fbpx
slider

„Lexus“ paskelbė „Lexus dizaino apdovanojimai 2022“ mentorius

„Lexus“ paskelbė 4 mentorius, kurie padės finalistams „Lexus dizaino apdovanojimai 2022“ konkurse. Dalyvių registracija jau galima.

Nuo tada, kai 2013 m. buvo pristatyti pirmieji „Lexus dizaino apdovanojimai“, būsimiems kūrėjams buvo suteikta vieną kartą gyvenime pasitaikanti mentorystės patirtis iš kai kurių žymiausių pasaulio dizaino kūrėjų. 2022 m. prie dizainerės Sabine Marcelis ir trečius metus mentoriaujančio dizainerio Joe Doucet  prisijungia Pekine gyvenantis architektas Yosuke Hayano bei Prancūzijoje ir Portugalijoje gyvenantis dizaineris Samas Baronas.

Mentorystės programa išskiria „Lexus dizaino apdovanojimus“ iš kitų konkursų. Tai suteikia finalininkams tiesioginę prieigą prie specialistų elito, kurie jiems padeda tyrinėti savo idėjų potencialą ir užbaigti prototipus bei pristatymus.

Yosuke Hayano yra pagrindinis „MAD Architects“ partneris, vadovaujantis komandoms, žinomoms dėl savo naujos Azijos architektūros vizijos, išreikštos dideliuose projektuose visame pasaulyje. Kūrybinis lyderis Sam‘as Baron‘as kuria produktus ir patirtį, apjunkdamas meną ir dizainą, nuo koncepcijos iki pabaigos pirmaujantiems pasaulio prekių ženklams.

„Būti mentorių komandos dalimi yra garbė, nes„ Lexus dizaino apdovanojimai“ yra apie kūrybinį įkvėpimą naujajai kartai.“, – sakė Baronas. „Pasidalinti tyrimais ir patirtimi su atrinktais kandidatais yra unikali galimybė susipažinti su jaunais tarptautiniais talentais. Mėgausiuosi su jais savo misija atrasti jų stipriąsias savybes ir priversti juos augti ir švytėti, t.y. išreikšti savo koncepciją ir asmenybę.“

„Lexus dizaino apdovanojimų 2022“ vertinimo kriterijai grindžiami trimis pagrindiniais „Lexus“ prekės ženklo principais: numatyti, diegti naujoves ir žavėtis. Tikimasi, kad dalyviai numatys pasaulinius iššūkius, su kuriais susidurs būsima visuomenė, ir pasiūlys patrauklių ir novatoriškų būdų prisidėti prie tvarios ateities, kartu sklandžiai didinant visų laimę. „Lexus“ ieško patrauklių dizainų, kurie susijungia su apgalvotais sprendimais, dizaino, kuris iš tikrųjų gali suteikti šviesesnę ateitį žmonėms ir visuomenei įvairiomis aplinkybėmis.

Žymių žmonių sudaryta vertinimo komisija peržiūrės įrašus iš viso pasaulio ir paskelbs šešis finalininkus 2022 m. pradžioje. „Lexus“ finansuoja finalininkų prototipų kūrimą, kurių vieno dizaino biudžetas siekia iki 3 milijonų JPY (daugiau nei 25 000 USD). 2022 m. pavasarį finalininkai pateiks savo užbaigtus pasiūlymus teisėjams, kurie ir išrinks vieną „Grand Prix“ nugalėtoją.

Dalyvių paraiškos „Lexus dizaino apdovanojimams 2022“ priimamos iki spalio 10d.*

* Daugiau informacijos: LexusDesignAward.com

„Lexus dizaino apdovanojimai 2022“ mentoriai

Sam‘as Baron‘as – „SAM BARON & Co“ dizaineris/kūrybos direktorius

Vizualizacijų kūrybos lyderis Sam‘as Baron‘as kuria produktus ir patirtį, suteikdamas gyvybės kryžminiams kūriniams, maišantiems meną ir dizainą, kurie skatina novatoriškas idėjas nuo koncepcijos iki pabaigos. Jo darbai apima daugybę sričių: nuo svetingumo, mažmeninės prekybos, dizaino, mados ir kultūros. Žvelgiant iš pasaulinės perspektyvos, Baron‘as vadovauja sudėtingoms iniciatyvoms, kurios sukuria patirtį kai kuriems pirmaujantiems pasaulio prekių ženklams. Jau dešimtmetį jis buvo Italijoje įsikūrusio tarptautinio komunikacijos tyrimų centro „Fabrica“ dizaino direktoriaus konsultantas.

2009 m. Baron‘as gavo „Grand Prix de la Creation de la Ville de Paris“ dizaino kategorijoje, o 2010 m. Philippe’as Starck‘as išrinko jį vienu iš dešimties svarbių ateinančio dešimtmečio dizainerių. Jo darbai nuolat publikuojami tarptautinėje spaudoje ir įtraukiami į tarptautines muziejų kolekcijas. Neseniai Baron‘as buvo apdovanotas specialiu „PAD Paris“ mugės prizu. Šiuo metu jis gyvena ir dirba tarp Portugalijos ir Prancūzijos.

 

Joe Doucet – „JOE DOUCET X PARTNERS“ įkūrėjas

Dizaineris, verslininkas, išradėjas ir kūrybos direktorius Joe Doucet yra vienas geidžiamiausių kūrybinių talentų, šiandien dirbančių JAV. Jo darbas mikliai hibridizuoja funkcionalumą ir vizualinį patrauklumą, perteikdamas prasmę ir žinias. Doucet mano, kad dizainas ir, dar svarbiau, dizainerio mąstymo procesas gali atlikti didesnį vaidmenį naujovėse ir problemų sprendime bei estetikoje. Šiuo metu jis turi daugybę patentų savo dizainui ir išradimams.

Doucet darbai buvo eksponuojami visame pasaulyje ir gavo daugybę tarptautinių apdovanojimų, įskaitant „Pasaulio technologijų apdovanojimą“ už dizaino inovacijas ir daugybę dizaino apdovanojimų. Doucet buvo paskelbtas 2017 m. „Smithsonian Cooper-Hewitt nacionalinio dizaino apdovanojimo“ nugalėtoju kaip produktų dizaineris – tai aukščiausia garbė savo srityje. Jis taip pat buvo „Dezeen“ ir  „Metų dizaineris 2019“ finalininkas bei „Fast Company‘s svarbiausių dizaino kompanijų 2019“ apdovanojimo gavėjas.

Yosuke Hayano – „MAD ARCHITECTS“ pagrindinis partneris

Yosuke Hayano, architektas iš Japonijos – pagrindinis „MAD Architects“ įmonės, įsikūrusios Pekine, Kinijoje, partneris. „MAD“ vadovaujama Ma Yansong, Dang Qun ir Yosuke yra pasišventusi kurti futuristinius, ekologiškus, technologiškai pažangius dizainus, kurie įkūnija šiuolaikišką Rytų giminingumo gamtai interpretaciją. Turėdama ateities miesto viziją, pagrįstą dvasiniais ir emociniais gyventojų poreikiais, „MAD“ stengiasi sukurti pusiausvyrą tarp žmonijos, miesto ir aplinkos.

Yosuke yra pelnęs keletą aukšto lygio apdovanojimų, įskaitant Niujorko jaunųjų architektų architektūros lygos apdovanojimą (2006m.), apdovanojimą už dizainą Azijai (2011 m.) ir „Kumamoto Artpolis“ apdovanojimą (2011 m.). Jis buvo kviestinis dėstytojas „Waseda meno ir architektūros mokykloje“ nuo 2008 iki 2012 m. ir Tokijo universitete nuo 2010 m. iki 2012 m. Be to, 2015 m. – 2019 m. Londono architektūros asociacijoje dirbo nešališku egzaminuotoju.

 

SABINE MARCELIS – „Sabine Marcelis“ studijos dizainerė/įkūrėja

Sabine Marcelis yra olandų dizainerė, vadovaujanti savo praktikai iš Roterdamo uosto. 2011 m. baigusi Eindhoveno dizaino akademiją, ji pradėjo dirbti kaip nepriklausoma dizainerė produkto, instaliacijos ir erdvinio dizaino srityse, daug dėmesio skirdama medžiagiškumui. Jos kūrybai būdingos grynos formos, išryškinančios medžiagų savybes.

Bendradarbiaudama su pramonės specialistais, Marcelis taiko tvirtą estetinį požiūrį. Šis darbo metodas leidžia jai kištis į gamybos procesą, naudojant medžiagų tyrimus ir eksperimentus, siekiant naujų ir stebinančių vizualinių efektų projektams, kurie demonstruojami muziejuose ir užsakomi komercinių klientų bei mados namų. Sabine pelnė prestižinius apdovanojimus „Metų dizaineris 2020“ bei „The Elle Deco“ tarptautinio dizaino apdovanojimą 2019 m., „Young Designer of the Tear‘“ bei „GQ metų žmogaus 2019“ rinkimuose, kur pelnė tarptautinės metų kūrėjos titulą.

2021-09-22


Atgal