slider

„Lexus Team LT" išlaikė pirmąjį ištvermės lenktynių egzaminą

Paskutinį balandžio mėnesio savaitgalį Rygoje prasidėjo 2017 metų Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionatas. Latvijos sostinėje įsikūrusioje „Bikernieki“ trasoje vyko ir pirmasis keturių valandų ištvermės lenktynių „Baltic Endurance Championship (BEC)“ etapas, kuriame startavo net 14 komandų iš Lietuvos. Iš viso prie starto linijos stojo 22 automobiliai.

Tarp penkių „GT“ klasės dalyvių buvo ir „Lexus Team LT“ komanda, išvairavusi į trasą po praeito sezono patobulintą „Lexus IS F“ automobilį, prie kurio vairo lenktynėse sėdo Artūras Mrazauskas ir Dainius Kablys.

Jau po treniruočių latviškoje trasoje abu komandos pilotai suprato, kad atlikti automobilio patobulinimai pasiteisino ir  ties jais buvo dirbta ne veltui. Naujas variklis, naujas galinis spoileris, modifikuota stabdžių sistema bei nauja variklio valdymo bloko programa automobilį padarė aštresnį ir greitesnį.

Po kvalifikacijos – „Lexus Team LT“ komandos nuotaika buvo dar geresnė, nes Artūras Mrazauskas užfiksavo penktą rezultatą absoliučioje įskaitoje. Lenktynininkui pritrūko vos 0,05 sek., kad komanda lenktynes galėtų pradėti iš ketvirtos pozicijos.

„Automobilio patobulinimai tikrai veikia, o lyginant su pernai metais – Rygos trasoje esame pastebimai greitesni“,- po kvalifikacijos kalbėjo A. Mrazauskas.

Nors kvalifikacija vyko trasai būnant sausai, tačiau atėjus laikui duoti keturių valandų trukmės lenktynių startui – Rygoje lijo. Taigi varžybos prasidėjo ant šlapios dangos, kuri ėmė džiūti, likus iki varžybų pabaigos apie pusantros valandos.

„Lexus Team LT“ komanda tuomet pirmoji užsidėjo slick tipo padangas, tačiau prie vairo šioje varžybų stadijoje sėdėjęs Dainius Kablys pranašumo nespėjo įgauti, nes varžovai taip pat greitai suskubo keistis bolidų „apavą“.

Legendiniu patikimumu garsėjantis „Lexus IS F“ automobilis be priekaištų dirbo visas lenktynes ir komandos lenktynininkai jį atvairavo į finišą ketvirtoje absoliučios įskaitos vietoje. Tuo tarpu „GT“ klasėje buvo užimta trečia pozicija.

„Lenktynių metu nebuvo jokių nuotykių, automobilis dirbo puikiai, varžovai taip pat važiavo tvarkingai, nors trasoje ir buvo daug vandens“,- sakė Artūras.

Pirmąją vietą absoliučioje įskaitoje ir GT klasėje užėmė „Skuba Racing Team“ komanda su „Porsche 911 GT3“ automobiliu. „Lexus Team LT“ per keturias valandas įveikusi 145 ratus nuo nugalėtų atsiliko trimis ratais.

Kaip ir Artūras, taip ir Dainius Kablys buvo itin patenkintas automobiliu. „Mašina tapo smagesnė, su ja galima važiuoti greičiau. Be to, džiugina tai, jog pirmose lenktynėse pasiteisino viskas, ką darėme automobiliui per žiemą ir nei vienas atliktas patobulinimas nenuėjo veltui“,-  naujomis „Lexus IS F“ galimybėmis džiaugėsi D. Kablys.

Antras BEC 4 valandų lenktynių etapas numatytas gegužės 27-28 dienomis Pernu trasoje, Estijoje. „Lexus Team LT“ komanda į šias varžybas žada atvažiuoti su dar šiek tiek patobulinta technika.

2017 05 03

Fotografijos: Raimonds Volonts ir Bree Photo


Atgal