fbpx
slider

Paaiškėjo „Lexus Dizaino apdovanojimai 2021” nugalėtojas

„Lexus“ su malonumu praneša, kad „Mobilųjį saulės distiliatorių“ sukūręs Henris Glogau iš Naujosios Zelandijos, kuris neseniai baigė Danijos Karališkąją akademiją Kopenhagoje, laimėjo „Lexus Dizaino Apdovanojimai 2021“ Grand Prix. Henris Glogau buvo išrinktas iš šešių finalininkų. Šiais metais buvo gautos  2079 paraiškos dalyvauti konkurse iš 66 pasaulio valstybių.

Šis projektas geriausiai apibūdina „Dizainą geresniam rytojui“, remiantis trim pagrindiniais „Lexus“ prekės ženklo principais – numatyti, diegti naujoves ir sužavėti: mobilusis saulės distiliatorius naudoja saulės šviesą švariam geriamam vandeniui gaminti iš užteršto ar jūros vandens. Šis paprastų technologijų sprendimas – vietinių išteklių gamybą apjungiant su bendruomenės poreikiais – buvo vienas iš kriterijų, renkant nugalėtoją.

Atsiimdamas apdovanojimą Henris Glogau sakė: „Didelė garbė būti išrinktam šių metų „Grand Prix“ nugalėtoju ir norėčiau padėkoti teisėjams. Pažvelgus į finalininkus ir jų projektų lygį bei kokybę, pastebėjau  šiais metais padarytą pažangą ir bet kuris iš mūsų buvo vertas laimėti.“

„Taip pat norėčiau padėkoti mentoriams. Jų patirtis įvairiose srityse tikrai sustiprino ne tik mūsų dizainą, bet ir mus, kaip dizainerius. Mes, finalininkai, branginsime šią patirtį. Taip pat didžiulė padėka „Lexus“. Neįtikėtina būti prestižinių apdovanojimų bei kompanijos, kuri iš tikrųjų aistringai žiūri į dizainą, skirtą geresniam rytojui, ir suteikia naujiems dizaineriams tvirtą pagrindą kurti, dalimi.“

Po „Grand Prix“ nugalėtojo atrankos teisėjas Greg‘as Lynn‘as pakomentavo: „Sveikiname nugalėtoją. Konkursas praėjo sklandžiai ir suteikė mentorius bei išteklius, kurie leido klestėti puikioms idėjoms. Nugalėtoju tapo vienas iš labiausiai mane nustebinusių dizainerių – nuo pradinės paraiškos iki galutinio pateikimo. Nugalėtojo nuosekli misija išliko, o masto ir socialinės funkcijos transformacija buvo pavyzdinė. Proceso metu dizainas tapo 

rafinuotesnis bei funkcionalesnis. Gebėjimas gaminti veikiančius prototipus buvo svarbus visiems dalyviams, tačiau nugalėtoją lėmė sistemos potencialas, kuris tapo ne tik gaminiu ar prietaisu, bet mobilia ir diegiama infrastruktūra.

Šešis finalininkus, išrinktus šių metų sausį, globojo Joe Doucet, Sabine Marcelis, Mariam Kamara ir „Sputniko“. Šie keturi pasaulinės klasės kūrėjai vedė juos per iššūkius, kaip sukurti rafinuotus jų pateiktų projektų prototipus. Mentorystės procesas buvo vienkartinė patirtis, kuri, be abejo, turės teigiamos įtakos kiekvieno finalininko karjerai tarptautiniame dizaino etape.

Finalininkai, įskaitant „Grand Prix“ nugalėtoją Henry Glogau, atsidėkojo „Lexus“ gyvu smalsumu, profesionaliu požiūriu į savo darbą ir įspūdingais pasiūlymais, kuriuos kurybiškai įgyvendino.

Apie „Lexus Dizaino Apdovanojimus“

„Lexus Dizaino Apdovanojimai“  – tai 2013 m. startavęs tarptautinis konkursas, skirtas naujiems kūrėjams iš viso pasaulio. Apdovanojimu siekiama prisidėti prie visuomenės, palaikant dizainerius ir kūrėjus, kurių darbai rodo potencialą kurti geresnę ateitį. Šeši finalistai gauna retą galimybę prototipuoti savo dizainą, vadovaujant pasaulyje pirmaujantiems dizaineriams. „Lexus Dizaino Apdovanojimai“ skatina profesinės karjeros pažangą, suteikdami žinomumą tarptaunės žiniasklaidos mastu.

2021-04-28


Atgal