fbpx
slider

Trijų dešimtmečių Lexus pasiekimai – pirmieji pasaulyje

„Lexus“ nuolat siekia tobulinti save, savo procesus, produktus, kad pagerintų savo svečių patirtį. Siekdamas visada rasti būdų, kaip patobulinti tai, ką daro, Lexus tapo inovacijų architektu, nuolat tyrinėjančiu naujas idėjas ir galimybes.

„Lexus“ siekis tobulėti pristatė daugybę pirmųjų pasaulyje technologijų. Kviečiame atrasti 30 naujovių, kurias „Lexus“ pristatė pasaulinei automobilių pramonei.

1.Pirmasis prabangus visureigis: pristatytas 1998 m., originalus „Lexus RX 300“ buvo pirmasis pasaulyje prabangus visureigis. Tai sukūrė naują rinkos segmentą, kuriame šiandien varžosi kiekvienas didesnis  „premium“ klasės automobilių gamintojas.

2. Pirmasis pasaulyje hibridinis prabangus automobilis: 2005 m. „RX 400h“ tapo pirmuoju pasaulyje hibridiniu automobiliu, pasižyminčiu revoliucine jėgos pavara, kuriame  3,3l benzininis V6 variklis buvo sujungtas su galingu elektriniu varikliu. Kartu jie sukūrė 273 DIN AG ir sklandų, rafinuotą bei ramų važiavimą, kuris buvo idealus aukščiausios kokybės automobiliui.

3. Visiškas hibridas su V8 varikliu: 2007 m. buvo pristatytas „LS 600h“ – pirmasis pasaulyje visiškai hibridinis automobilis su V8 varikliu – suteikiantis našumą, pralenkusį įprastą V12 modelį.

4. Reguliuojamas vairas su integruota oro saugos pagalve: 1989 m. „Lexus LS 400“ buvo pirmasis automobilis, kurio vaire buvo integruota papildoma oro saugos pagalvė ir kuris turėjo platų pakreipimo diapazoną bei teleskopinį reguliavimą.

5. Klimato kontrolės sistema: „Lexus Climate Concierge“ – daugiazonė klimato kontrolės sistema, automatiškai reguliuojanti kabinos, sėdynės, vairo šildymo ir aušinimo sistemas, užtikrinančias optimalų šiluminį komfortą kiekvienam keleiviui bet kuriuo metu.

6. Palydovinė navigacija – standartinėje komplektacijoje: 1998 m. „LS 400“ modelis, skirtas Europos rinkai, buvo pirmasis automobilis pasaulyje, turintis palydovinės navigacijos sistemą jau standartinėje komplektacijoje.

7. Sukimo momento vektoriaus valdymo diferencialas „RC F“ modelyje: „RC F“ yra pirmasis pasaulyje sportinis automobilis su priekyje esančiu varikliu ir galiniais varomaisiais ratais, turinčiu sukimo momento vektoriaus valdymo diferencialą. Naudojama daugybė plokščių sankabų tam, kad paskirstyti sukimo momentą tarp galinių ratų.

8. „ClariFi“ audio technologija: naujausiose „Mark Levinson“ garso sistemose, sukurtose specialiai „Lexus“ modeliams, naudojama „ClariFi“ technologja – pirmoji pasaulyje, analizuojanti ir gerinanti visų tipų suspaustų, skaitmeninių muzikos šaltinių kokybę.

9. Prabangus hibridas, varomas galiniais ratais: „Lexus“ sukūrė pirmąjį pasaulyje masiškai gaminamą, varomą galiniais ratais prabangų hibridinį automobilį – „GS 450h”, pristatytą 2007 m.

10. Aštuonių pavarų automatinė transmisija: „Lexus LS 460“ ženklino pirmosios pasaulyje aštuonių pavarų automatinės transmisijos debiutą 2006 m. Vėliau ši pavara buvo pritaikyta daugeliui kitų „Lexus“ modelių, varomų galiniais ratais.

11. Pagrindinės pavaros gamykla: Lexus „Kokura“ gamykla Japonijoje yra pirmoji pasaulyje gamykla, skirta hibridinės pavaros gamybai. Surinkimo linijoje yra teigiamo oro slėgio sistema, kad ore esančios dalelės neužterštų nei vieno hibridinio komponento.

12. Dviejų kamerų priekinė keleivio oro pagalvė: 2005 m. antros kartos „Lexus IS“ tapo pirmuoju automobiliu pasaulyje, kuriame buvo sumontuota dviejų kamerų priekinė keleivio oro pagalvė, kuri smūgio metu suteiktų didesnę apsaugą kaklo ir pečių zonai.

13. Efektyvus hibridų akumuliatorių perdirbimas: „Lexus“ pradėjo savo hibridinių automobilių nikelio-metalo hidrido baterijų perdirbimo pradžią ir buvo pirmasis gamintojas, priėmęs sistemą utilizavimui neodimio ir disprosio, retųjų žemės metalų, naudojamų hibridinių automobilių variklių magnetuose. Taip pat buvo įkurtas unikalus verslas, skirtas perdirbti tvirtus karbido likučius į volframą, kuris vėliau naudojamas labai atspariems karbido įrankiams gaminti.

14. Hibridinės pavaros rezonatorius: oro įsiurbimo angos hibridiniame „CT 200h“ modelyje buvo suprojektuotos naudojant specialią porėtą medžiagą pirmajam pasaulyje hibridinės pavaros rezonatoriui. Rezultatas – tylesnis važiavimas, drauge su malone variklio oro įsiurbimo nata.

15. Iš bambuko pagamintas vairas: „Lexus GS“ buvo pirmasis automobilis, kurį buvo galima įsigyti su vairu, pagamintu iš tvaraus bambuko.

16. Nuotolinio jutiklio sąsajos valdymas: „Lexus“ nuotolinė jutiklinė sąsaja buvo pirmasis pasaulyje valdiklis, kuris naudojo slankiojančio tipo vairasvirtės mechanizmą. Ji, valdant automobilio daugialypės terpės sistemą, veikė panašiai kaip kompiuterio „pelė“.

17. „Quiet Markapdovanojimas „CT 200h“ modeliui: „CT 200h“ buvo pirmasis automobilis, kuriam Jungtinės Karalystės Triukšmo mažinimo draugija suteikė prestižinį „Quiet Markapdovanojimą, pripažindama jo indėlį į geresnę fonetinę aplinką.

18. Mažo atspindžio priekinis stiklas: trečiosios kartos „LS 430“ modelyje buvo įmontuotas mažo atspindžio priekinis stiklas. Speciali stiklo danga padėjo sumažinti atspindį ryškioje saulės šviesoje – ypatingas pranašumas automobiliuose su šviesios spalvos prietaisų skydeliais.

19. Lazerinis varžtų suvirinimas: lazerinis varžtų suvirinimas – tai technologija, kuriai naudojami labai tikslūs lazerio pluoštai, kad aplink plokščių jungtis būtų sukurtas tobulas taškinis suvirinimas ir taip būtų pasiektas geriausias įmanomas tikslumas ir kėbulo standumas. Pirmą kartą ši technologija buvo pristatyta gaminant ketvirtosios kartos LS modelį 2007 m.

20. Variklio komponentų integracija: „Lexus NX“ 2,0 litrų keturių cilindrų variklis yra pirmasis pasaulyje, sujungiantis vandeniu aušinamą cilindro galvutę su integruotu išmetimo kolektoriumi ir dvigubos slinkties turbokompresoriais.

21. Beprecedentė „J.D. Power” ir asociacijos pasitenkinimo apklausų sėkmė: „Lexus“ ypač svarbu suteikti unikalią patirtį savininkui, todėl klientų pasitenkinimo tyrimų rezultatai yra neprilygstami. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje 2014 m. „Lexus“ tapo pirmuoju automobilių prekės ženklu, atsidūrusiu kasmetinės „WhatCar? /J.D. Power“ apklausos, atliekamos 12 metų, viršūnėje. 2019 m. „Lexus“ atsidūrė viršūnėje JAV organizuojamame jau aštuntus metus „J.D. Power USA“ automobilių patikimumo tyrime.

22. Ventiliuojami ratai: pažangiausias aerodinaminis paketas, skirtas kompaktiškam „Lexus UX“ visureigiui, apima pirmuosius pasaulyje vėdinamus ratus. Tai ratlankio stipinų atvartai, skirti reguliuoti oro srautą ir padidinti jėgą, veikiančią judančią transporto priemonę, didesnio stabilumo pasiekimui, užtikrinantys stabilų stabdymą, geresnį stabdžių aušinimą ir mažesnę turbulenciją transporto priemonės šone.

23. „Active Steering Assist“ sistema: Naujajame „Lexus LS 500h“ įrengta pirmoji pasaulyje aktyviojo vairavimo mechanizmo sistema, leidžianti nustatyti, ar automatinio vairavimo valdymo pagalba galima išvengti neišvengiamo susidūrimo. Be vairuotojo įspėjimo ir stabdžių įjungimo, sistema taip pat gali apvažiuoti automobilį ar pėsčiąjį, kad išvengtų avarijos.

24. Skaitmeniniai šoninio vaizdo veidrodėliai: naujasis „Lexus ES“ sedanas buvo pirmoji transporto priemonė, kurioje sumontuoti skaitmeniniai šoniniai veidrodėliai. Japonijos rinkos modelius galima įsigyti su mažomis kameromis, išdėstytomis ant priekinių durų, kurios vaizdus realiu laiku perduoda penkių colių monitoriams, esantiems kabinos viduje, priekinių atramų apačioje. Kameros suprojektuotos taip, kad veiktų nuosekliai bet kokiomis oro sąlygomis ir automatiškai pagerintų vaizdus, ​​rodomus įjungus posūkio signalus.

25. Pirmasis reklaminis filmas, sukurtas dirbtinio intelekto: 2018 m. „Lexus“ užsakė pirmąjį pasaulyje reklaminį filmą, kurio scenarijus buvo sukurtas naudojant dirbtinį intelektą. „Vedamas intuicijos“ , režisuotas „Oskaro“ laureato Kevin‘o MacDonald‘o, buvo sukurtas naujojo ES sedano pristatymo kampanijai Europoje.

26. Dokumentinis filmas, besitęsiantis 60,000 valandų: „Takumi – 60 000 valandų pasakojimas apie žmogaus amato išlikimą“ yra dokumentinis filmas, apžvelgiantis Japonijos Takumi meistrų istoriją ir išskirtinį atsidavimą mokymuisi. Režisierius Clay Jeteris sukūrė specialų 60 000 valandų trukmės filmo fragmentą, atitinkantį laiką, per kurį Takumi mokosi savo meno, kad įgytų ypatingą meistro statusą.

27. „Lexus“ ore sklendžianti lenta: 2015 m. „Lexus“ sukūrė pirmąją pasaulyje ore sklendžiančią lentą, kuri varoma skystu azotu aušinant superlaidininkus ir ilgalaikius magnetus. „Lexus“ šis puikus techninio išradingumo ir naujovių žygdarbis buvo sukurtas „Amazing in Motion“ kampanijai, ir jį specialiai Barselonoje sukurtoje trasoje išbandė Ross‘as McGouran‘as, riedlentininkas – čempionas.

28. Šiluminiu požiūriu efektyviausias variklis pasaulyje: 2,5 litro benzininis variklis, esantis naujajame savaime įsikraunančiame hibride „ES 300h“, pasižymi didesniu šiluminiu efektyvumu nei bet kuris kitas šios klasės variklis. Jo įvertinamas – 41 proc., esant specifinei 52 kw / l variklio galiai, ir jis gali sugauti daugiau energijos potencialo iš kiekvieno sunaudoto kuro lašo.

29. BLADESCANTM automatinė tolimųjų šviesų sistema: naujasis „Lexus RX“ turi pirmąją pasaulyje „BladeScan“ automatinę tolimųjų šviesų sistemą – technologija, kuriai naudojamas besisukantis ašmenų formos veidrodis, siekiant geresnio ir platesnio LED priekinių žibintų apšvietimo.

30. Parduota 1,6 milijono prabangių hibridinių automobilių: „Lexus“ buvo pirmasis automobilių gamintojas, iki 2016 m. balandžio mėnesio pardavęs milijoną hibridinių prabangių automobilių. Šiandien pasaulinis šių automobilių skaičius padidėjo iki daugiau nei 1,6 mln.

2019-12-20


Atgal