexus ir „Brussels Airlines“ avialinijų kompanijos poilsio zona „The Loft“, pažymint kitą Lexus prabangaus gyvenimo būdo ženklo kelią.

Automobiliai

Įkvėptas LS flagmano sedano ir LC prabangaus kupė dizaino, provokuojantis, tačiau elegantiškas naujas ES sedanas yra pirmasis ES, modelis pristatytas Vakarų ir Vidurio Europoje.

Specialiai Europos miesto gyventojams sukurtas naujasis UX kompaktiškas visureigis demonstruoja gaivų, tačiau dinamišką požiūrį į šiuolaikinę prabangą, o „LF-1 Limitless“ koncepcija tyrinėja Lexus prabangių visureigių dizaino ir inovacijų ateitį.

Inovacijos

UX 250h ir ES 300h yra pristatomi su ketvirtosios kartos Lexus savaime įsikraunančio hibrido jėgaine. Abu hibridai pasižymi neįtikėtinai efektyviu benzininiu varikliu, nauja hibridine greičių dėže, nauja kompaktiška baterija ir nauju galios valdymo bloku. Abu modeliai 50% viso laiko gali veikti neišmetant į orą jokių teršalų.

2019

Prekinis ženklas

Pažymėjęs trisdešimties metų patirtį, vasario mėnesį Lexus paskelbė apie 10 milijoninio automobilio pardavimą. Šio augimo pagrindas yra plačiausias pasaulyje elektrifikuotų prabangių hibridinių automobilių asortimentas. Nuo 2005 m. Lexus pardavė daugiau nei 1,6 mln. savaime įsikraunančių hibridų.

Automobiliai

Naujasis „RC F Track Edition“ kupė yra 55 kilogramais lengvesnis nei standartinis RC ir turi išskirtinį automobilių sportui įkvėptą anglies pluošto stilių. Jis europietiškai debiutuoja Ženevos automobilių parodoje kartu su naująja LC kabrioleto koncepcija.

Inovacijos

Naujasis RX prabangus visureigis siūlo segmente pirmaujančius saugos lygius, kuriuos teikia pirmoji pasaulyje „BladeScan“ tipo adaptyvioji tolimųjų šviesų sistema (AHS) ir naujausias „Lexus Safety System +“ paketas.

2019-12-05


Atgal