fbpx
slider

„Lexus LC” kabrioletas: maksimalaus grožio užtikrinimas dizaine

„Lexus LC“ kabrioletą kuriančios komandos projektavimo misija buvo paprasta: sukurti gražiausią pasaulyje automobilį su atviru stogu. Šis pareiškimas buvo aiškus, tačiau tai buvo nemažas iššūkis, nes „Lexus“ buvo nusprendęs, jog naujasis modelis turėtų išsaugoti esminius „LC“ kupė, daugkartinių tarptautinių apdovanojimų už savo įspūdingą ir pažangų dizainą laureato, stiliaus motyvus.

Kuriant kupė stogo linijas

Kaip aiškino vyriausiasis dizaineris Tadao Mori, stogo linija turėjo būti svarbiausia, kad dizaineriai pasiektų savo tikslą: „Nors ir yra daugybė kabrioletų modelių, nedaugelis iš jų yra stilingi ir elegantiški, kai stogas yra pakeltas ir nuleistas. Ypač, kai stogas yra pakeltas, stogo briaunos linijos netolygiame paviršiuje sukuria nerafinuotą įspūdį. Štai kodėl „LC“ kabrioleto dizainui mes dedame visas pastangas, kad įgyvendintume tą pačią nuostabią stogo liniją, kaip ir kupė.“

Norint išgauti norimą siluetą, taškas, kuriame minkštas viršus susikerta su automobilio galinėmis dalimis, buvo perkeltas kiek įmanoma automobilio užpakalinės dalies link, kad pakėlus šį, stogo galo siluetas būtų išbaigtas. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas minkšto viršutinio paviršiaus įtempimui, kad būtų užtikrintas lygus paviršius, o rėmas ir kiti elementai yra puikiai paslėpti, todėl stogas turi aiškią ir elegantišką kūgio formą.

Žiūrint iš galo, minkštos viršutinės dalies linija pabrėžia kompaktiškas salono proporcijas, kontrastuoja su platėjančiu kėbulu ir sukuria dinamišką vaizdą.

Tobula stogo apdaila

Dizaineriai pasinaudojo „LC“ platformos specifikacijomis ir galėjo pritaikyti viršutinio lankstymo mechanizmą tokį, kad stogo dangtis būtų kuo mažesnis. Jie taip pat išvengė pažįstamo plokščio, platformos vaizdo, matomo ant daugelio kitų kabrioletų, pridedant aptakios formos akcentus, kurie atkartoja galinių galvos atlošų kreives.

Lengvas ir dinamiškas siluetas

Dar vienas bendras kabrioletų bruožas yra tas, kad dizainas gali atrodyti ištemptas nuo stogo iki bagažinės dangčio, ypač kai stogas yra nuleistas. „LC“ modelyje to buvo išvengta automobilio gale įmontavus spoilerį,  sukuriant savitą, glotnų ir dinamišką siluetą. Diržo juosta įmontuota už durų, kad atrodytų, jog kūnas apvyniotas aplink kabiną, sukurdamas bendrą glaudų ir aiškų profilį.

Inžinerijos išradingumas

Vienas pagrindinių iššūkių buvo kuo labiau sumažinti kėbulo tūrį pečių srityje iškart už galinių sėdynių. Projektavimo komanda sugebėjo pritaikyti sulankstomą stogą ypač kompaktiškoje erdvėje, sukurdama papildomą lankstymą minkštame viršuje, kad jį būtų galima laikyti tarp kairės ir dešinės galinės pakabos atramų. Tai taip pat leido sukurti ryškią ir dailią simbolių liniją, einančią nuo automobilio priekio iki galo.

Norėdami sukurti šią liniją ir pasiekti aukštos kokybės apdailą, „Lexus“ pritaikė laipsniško formavimo procesą, be tradicinio preso, naudojamo aliuminio dangčio dangai formuoti.

Tobulas išorės ir vidaus tęstinumas

Kabriolete salonas yra atviresnis matymui ir yra labiau susijęs su automobilio išoriniu dizainu. „Lexus“ stengėsi suteikti nepriekaištingą „LC“ kabrioleto eksterjero ir interjero tęstinumo jausmą, naudodamas novatorišką spalvų derinimą, pabrėždamas modelio ypatingą charakterį ir drąsų dizainą.

Galimos trys minkšto stogo dangų spalvos: smėlio „Sand“, juodos „Black“ ir jūrinės „Marine“, pastarosios dvi yra tinkamos naudoti su bet kuria kėbulo spalva. Su šiais pasirinkimais ir kitais interjero spalvų variantais, savininkai turi laisvę pasirinkti automobilį, kuris atspindėtų jų asmeninį stilių.

Specialaus leidimo spalvų schema

„LC“ kabrioletas bus pristatytas kaip „Special Edition“ modelis su spalvų schema, kurio eksterjero spalva bus „Structural Blue” kartu su baltu ir mėlynu interjeru bei „Marine“ spalvos minkšta stogo danga – deriniu, kurį įkvėpė prabangioje prieplaukoje rastos spalvos. Balta spalva yra plačiai naudojama salone, įskaitant „Lexus“ pirmąkart panaudotą visiškai baltą vairą ir kilimą. Tai kontrastuoja su mėlyna sintetinės odos durų apdaila. Vietoj spausdinto rašto, ši medžiaga turi grūdėtumą, kuris su tekstūra ir atspalviu suteikia trimatį efektą.

Suderinta kolonų apdaila

Interjero kolonų apdailos derinimas su stogo pamušalo spalva yra reta kokybiško dizaino ypatybė, kurią „Lexus“ taiko visam „LC“ asortimentui. „LC“ kabrioletas yra dar stilingesnis, nes kolonos, nuleidus stogą, yra aiškiai matomos. Spalvų derinimas patraukia akis ir pabrėžia prabangią interjero kokybę.

 

Ampušalų detalės

Ypatingas dėmesys taip pat buvo skiriamas sėdynių apmušalams – priekinių sėdynių pečių srityje  pritaikytas unikalus dygsniavimo modelis, pridedantis ir elegancijos, ir lytėjimo. Perforacijos su trijų skirtingų diametrų skylėmis yra išdėstytos taip, kad laipsniškai išnyktų.

2020-04-16


Atgal