fbpx
slider

Rankų darbo grožis naujajame „Lexus LS“

Jau seniai tapęs „Lexus“ flagmanu sedanu, „LS“ pasižymi išskirtine dizaino ribų peržengimo istorija, apjungiant šiuolaikines technologijas su senų laikų japonų amatais ir estetika.

Šios savybės puikiai atsispindi naujajame „LS“, kur kėbului ir interjerui naudojami nauji apipavidalinimai ir dizainai, tapę „Lexus“ sukurtu meno sintezės, takumi meistriškumo ir funkcionalumo deriniu.

Kūrėjų komanda laikėsi pagrindinės temos – „Laikas dizaine“, kurią įkvėpė klasikinė japonų grožio samprata, besikeičianti kiekvieną akimirką, bėgant laikui ir keičiantis aplinkai.

„LS“ vyriausiasis inžinierius Toshio Asahi paaiškina: „Norėjome užfiksuoti trumpalaikį momentą dizaino atmosferos išreiškimui, atsižvelgiant į išskirtinį estetinį pojūtį

, unikaliai japonišką ir aukštos meninės vertės. Dizaino komanda, atsižvelgdama į tai, interjero ir eksterjero derinimui pasirinko mėnulio šviesos raibuliavimą bangose sceną.“

Nuo 2003 m. „Lexus“ nuolat tyrinėja naujas išorės spalvas, daugiausia dėmesio skirdamas novatoriškoms dažymo technologijoms, kad išgautų vis ryškesnę ir blizgesnę išvaizdą. Naujasis „LS“ pažymi naujausią pažangą šioje srityje su „Lunar Silver“ – apdaila, kuri pabrėžia automobilio kėbulo vingius ir kampus kontrastingu spindesiu ir giliu šešėliu, suteikiant intrigos dizaino subtilybėms.

„Lunar Silver“ keičia savo toninę kokybę atsižvelgiant į kampą, iš kurio stebimas automobilis, ir dienos laiką –  išvaizda skiriasi po vidurdienio saulės, lyginant su prieblanda. Efektas taip pat sustiprėja, kai „LS“ juda, o praeinantys peizažai atsispindi jo veidrodiniame paviršiuje.

Šio efekto ašis – naujas dažymo technologijos laimėjimas. Standartinės spalvos dažų sluoksnis būna nuo 13 iki 14 mikronų, tuo tarpu „Lexus“ naujuosius atspalvius sumažino iki maždaug keturių mikronų. „Lunar Silver“ dėka, ši technika buvo dar ištobulinta ir dažų sluoksnis tesiekia vieną-du mikronus. Dėl šios priežasties aliuminio dalelės, kurios įprastai atsitiktinai plūduriuoja dažuose, tampa tankesnės ir tolygiai pasiskirsto, ir taip pabrėžiamas jų blizgesys ir atspindys.

Žinoma, tokia plona dažų plėvelė negali būti efektyvi viena pati. Reikia daug ištobulintų įgūdžių jos išpildymui, o kadangi yra reikli pagrindo ir grunto dažų sluoksnių savybėms, „Lexus“ teko gerokai patobulinti ir šių medžiagų kokybę ir lygumą. Tam reikėjo glaudžiai bendradarbiauti dažų inžinierių ir gamybos komandoms, atliekant pakartotinius, išsamius patobulinimus, kol buvo išgautas norimas tyro sidabro, panašaus į veidrodžio, atspindį.

Laikantis „Laikas dizaine“ tematikos, buvo sukurtas naujas interjero apdailos derinys, kuris galimas kartu su „Lunar Silver“ apdaila. „Nishijin“ ir „Haku“ ornamentai duryse, drauge su ryškiu Kiriko raižytu stiklu bei rankomis klostytais apmušalais, kurie ir anksčiau puošė „LS“, yra klasikinio japonų meniškumo interpretacija.

„Nishijin“ sukelia tviskančio šviesos kelio, kurį perteikia pilnatis virš jūros, iliuziją. Jis sukurtas ta pačia istorine technika, kuri kadaise buvo naudojama gaminant austinę medžiagą japonų didikams: smulkios metalinės folijos gijos dedamos ant washi popieriaus, kuris supjaustomas plonomis juostelėmis, kad taptų verpalais. „LS“ modelyje siūlai yra smulkiai įausti į žakardo audinį, kuriame gautas erdvinis efektas yra sidabro, pilkos ir juodos spalvos.

Tai puikiai dera su „Haku“ apdaila, esančia aplink durų rankeną. „Haku“ istoriją – japonų kalboje šis žodis turi „metalinio lapo“ reikšmę – galima atsekti prieš 400 metų. Tai yra aukštos kvalifikacijos procesas, kurio metu tauriųjų metalų liejinys ar luitas kalamas ant folijos, kurios storis yra vos kelios tūkstantosios milimetro. Gauta medžiaga rankomis pritvirtinama prie norimo paviršiaus ir taip sukuriama gražios tekstūros apdaila.

Naujasis „LS“ asortimentas taip pat pristato naują „Laser Cut Special Ash Open Pore“ apdailos pasirinkimą. Šiai apdailai naudojamas natūralus juodai dažytas medis, tam, kad išryškėtų tekstūros grožis. Tikslus pjovimo lazeriu procesas naudojamas norint atskleisti ryškias metalinio sluoksnio, esančio po medžiu, detales, naudojant įgūdžius, kuriuos sukūrė japonų muzikos instrumentų meistrai.

2021-01-14


Atgal