fbpx
slider

„LF-1 Limitless“ – keturi drąsūs faktai apie dizainą

„Lexus“ prieš du dešimtmečius korsoverių segmente debiutavo pasaulinėje Detroito parodoje su RX 300 modeliu. Nepaisant beveik 50-ties konkurentų, kurie nuo to laiko pateko į segmentą, šis modelis išlieka populiariausias.

„Lexus LF-1 Limitless“ koncepcija pristatė naują prabangios transporto priemonės kartą – visureigio flagmaną. Apjungiantis aukštus rezultatus su neprilygstama prabanga, „Lexus LF-1 Limitless“ demonstruoja technologijas, inovacijas ir šiuolaikišką dizainą.

Naujoviška „Lexus LF-1 Limitless“ koncepcijos dvasia buvo sukurta „CALTY Design Research“ studijoje, Kalifornijoje. Dizaino kalba remiasi paprasta, bet elegantiška dizaino koncepcija, vadinama „išlydyta katana“. Ši dizaino vizualizacija apjungia organines skysto metalo formas su aštriais tradicinio japoniško kardo kraštais. Įsivaizduojant, kad perėjimas nuo glotnios, tekančios masės į kietą, išspaustą formą ir sudarė pagrindą agresyviai „LF-1 Limitless“ dizaino koncepcijai.

VIDAUS DIZAINAS: KARALIAUJA KOMFORTAS

„Tai yra mūsų naujoji automobilio, flagmano, vizija, apimanti krosoverio pajėgumus ir šiuolaikinio sedano teikiamas charakteristikas bei prabangą. „LF-1 Limitless“ koncepcija suvienija vaizduotę sukuriančias technologijas ir tuo pačiu sukuria stiprią emocinę sąsają, tobulindama patirtį tiek vairuotojui, tiek keleiviams.”, – sakė Kevinas Hunteris, „CALTY Design Research Inc“ prezidentas.

Didžiausias „CALTY“ studijos tikslas buvo salone sukurti komfortą kiekvienam keleiviui. „Lexus LF-1 Limitless“ koncepcija laikosi japonų tradicijos omotenashi, arba svetingumo, ir pasitinka visus ateinančius.

Automobilio priekyje erdvė yra daug atviresnė, turinti dar mažiau valdymo elementų ir aiškų prietaisų skydelį. Keleiviams gale siūlomos tos pačios sėdynės, kaip ir priekyje sėdintiems, plati kojų erdvė, individualūs ekranai, skirti reguliuoti klimato valdymo ar pramogų parinktis.

SALONO APŠVIETIMAS

„Lexus LF-1 Limitless“ koncepcijoje apšvietimas vaidina pagrindinį vaidmenį, sukuriant interjero išvaizdą ir pojūčius. Paspaudus „Start“ mygtuką, inicijuojama dramatiška aplinkos apšvietimo seka, priklausomai nuo to, kuris iš kelių įmanomų vairavimo režimų yra įjungtas.

Dėl subtilesnio efekto, medinių durų apdailoje yra nedidelių perforacijų, kurios leidžia netiesiogiai apšviesti miniatiūrinius šviesos diodus ir šviesti įvairiomis spalvomis. Šis apšvietimas sukuria gražų judesį interjere, kurį papildo dar daugiau esančių tiesioginių apšvietimų.

VERPSTO FORMOS PRIEKINĖS GROTELĖS

Kaip ir visi dabartiniai „Lexus“ modeliai, „LF-1 Limitless“ koncepcijos verpsto formos priekinės grotelės yra pagrindinis viso dizaino elementas. Šiame modelyje joms buvo skiriamas dar didesnis dėmesys ir su detalėmis buvo sukurtas vaizdas, jog verpsto formos pradžia yra užpakalinėje modelio dalyje, kuri tęsiasi priekio link.

Grotelės, dėka spalvų, sukurtų „CALTY“ studijoje,  sukuria ir perteikia trijų dimensijų vaizdą. Briaunos, spinduliuojančios nuo centrinės emblemos, sukuria akį traukiančią metalo apdailos formą. Kalbant apie groteles, „LF-1 Limitless“ koncepcijai chromas nenaudojamas – vietoj to naudojamas šviesos diodų apšvietimas aplink groteles.

STIKLO PAVIRŠIAUS DIZAINAS: STOGAS, KURIS ĮKVEPIA

„Lexus LF-1 Limitless“ koncepcija perteikia populiariojo krosoverio žanrą su padidėjusiomis efektyvumo galimybėmis, tuo pačiu metant iššūkį tradicinio SUV krosoverio proporcijoms ir stiliui. Koncepcijos ilgas variklio gaubtas ir galinga stovėsena suteikia jai efektyvesnio sedano išvaizdą, išlaikant aukštesnį važiavimo aukštį ir universalų funkcionalumą, kas ir paskatino daugybę šiandieninių klientų priimti sprendimus, pasirenkant krosoverį.

Naudojant stogui didelį stiklo paviršių, šis padeda sustiprinti šios koncepcijos žavesį ir atkreipia dėmesį į interjero dizainą. Interjeras apima ryškius, modernius metalinius apdailos elementus ir LED apšvietimą, sukuriančius viliojantį saloną. Žvelgiant per didelį stiklinį stogą, atsiskleidžia vaizduotė ir įkvėpimas, ir visa tai nusako prabangių krosoverių kategorijos sėkmingą ateitį. Kadangi „Lexus LF-1 Limitless“ koncepcija nebuvo patvirtinta būsimai gamybos plėtrai, todėl stiklo naudojimas visam stogui šiame modelyje yra tiriamas.


Atgal