fbpx
slider

Skelbiami „Lexus Design Award 2022“ teisėjai

„Lexus“ paskelbė keturis išskirtinius kūrėjus, atrinktus į „Lexus Design Award 2022“ – pasaulinės platformos, palaikančios ir puoselėjančios naujos kartos dizainerius – vertinimo komisiją. Šiais metais „Lexus“ pasveikina indų architektę Anupamą Kundoo ir kanadiečių dizainerį Bruce’ą Mau, kurie prisijungs prie ilgamečių teisėjų Paola Antonelli, „MoMA“, Niujorko Architektūros ir dizaino departamento vyresniosios kuratorės, ir Simono Humphrieso, „Toyota“ ir „Lexus“ pasaulinio dizaino vadovą.

KETURI PASAULIO KLASĖS KŪRĖJAI, RENKANTYS TALENTĄ GERIASNIAM RYTOJUI

„Lexus“ paskelbė keturis išskirtinius kūrėjus, atrinktus į „Lexus Design Award 2022“ – pasaulinės platformos, palaikančios ir puoselėjančios naujos kartos dizainerius – vertinimo komisiją. Šiais metais „Lexus“ pasveikina indų architektę Anupamą Kundoo ir kanadiečių dizainerį Bruce‘ą Mau, kurie prisijungs prie ilgamečių teisėjų Paola Antonelli, „MoMA“, Niujorko Architektūros ir dizaino departamento vyresniosios kuratorės, ir Simon‘o Humphries‘o, „Toyota“ ir „Lexus“ pasaulinio dizaino vadovą.

„Lexus“ mano, kad naujoviškas Anupama Kundoo požiūris, kur daugelis į bendruomenę orientuotų eksperimentinių projektų derina amatų tradicijas su šiuolaikinėmis architektūros technikomis, yra gyvybiškai svarbus ugdant būsimų kūrėjų potencialą. Bruce‘as Mau, pradėjęs savo karjerą grafinio dizaino srityje, dešimtmečius kovojo už savo viziją, kad „dizainas gali pakeisti pasaulį“, o jo platus daugiadisciplinis požiūris sutampa su „Lexus“ dizaino apdovanojimų tema „Dizainas geresniam rytojui“.

Bruce‘as Mau sakė: „Man didelė garbė dalyvauti „Lexus“ dizaino apdovanojimų konkurse, nes ši programa prisiima svarbią atsakomybę skatinti rytojaus dizainerius ir suteikti jiems galimybę padaryti pasaulį geresne vieta mums visiems. „Lexus“ pripažįsta didelę vertę panaudoti geriausius dizaino talentus ir šešiems konkurso finalininkams suteikti tvirtą pagrindą ir finansinę paramą jų projektams įgyvendinti. Konkurso dėmesys kuravimui man yra ypač reikšmingas, nes prieš daugelį metų mentorius padėjo apibrėžti mano, kaip dizainerio, gyvenimo kryptį“.

Ši elitinė vertinimo komisija 2022 m. pradžioje iš pasaulinių darbų atrinks šešis finalininkus. Teisėjai lauks darbų, kurie efektyviausiai įkūnytų tris pagrindinius „Lexus“ prekės ženklo principus „Numatyti, kurti naujoves ir sužavėti“, tuo pačiu sklandžiai atnešdami naudos visiems. Kūrėjai-mentoriai taip pat finalininkams patars, kaip geriausiai sukurti prototipus ir pristatyti savo vizijas. 2022 metų pavasarį keturi teisėjai peržiūrės finalininkų pateiktus dizainus ir nuspręs, kas taps „Grand Prix“ nugalėtoju. Mentorių komandos nariai bus paskelbti šį rudenį.

Darbai į „„Lexus“ dizaino apdovanojimus 2022“ bus priimami iki 2021 m. spalio 10 d. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite LexusDesignAward.com

 

PAOLA ANTONELLI

Paola Antonelli – Niujorko šiuolaikinio meno muziejaus „MoMA“ architektūros ir dizaino vyresnioji kuratorė, taip pat šio muziejaus įsteigto Tyrinėjimų ir plėtros departamento direktorė. Jos tikslas – skatinti dizaino supratimą, kol visuotinai bus pripažinta jo teigiama įtaka pasauliui. Jos veikla tiria dizaino poveikį kasdieninei patirčiai, dažnai atkreipiant dėmesį į pamirštus objektus ir praktiką, derinant dizainą, architektūrą, meną, mokslą ir technologijas.

Paola patirtis įspūdinga: kuravo laidas, rašė knygas, skaitė paskaitas visame pasaulyje ir dėstė keliose mokyklose, įskaitant Harvardą ir UCLA. Po 2019 m. XXII Milano meno ir dizaino trienalės „Pažeista gamta“, kuri buvo skirta atkuriamojo dizaino idėjai, ji šiuolaikinio meno muziejuje surengė architektės Neri Oxman parodą „Medžiagos ekologija“. Šiuo metu jos veikla sukoncentruota į kelis naujus „MoMA“ Tyrinėjimų ir plėtros salonus,  socialinio tinklo

„Instagram“ paskyrą @design.emergency, sukurtą kartu su dizaino kritike Alice Rawsthorn ir kuri yra skirta dizaino vaidmeniui Covid-19 pandemijos laikotarpyje. Alisos ir Paolos knyga „Design Emergency“ bus išleista 2022 m.

ANAUPAMA KUNDOO

Anupama Kundoo 1989 m. baigė Mumbajaus universitetą, o 2008 m. įgijo daktaro laipsnį Berlyno Technologijų Universitete. Jos į mokslinius tyrimus orientuota praktika sukūrė į žmones orientuotą architektūrą, pagrįstą erdviniais ir materialiniais tyrimais, siekiant mažo poveikio aplinkai ir tuo pačiu būti socialiai bei ekonomiškai naudinga. Architektės darbai ir projektavimo procesas neseniai buvo pristatyti Luizianos muziejaus parodoje Danijoje, kartu su monografija „Anupama Kundoo: Taking Time: The Architects Studio“. Ji dėstė architektūrą ir miesto valdymą įvairiuose tarptautiniuose universitetuose, stiprindama savo žinias sparčios urbanizacijos ir su klimato kaita susijusios plėtros srityje. Pavasarį buvo Davenporto kviestinė profesorė Jeilio universitete.

Šiuo metu ji yra Vokietijos Potsdamo architektūros mokyklos profesorė. 2021 m. tapo Auguste Perret premijos laureate už indėlį į architektūros technologijas, o Jencks‘o fondas ir Karališkoji britų architektų sąjunga (RIBA) paskelbė, jog 2021-ųjų Čarlio Jencks‘po premija paskirta būtent jai.

BRUCE‘AS MAU

Dizaineris, autorius, pedagogas, menininkas ir verslininkas Bruce‘as Mau praktikuoja holistinį į gyvenimą orientuotą dizaino metodą, empatija ir faktais pagrįstu optimizmu, kad padėtų klientams ir bendradarbiams įsivaizduoti ir išdėstyti savo tikslą ir ateitį. Per trisdešimt dizaino naujovių metų jis dirbo su pasauliniais prekių ženklais ir įmonėmis, pirmaujančiomis organizacijomis, valstybių vadovais, žinomais menininkais ir kolegomis optimistais. Jis tapo tarptautine asmenybe, kartu su Rem‘u Koolhaas‘u išleido knygą „S, M, L, XL“. Naujausioje jo knygoje „Mau: MC24 – Bruce‘o Mau 24 principai, kaip sukurti didžiulius pokyčius savo gyvenime ir darbe“, skaitytojams siūloma mąstysena ir priemonių rinkinys, kurį galima pritaikyti bet kokio tipo iššūkiams ar bet kokiu mastu, kad būtų sukurtas poveikis ir teigiama transformacija.

SIMON‘AS HUMPHRIES

Simon‘as Humphries nuo 2008 metų yra atsakingas už „Toyota“ ir „Lexus“ prekės ženklų dizainą. Kaip „Lexus Global Design“ vadovas, Humphries „Lexus“ unikalias vertybes siekia perteikti prekės ženklo filosofijos forma, „Lexus“ automobiliuose įtraukdamas kultūrinį japonų paveldą ir kurdamas dizaino kryptį, kuri yra aktuali viso pasaulio vartotojams.

Nuo 1994 metų, kai prisijungė prie šios įmonės, Humphries vadovaujamų pareigų patirtis ir dizaino tobulinimo rezultatas paliko įsimintiną indėlį – tai verpsto formos grotelės, kurios tapo „Lexus“ prekės ženklo ikona. 2016 metais jis tapo „ED2“ („Toyota Europe Design Development“) prezidentu, kur jo komanda vadovavo mobilumo koncepcijų, tokių kaip „Toyota e-Palette“ koncepcijos, kūrimui ir tai buvo prekės ženklo perėjimo iš „automobilių kompanijos“ į „mobilumo įmonę“ vienas iš žingsnių. Humphries dizaino karjera prasidėjo 1988 m., kai buvo apdovanotas Karališkosios meno draugijos stipendijos premija už produkto dizainą Jungtinėje Karalystėje. Apdovanojimas jam suteikė galimybę dirbti „Sony“, kuri paskatino jo aistrą gyventi ir dirbti Japonijoje. Laisvalaikiu Humphries mėgaujasi dailidės darbu ir restauruoja 100 metų senumo japoniško tipo namą.

2021-09-04


Atgal