fbpx
slider

„Lexus: Sparks of tomorrow“ atidarymas Milano dizaino savaitėje

„Lexus” pristatė savo ekspoziciją 2022 m. Milano dizaino savaitėje, kuria buvo siekiama perteikti prekės ženklo dizaino filosofiją ir iliustruoti „Lexus“ įsipareigojimą tvarumui.

Šių metų renginyje „Lexus: Sparks of Tomorrow” pristatė dizaino tyrinėjimų trijulė, kurią įkvėpė į žmogų ir ateitį orientuotas „Lexus“ požiūris į dizainą. Įtaigų ir įtraukiantį „Lexus: Sparks of Tomorrow“ sukūrė apdovanojimus pelnęs architektas ir dizaineris Germane‘as Barnes‘as, instaliaciją įgyvendino apšvietimo studija „Aqua Creations“, o nauji prototipai – tai LEXUS DESIGN AWARD 2022 finalininkų ir Londono karališkojo meno koledžo studentų darbai, įsivaizduojantys tvaresnę ateitį.

„Džiaugiamės galėdami grįžti į Milano dizaino savaitę su neįtikėtinu projektų spektru, kuris pabrėžia naujos kartos dizainą ir „Lexus“ įsipareigojimą rasti kelią į anglies dioksido neišskiriančią ateitį per technologijas, meistriškumą ir inovacijas.”, – komentavo Brian‘as Bolain‘as, „Lexus“ pasaulinis rinkodaros vadovas. „Ypač džiaugiamės galėdami pristatyti LEXUS DESIGN AWARD 2022 finalininkų ir Karališkojo menų koledžo studentų darbus Germane Barnes instaliacijos ON/ kontekste, antroje iteracijoje su apšvietimo dizaino studija „Aqua Creations“. Prasidėjus Milano dizaino savaitei, nekantriai lauksime, kaip visuomenė įsitrauks į „Lexus“ pristatymą ir padarys mūsų ateities viziją sava.

ON/  instaliacija, sukurta bendradarbiaujant su „Lexus“ ir Germane Barnes, suteikia elektrifikuotos, anglies dioksido neišskiriančios ir į žmogų orientuotos ateities viziją. Ekrane demonstruojamas „Lexus RZ“, pirmasis „Lexus“ akumuliatorinis-elektrinis modelis. Modelio interpretacija pateikta pakabintame vielos rėme, įkūnijančiame „Lexus“ tvaresnės ateities viziją, kuri tampa dėmesio centre ir apima elektrifikacijos, technologijų ir pagal užsakymą sukurto dizaino idėjas. „RZ“ apšviečia „Aqua Creations“ su „Code 130° spalvingais šilko pakabinamais žibintais, suteikiančiais instaliacijai įspūdingumo per medžiagas. Instaliaciją lydės poilsio zona su naująja „Aqua Creations“ apšvietimo kolekcija „ToTeM“.

Malonu dar kartą peržiūrėti ON/ instaliaciją su „Lexus“ ir atvežti ekspoziciją į Milaną.“, – sakė „Studio Barnes“ vadovas Germane Barnes. „Originalioje ON/ ekspozicijoje buvo pavaizduotas koncepcinis automobilis „LF-Z“, kuris signalizavo apie žingsnį anglies dioksido neutralumo link. Dabar, su „RZ“, mes tyrinėjome evoliuciją iš koncepcijos į realybę, bendradarbiaudami su „Aqua Creations“, siekiant sukurti aplinką, kurioje yra padidėjęs materialumo jausmas. Projektavimas ateičiai, kuri yra bendradarbiaujanti, tvari, teisinga ir teikia pirmenybę unikaliai 

žmonių patirčiai, ir yra mano praktikos varomoji jėga – tai įdomi sinergija su dizaineriais, prisidėjusiais prie „Sparks of Tomorrow“.

Lankytojai taip pat turėjo galimybę susipažinti su šešių talentingų LEXUS DESIGN AWARD 2022 finalininkų darbais. Finalininkai buvo išrinkti už savo originalius sprendimus, prisidedančius prie geresnio rytojaus, kartu artikuliuojant tris pagrindinius „Lexus“ prekės ženklo principus – „Numatyti“, „Kurti naujoves“, „Sužavėti“. Finalininkai tris mėnesius kūrė savo originalius pasiūlymus ir prototipus drauge su entuziastingais ir aukštos kvalifikacijos mentoriais. Pirmaujančių pasaulio kūrėjų mentorystė buvo kartą gyvenime vykstanti šių talentų mokymosi patirtis ir ji yra pripažinta šio apdovanojimo savybe.

„Lexus“ pristatyme taip pat buvo studentų, pristatančių radikalias naujas prabangaus transporto koncepcijas kūrybinėje programoje „2040: The Soul of Future Premium”, kurią „Lexus“ užsakė Karališkajame meno koledže Londone, JK. Projektas metė iššūkį kolegijos Intelektualaus mobilumo dizaino centro (IMDC) magistrantūros studentams ištirti naujas transporto priemonių architektūras, kurias būtų galima prisitaikyti prie Europos miesto gyvenimo ir visuomenės pokyčių, ir iš naujo įsivaizduoti, kokį vaidmenį „Lexus“ galėtų atlikti kaip prabangaus mobilumo prekės ženklas. Šešių mėnesių programa apėmė mentorystės ir vertinimo sesijas su Ian‘u Cartabiano ir Lance‘u Scott‘u, atitinkamai „Lexus“ Europos dizaino studijos ED2 prezidentu ir vyresniuoju vadovu, kartu su IMDC pirmininku prof. Dale’u Harrow‘u ir dr. Chris‘u Thorpe’u, RCA pažangaus mobilumo programos vadovu.

 Apie Germane Barnes

Germane Barnes yra „Studio Barnes“ direktorius ir Majamio universiteto architektūros mokyklos docentas. Barnes praktika tiria ryšį tarp architektūros ir tapatybės, nagrinėdamas dizainu architektūros socialinę ir politinę valios laisvę per istorinius tyrimus ir spekuliacijas. Tvirtai tikėdamas dizainu kaip bendruomeniniu procesu, jis kiekvieną projektui nustatytą sąlygą vertina kaip transformacijos galimybę.

Jis buvo 2021 m. Jungtinių Valstijų menininkų stipendijos, 2021 m. „Wheelwright“ premijos, 2021 m. „Architectural League“ prizo jauniesiems architektams ir dizaineriams laureatas ir yra 2021–2022 m. Romos premijos bendradarbis Amerikos akademijoje Romoje.

2022-07-02


Atgal