fbpx
slider

Paskelbti „Lexus Dizaino Apdovanojimai 2022“ finalistai

„Lexus“ paskelbė šešis „Lexus Dizaino Apdovanojimai 2022“ finalininkus, atrinktus iš 1726 kūrėjų, iš 57 šalių, pateiktų darbų. Finalininkai gauna keturių tarptautinių kūrybinių žvaigždžių mentorystės privilegiją, su kuriomis jie tiesiogiai bendraus kurdami prototipus, kurių kiekvieno biudžetas yra 3 000 000 jenų (apie 23 000 eurų).

„Lexus Dizaino Apdovanojimai“, kurių misija yra remti ir ugdyti jaunuosius kūrėjus, vyksta jau 10-ajį kartą nuo 2013 m. „Lexus Dizaino Apdovanojimai“ programa identifikuoja perspektyvius talentus, kurių naujos idėjos sulaukia didelio atgarsio įvairiose žiniasklaidos priemonėse įdiegtoje platformoje, kurią gerbia pasaulinė kūrybinė bendruomenė. Finalininkai buvo atrinkti dėl jų originalių sprendimų, prisidedančių prie geresnio rytojaus, kartu išreiškiant tris pagrindinius „Lexus“ prekės ženklo principus – „Numatyti“, „Kurti naujoves“ ir „Sužavėti“; kartu sklandžiai didinant visų bendrą laimės jausmą.

„Lexus Dizaino Apdovanojimai 2022“ teisėja Anupama Kundoo sakė: „Mane sužavėjo kūrėjų jautrumas realaus gyvenimo problemoms, su kuriomis susiduria asmenys su negalia, ir iššūkiams, su kuriais susiduria visuomenė, pavyzdžiui, tvarus sambūvis su gamta. Mentorystės procesas optimizuos finalininkų dizaino poveikį. Man labai patiko dirbti su tokia įvairiapusiška vertinimo komisija ir rasti tiek daug bendrumo. Ten, kur buvo skirtingų požiūrių, jie taip pat papildė vienas kitą ir atitiko savo pagrindines vertybes. 

 

Sausio mėnesį šeši finalininkai dalyvavo penkių dienų seminare su keturiais mentoriais: Sam Baron, Joe Doucet, Sabine Marcelis ir Yosuke Hayano. Tiesiogiai bendraudami finalistai gavo profesionalių patarimų, kaip ištirti savo idėjų potencialą ir padėti jas įgyvendinti. Finalo dalyviai dar maždaug tris mėnesius dirbs su mentoriais, kad tobulintų savo prototipus iki didžiojo prizo.

2022 m. pavasarį vertinimo komisija, kurią sudaro žinomi kūrybingi vizionieriai Paola Antonelli, Anupama Kundoo, Bruce Mau ir Simon Humphries, išrinks  didžiojo prizo laimėtoją pagal finalininkų pristatytus prototipus ir pagal taip, kaip jie įgyvendino savo dizaino koncepcijas.

Išskirtinėse individualiose tolesnėse sesijose šeši finalistai gaus asmenines konsultacijas su kiekvienu komisijos nariu, kad išsiaiškintų karjeros kelius ir gautų sklandžią pradžią tolesniam profesiniam tobulėjimui.

„LEXUS DIZAINO APDOVANOJIMAI 2022“ FINALISTAI:

„CHITOFOAM“

„Chitofoam“ yra medžiagų tyrimo projektas, kurio metu išmestas polistireninis putplastis pakartotinai naudojamas kaip maistas miltų kirmėlėms, o tada panaudojami jų egzoskeletai, pavyzdžiui, išmesti lukštai. Nustatyta, kad miltų kirminai gali saugiai virškinti polistireną, o biopolimerai, pagaminti iš chitozano, išskirto iš jų egzoskeleto, bus naudojami aplinkai nekenksmingai alternatyvai polistireniniam putplasčiui sukurti.

Charlotte Böhning (JAV – Vokietija) ir Mary Lempres  (JAV – Norvegija)

JAV įsikūrusios Charlotte Böhning ir Mary Lempres yra klasiokės, kurios „Pratt“ institute siekia pramoninio dizaino magistro laipsnio. Jos turi atitinkamą išsilavinimą vystymosi ir elgesio ekonomikos, chemijos ir vaizduojamojo meno srityse. Jų bendradarbiavimo projektavimo praktika yra orientuota į medžiaga pagrįstas naujoves, empatiškas technologijas ir į žmogų orientuotus veiksnius.

„HAMAKAS – INVALIDO VEŽIMĖLIS“

Derindami neįgaliojo vežimėlio, keltuvo ir hamako funkcijas, slaugytojai gali pakelti ir perkelti pacientus to nedarydami rankiniu būdu. Audinys su tuneliniais korpusais veikia kaip padėklas, o vežimėlis su dviem šakėmis – kaip keltuvas.

„Wondaleaf“ (Alex Wong, Reuben Tang, Louis Tang, Wong Ping Ming, John Tang, Lau Yien Yien and Sii How Sing), Malaizija

„Wondaleaf“ komandos nariai priklauso medicinos prietaisų inovacijų kompanijai. Kiekvienas narys specializuojasi skirtinguose projektavimo ir gamybos proceso aspektuose. Kai kuriems komandos nariams vadovaujant slaugos namams, iškilo sunkumų rūpintis pacientais. Jie pradėjo bendradarbiavimą, siekdami sukurti prietaisą, kuris padėtų slaugytojams ir pacientams šiose įstaigose.

„INA VIBE“

„Ina Vibe“ yra lengva, nešiojama, dujomis varoma kaitletė/viryklė su termoelektriniu generatoriumi, kuris panaudoja šilumos energiją tvariai, įperkamai ir švariai elektrai gaminti, todėl galima tvariai ir sveikai gaminti maistą, įkrauti ir uždegti.

„Dunamis“ komanda (Obasogie Okpamen, Obasogie Osasumwen, Anastacia Amadi, Uwague Aizeyosabo and Omolehin Emmanuel), Nigerija

„Dunamis“ komanda yra penkių „Landmark“ universiteto ir Riverso valstijos universiteto Nigerijoje inžinerijos ir verslo vadybos absolventų grupė. Jie aistringai kuria energetinius sprendimus, į žmogų orientuotus produktus ir sistemas, skirtas pakeisti savo žemyną į geresnę pusę. Jie siekia būti vilties švyturiu savo bendruomenėse.

„REWIND“

Sukurta prisiminimams sužadinti, „Rewind“ naudoja judesio stebėjimo įrankį, kuris padeda senjorams, sergantiems demencija, atkurti pažįstamus gestus. Tada šie veiksmai atspindimi kaip garso ir vaizdo grįžtamasis ryšys suporuotame įrenginyje, kuris sukelia prisiminimą.

Poh Yun Ru, Singapūras

Poh Yun Ru yra socialiai įsitraukusi gaminių dizainerė, siekianti daryti teigiamą poveikį visuomenei, gerindama kitų gyvenimą. Gyvendama kultūriškai turtingoje ir įvairialypėje visuomenėje, dizainą ji laiko metodologija, leidžiančia kurti intuityvius ir įtraukiančius sprendimus žmonėms iš visų gyvenimo sričių.

„GARSO UŽTEMIMAS“

„Garso užtemimo“ veikimo principas: prieš pusiau atidarytus langus sumontuotas mikrofonas, esantis šio įrenginio gale, fiksuoja triukšmą, o garsiakalbiai skleidžia garso bangas, kurių amplitudė yra tokia pati, kaip ir pradinis triukšmas, tik atvirkštinės fazės. Šios bangos susijungia ir panaikina viena kitą.

Kristil ir Shamina (Kristina Loginova ir Shamil Sahabiev) Rusija

Shamil Sahabiev yra industrinis dizaineris, taip pat dirbęs kaip koncepcijos menininkas, prisidėjęs prie daugelio vaizdo žaidimų pavadinimų, įskaitant VR žaidimus, dizaino. Kristina Loginova, kaip produkto vadovė, daug kūrybinių idėjų padėjo paversti pelningu verslu. Dabar jie kartu sutelkia dėmesį į industrinį dizainą, siekdami sukurti dalykus, kurie būtų naudingi visuomenei ir priartintų ateitį.

„TACOMOTIVE“

Popieriaus tekstūra, ypač jo šiurkštumas ir minkštumas, subtiliai kinta, karpant raštą. Naudojant šį reiškinį, buvo sukurtas analoginis vairavimo žaidimas, kad būtų galima mėgautis lytėjimo tyrinėjimais, įkvėptais bendro komunikacijos kūrimo koncepcijos ugdant vaikus, turinčius regos ir klausos problemų.

Kou Mikuni, Japonija

Kou Mikuni baigė Integruotų mokslų (gamtos mokslų) katedrą Tokijo universitete, o šiuo metu yra doktorantas, studijuojantis dizainą to paties universiteto Inžinerijos mokykloje (mechanikos inžinerija).

 

 

Apie „Lexus Dizaino Apdovanojimus“

2013 m. pristatyti „Lexus Dizaino Apdovanojimai“ yra tarptautinis konkursas, skirtas būsimiems kūrėjams iš viso pasaulio. Šiuo konkursu siekiama prisidėti prie visuomenės, remiant dizainerius ir kūrėjus, kurių darbai rodo potencialą kurti geresnę ateitį. Šeši finalininkai gauna retą galimybę sukurti savo dizaino prototipus vadovaujami pirmaujančių dizainerių. „Lexus Dizaino Apdovanojimai“ suteikia pasaulinį žinomumą, skatinantį profesinę karjerą.

2022-02-03


Atgal