fbpx
slider

„Lexus” pristato konceptualaus dizaino kolekciją „Laisvė judėti“

„Lexus“ pristato  bendrą konceptualaus dizaino darbą su architekte ir dizainere Tosin Oshinowo bei tekstilės ir baldų dizainere Chrissa Amuah. Bendradarbiaujant su „Design Miami“, „Laisvė judėti“ pristato galvos apdangalų kolekciją, kurioje nagrinėjama apsaugos ir šventiškumo idėja, taip pat funkcionalumas ir ornamentika. Įkvėpti pokyčių visame pasaulyje, kuriuos šie metai atnešė, galvos apdangalai pateikiami kaip alternatyva apsauginėms kaukėms, kurios tapo neatsiejamos nuo šiuolaikinio mūsų gyvenimo, bei meniška išraiška išsakomas noras noras laisvai ir užtikrintai judėti kartu. Laiko ir kultūros atžvilgiu „Laisvė judėti“ yra reikšmingas atspindys, kuris per medžiagų, faktūrų, spalvų ir meistriškumo tyrinėjimą siekia būti suprastas visų skirtingų kultūrų.

„Laisvė judėti“ dizainas, kurtas laikantis pagrindinių „Lexus“ vertybių, pergalvojant žmogaus judėjimą šiame naujame pasaulyje. Tai elegantiškas, prabangus bei funkcionalus dizainas. Galvos apdangalai sujungia naujoves su primirštomis technikomis ir taip suvienija kultūras iš viso pasaulio, įskaitant ir japoniškus dizaino principus, t.y. omotenashi (išskirtinis svetingumas) ir takumi (ekspertų meistriškumas), kurie buvo neatskiriami viso projektavimo

proceso metu. Bendradarbiaujant Lagose (Nigerija), kur įsikūrusi Oshinowo, dizainerės, be viso pasaulio kultūrų įvairovės, atsižvelgė ir į savo afrikietišką kilmę. Suprasdamos šiandieninės veido kaukės reikšmę ir jos funkcionalumą, Oshinowo ir Amuah tyrinėjo pasaulinę istoriją bei įvairias kultūras, kuriose galva visada buvo pagrindinis apsaugos ir puošybos taškas. Nors galvos apdangalų istorija siekia gilią senovę, tačiau ji krypsta ir į ateitį, kas žada neribotas ir nesibaigiančias pažangas, naujoves ir atradimus.

Trys unikalaus dizaino galvos apdangalai: „Egaro“, „Pioneer Futures“ ir „Ògún“, sukurti panaudojant daugybę medžiagų – žalvaris, bronza, oda ir akrilas – jie rankomis taip pat puošti karoliukais, lazeriniu ofortu bei Vakarų Afrikoje naudojamu tiko siuvinėjimo metodu. Meistrų darbas, naudojant senovines amatų technikas, buvo suderintas su 3D spausdinimu ir  pažangiomis technologijomis. Visuose trijuose kaukių dizainuose naudojamos skaidrios plokštelės, neužslepiančios veido išraiškų, lyginant su tipiškomis apsauginėmis kaukėmis.

„Design Miami“ suteikta galimybe, „Judėjimo laisvė“, pasitelkdama dinamišką virtualią patirtį, pasiryžusi pasiekti auditorijas visame pasaulyje. Nuotoliniu būdu kolekciją bus galima išvysti nuo lapkričio 27d. iki gruodžio 6d.

2020-12-03


Atgal