fbpx
slider

Takumi - 60 000 valandų istorija apie žmogaus profesionalumą

Ar galėtumėte tapti Takumi? Japonijoje žmogus užtrunka 60 000 valandų, kad pasiektų aukščiausią meistriškumo lygį. „Lexus“ pristatys naują dokumentinį filmą, kurį rodys „Amazon Prime Video“. Filme keliamas klausimas, ar labiausiai atsidavę savo profesijai meistrai išgyvens augančio „dirbtinio intelekto“ pasaulyje?

Vakaruose dažnai manoma, kad žmogui siekiant tapti dalyko ekspertu vidutiniškai reikia praleisti 10 000 valandų studijuojant. Tačiau Japonijoje Jūs nelaikomi savo dalyko meistru kol nepraleidote 60 000 valandų tobulindami savo įgūdžius. Tai sudaro 8 valandas per parą, 250 dienų per metus 30 metų.

Įspūdingas dokumentinis filmas atskleidžia Takumi pasaulį – aukščiausio lygio meistrą Japonijoje. Vizualiai stulbinantis Takumi meistrų portretas sukurtas „Chef’s Table“ direktoriaus Clay Jeter, turi būti paskelbtas 2019 m. kovo 19 d. „Prime Video“ kanalą.

Takumi – 60 000 valandų istorija apie žmogaus profesionalumo išlikimą – pasakoja istorijas apie 4 Japonijos Takumi meistrus, kurie savo gyvenimą skiria savo profesijai: dukart „Michelin“ virėją, tradicinį popieriaus pjaustymo menininką, automobilių meistrą ir dailidę, dirbantį vienoje iš seniausių statybos bendrovių pasaulyje.

Dokumentinis filmas, pristatytas Niujorko DOC NYC kino festivalyje, yra unikalus, nes laikmena taip pat yra žinia. Planuojama sukurti pelnametražinę filmo versiją, kur bus rodoma kiekvieno Takumi meistro įgūdžių tobulinimas, kur kiekvienas veiksmas kartojasi vėl ir vėl. Šie vaizdai paryškins ilgas praktikos valandas, dienas ir metus.

Filme kalba buvęs Britų muziejaus direktorius Neil Macgregor bei įtraukiami pasaulio amatų ir dirbtinio intelekto ekspertų interviu. Neil Macgregor klausia, ar mes gerbiame ir saugosime žmogaus profesionalumą, nes tuo pačiu metu mes kuriame mašinas, kurios veiktų tiksliau ir greičiau nei žmonės.

„Mes gyvename tuo laiku, kai yra nuolatinis dėmesio trūkumas, mes visi jaučiame, kad neturime pakankamai laiko“, – sako „Norson Atkinson“Smithsonian Amerikos meno muziejaus amatų kuratorius. „Taigi, tūkstančiai valandų, kurių reikia norint tapti kvalifikuotu meistru, yra sritis, kuria vis mažiau domimasi“

 

Apskaičiuota, kad iki 2050 m. mašinos sugebės pralenkti žmogaų beveik visose srityse * „Esame eksponentiškos pažangos pusiaukelėje“, – sako Martin Fordas, knygos „Robotų augimas: technologijos ir bedarbių ateities grėsmė“ autorius. Jis priduria, kad šis transformacijos lygis anksčiau nebuvo matomas. „Per ateinančius 10 metų matysime 10 000 metų pažangą“.

Ar žmogaus profesionalumas išnyks, kai dirbtinis intelektas viršys mūsų ribas? Arba ar šis kertinis mūsų kultūros akmuo išliks ir taps vertingesnis nei bet kada? Šiame dokumentiniame filme nagrinėjama, kaip nueiti ilgą kelią link pažangos pasaulyje, kuris nuolat siekia spartaus rezultato.

„Takumi esmė yra įgyti detalų supratimą apie tam tikro meno niuansus.“, sako Nahoko Kojima, popieriaus pjaustymo meistras, kuris pasirodo dokumentiniame filme. „Būti susitelkus ir praleisti daugybę valandų ties  vienu dalyku ir tai nuolat tęsti. Tam reikia “išvalti” protą ir sutelkti dėmesį.“

„Takumi koncepcija yra „Lexus“ prekės ženklo pagrindas nuo tada, kai jis buvo pradėtas prieš 30 metų.”, sako Spiros Fotinos, Lexus prekinio ženklo vadovas.  „Mūsų Takumi meistrai turi daugiau nei 60 000 valandų (30+ darbo metų) patirtį, įgytą dirbant jų darbą. Švęsdami prekės ženklo jubiliejų, norėjome užfiksuoti Takumi esmę – ir jų 60 000 valandų kelionę filme. “

Žiūrovai gali mėgautis 54 minučių filmo versija arba sėdėti ir žiūrėti 60 000 valandų versiją, skirtą www.takumi-craft.com, kuri leidžia įsitraukti ir suvokti meistrų pasišventimo ir atsidavimo lygį, kad būtų pasiektas ypatingas meistriškumas.
„The & Partnership London“ sukurtas dokumentinis filmas bus prieinamas „Amazon Prime Video“, „Amazon Instant“, „Google Play“ ir „iTunes“.

2019-03-06


Atgal