fbpx
slider

Menininkai fiksuoja „Lexus“ dvasią originaliuose mangos darbuose

„Lexus“ automobilis sprunka nuo ugnim alsuojančio drakono, stabteli ant ramaus jūros kranto ir pabėga iš sprogstančio miesto – meno kūrinių serijoje, garsinančioje japonų mangos iliustracijos šiuolaikinį stilių ir kultūrinį palikimą. Japoniškas žodis manga pažodžiui išvertus reiškia ‘keisti paveikslėliai’. Pirmą kartą, norint pabrėžti išskirtinai komiksus, o ne „paveikslėlių knygas“, žodis manga pradėtas vartoti XVIII amžiuje.

Vaizdai, kuriuos užsakė „Lexus“ Jungtinėje Karalystėje, užfiksuoja didelę japonų tradicijų ir estetikos įtaką „Lexus“ automobiliams, vaizduojant kelis populiariausius šio prekės ženklo modelius komiksų knygos nuotykių stiliumi. Trys „Lexus“ komisijos menininkai yra Yishan Li, Timothy Kong‘as ir Daniel‘is Atanasov‘as, kurių darbuose pavaizduotas naujasis „UX“ kompaktiškas visureigis, „ES“ sedanas ir „LC“ kupė.

Yishan Li yra savamokslė menininkė, kurios darbai tarptautiniu mastu paskelbti daugiau nei 30 komiksų knygų. Jos interpretacija apie „UX“ yra įkvėpta automobilio šūkio „New Horizons“ (liet. „Nauji horizontai“) ir parodo moterį, kuri saulėlydžio metu sėdi ant savo automobilio prie kranto ir atsipalaiduoja baigusi didelį kūrybinį projektą. Paklausta, koks buvo sudėtingiausias darbo aspektas, ji sakė: „Automobilis! Yra tiek daug tikslių kreivių ir dizaino elementų, juos nubrėžti yra daug sunkiau nei simbolius.“

Timothy Kongo kūrinyje manga susimaišo su japonų anime ir vakarietiška „Old Masters“ įtaka. Jis sukūrė fantastišką sceną, kurioje „Lexus ES“ sedanas važiuoja dideliu greičiu nuo ugnimi kvėpuojančio drakono. Jis paaiškino: „Aš pasirinkau drakoną, kad pabrėžčiau drąsų „Lexus“ automobilių dizainą. Japonijos kultūroje drakonai parodyti kaip neįtikėtinai galingi ir išdidūs padarai, atspindintys drąsą ir jėgą, ir iššūkis yra laikomas drąsiu siekiu.

Daniel‘is Atanasov‘as yra Bulgarijoje gimęs menininkas, kuris kaip vaikas susižavėjo anime animaciniais filmais. Turėdamas klasikinį meno pagrindą, jis ėmė tyrinėti ir dirbti su manga, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas mokslinės fantastikos, nuotykių ir kovos menams. Ši įtaka akivaizdi vaizduojant raudoną „Lexus LC“ kupė su kario figūra ant stogo, kur automobilis pateiktas sprogstančio miesto horizonto fone. „Tai buvo pirmas kartas, kai manęs paprašė nupiešti tikrą automobilį ir padaryti jį išgalvotos istorijos dalimi. Pats automobilis yra savarankiška būtybė, tačiau tuo pat metu turi simbiotinį ryšį su vyru. Štai kodėl už vairo nėra vairuotojo – automobilis yra išmanus, save valdantis ir patikimas “.

Šiuo metu Japonijoje manga labai populiari ir leidžiama milijoniniais tiražais. Nuo vakarietiškų komiksų, japoniški manga komiksai skiriasi savitais bruožais, iš kurių lengvai galima atskirti japonišką mangą: piešimas visuomet achromatinis (juoda ir balta spalvos), nors dažnai naujos dalies pradžioje pasitaiko keletą spalvotų iliustracijų. Pasižymi didele žanrų įvairove, todėl tinka didelei žmonių auditorijai su pačiais įvairiausiai interesais. Manga skaitoma ir puslapis verčiamas iš dešinės į kairę.

2020-04-24


Atgal