fbpx
slider

Šefo Lionel Beccat kulinarinė kelionė kartu su „Lexus LC“

„Lexus LC“ kabrioletas suteikia unikalią bei malonius pojūčius sukeliančią vairavimo patirtį.  Todėl turbūt buvo neišvengiama, kad „Michelin“ žvaigždę pelnęs šefas Lionel Beccat, kuris gamindamas maistą ypatingai vertina ryšį su gamta, pajuto trauką šiam modeliui. Glaudus ryšys su gamta ir džiuginantis „Lexus LC“ kabrioleto vairavimas – tai dalykai, kurie stimuliuoja visus pojūčius bei padeda Lionel pasisemti kūrybinio maisto ruošimo įkvėpimo. 

Nors gimė Korsikoje, Prancūzijoje, šefo talentas pražydo tik po prancūzų virtuvės studijų pas meistrą šefą Michel‘į Troisgros‘a. Jo maisto gaminimo filosofija pasikeitė tada, kai šefas persikėlė į Japoniją, kur praleido laiką reflektuodamas meną. Pokyčius paskatino gamta ir ūkininkų-gamintojų nuoširdumas, sąveikaujantys su Japonijos kraštovaizdžiu. „Anksčiau aš gaminau maistą, norėdamas išreikšti save.“, – paaiškina Lionel‘is. „Bet kai susidūriau su nuostabiais Japonijos gamtos stebuklais ir jos žmonėmis, supratau, kad maiste turi atsispindėti ir išsiskirti ingredientai, o ne šefas.“

„Lexus LC“ kabrioletas puikiai tiko patirti tiesioginę gamtos galią. „Dėl savo aptakaus dizaino, atrodo, kad kabrioletas sukurtas būti būtent tokiu. Tai, ką jis simbolizuoja yra labai panašu į tai, ko aš ieškau patiekale.“, – pasakojo Lionel‘is po pirmojo susitikimo su „LC“ kabrioletu. Lionel‘is pradeda savo kelionę už „LC“ kabrioleto – automobilio, kuris rezonuoja su jo paties filosofija – vairo.

Lionel‘is, norėdamas atrasti tikrąją savo virtuvės prasmę, grįžta į Oita prefektūrą pietinėje Japonijoje – regioną, kurį jis lankė anksčiau. Tai yra vieta, kuriai energiją teikia žemės jėga, esanti „Mount Aso“, vieno garsiausių Japonijos ugnikalnių, prieglobstyje. Tai vieta, kur vanduo – tyras, augalai – švieži, oras – švarus, o žmonės gyvena harmonijoje su gamta. Lionel‘iui tai yra ypatinga vieta, kuri kažkada padėjo užmegzti ryšį su gamta ir pakeitė požiūrį į maisto gaminimą.

„Žmonės sako, kad mano virtuvė yra unikali, nes turiu tiek prancūzų, tiek japonų požiūrį, leidžiantį parodyti dvi skirtingas puses. Taigi, šis potyris su „Lexus LC“ leido dar kartą patirti

Japoniją ir padėjo formuoti mano, kaip virėjo, mentalitetą ir filosofiją.“, – sakė jis.

Šefas sėdo už vairo ir važiavo aukštumų maršrutu. Atidaręs stogą jis uodė kalnų orą, o pastovus pagreitis išlaisvino visus penkis jutimus, kurie leidžia susilieti su gamta.

„Su automobiliu jautiesi tarsi vienas.“ Potraukis sukuria gilų laisvės pojūtį, tarsi protas įsilietų į gamtą. Važiuojant po nuostabų kraštovaizdį, Lionel‘iui iškyla laukinių paukščių, ramiai skriejančių danguje, vaizdas. Jis jaučiasi taip, lyg ir jis galėtų laisvai skristi ten, kur nori. „Liberté absolue“ (vert. „absoliuti laisvė“) – tokie Lionel‘io žodžiai, apibūdinantys „LC“ kabrioleto veržlumą.

Kai Lionel‘is po kelionės grįžo į Tokiją, jis, remdamasis vairavimo patirtimi, paruošė patiekalą. Vienas pagrindinių ingredientų buvo laukinis paukštis, kuris jam iškilo mintyse važiuojant per aukštikalnes. „Laisvas ir laukinis, tačiau grakštus ir elegantiškas. Toks buvo vaizdas, kurį turėjau galvoje, galvodamas apie „LC“ kabrioletą ir laukinius paukščius.“, – paaiškino Lionel‘is. „Tai, ką atrandi keliaudamas, praturtina tave ir, mano atveju, yra penas mintims.“, – apmąstydamas savo kelionę sakė Lionel‘is.

Maistas ir automobiliai. Iš pradžių jie gali atrodyti nesusiję, tačiau Lionel‘is teigia, jog yra neabejotinų panašumų: „Valgymas ir vairavimas yra fiziniai pojūčiai. Jie abu turi remtis į penkis žmogaus pojūčius“. Šie du žodžiai reiškia žmogaus pasiryžimą patenkinti begalinius „žmogaus jutimų“ norus. Galiausiai Lionel‘is padarė išvadą: „Nėra galutinio tikslo kurti daiktus. Taigi, kaip ir „Lexus“ nenustoja tobulėti, tikiuosi, kad ir aš pats imsiuosi naujų iššūkių.”

2021-06-28


Atgal