fbpx

ENERGIJA, VEŽANTI JUS PIRMYN

NEPRILYGSTAMAS VISAIS ASPEKTAIS

IKONOS EVOLIUCIJA

VISIŠKAI ELEKTRINIS. TOBULAI LEXUS

LEXUS ŠIANDIEN

LEXUS automobilių gamyklos pasaulyje garsėja savo pažangiomis technologijomis, novatoriškais procesais ir aukštos kokybės gaminiais. Tačiau ne mažiau garsus tampa ir rankų meistriškumas – reiškinys, giliai įsišaknijęs japonų kultūroje.

Viskas prasidėjo prieš keletą metų, kai mūsų Tahara gamykloje, kur kartu su kitais modeliais gaminamas LS flagmanas, pradėjo dirbti 10 Takumi, t. y. 10 vyriausiųjų meistrų.

Takumi – labai senas japoniškas žodis, kuris iš esmės gali būti verčiamas kaip meistras. Takumi yra labai gerbiami asmenys visoje automobilių pramonėje. Jų užduotis – asmeniškai vizualiai ir savo rankomis užtikrinti, jog nuo Tahara gamyklos konvejerio nuriedantys automobiliai atitiktų analogų neturinčius gamybos ir apdailos kokybės standartus

Jų meistriškumas turi ir daugiau privalumų: šių meistrų įgūdžiai buvo skaitmenizuoti ir paversti programomis, kurios įtrauktos į daugelį automatinių funkcijų. Toks sprendimas leido pakelti tikslumo standartus į naują lygmenį. Be to, tokia Takumi talentų transformacija tapo lengvai perduodama mechaniniu pavidalu kitoms gamykloms. Mūsų Kyushu gamykla, kur gaminami RX automobiliai, sėkmingai naudojasi šiuo sprendimu, kartu kurdama savo atskirą elitinę technikų grupę.

Visų dešimt Tahara gamykloje dirbančių Takumi kompetencija pasireiškia konkrečiose srityse. Toliau trumpai apžvelgiamos trys pagrindinės sritys.

MŪSŲ DIZAINO SAMPRATOJE SVARBIAUSIOS DVI IDEALIAI SUDERINTOS SĄVOKOS – LEADING EDGE (PAŽANGUMAS) IR FINESSE (RAFINUOTUMAS), KURIOS NEATSIEJAMOS NUO VISŲ MŪSŲ AUTOMOBILIŲ.

Naoaki Nunogaki, Pasaulinio dizaino valdymo skyriaus grupės vadovas

VARIKLIO SURINKIMAS

Už šią sritį atsakingas Takumi išrenka pavyzdinį variklį ir patikrina kiekvienos dalies būklę iki smulkiausios dalelytės, kad būtų užtikrintas tinkamas garso rezonansas, nustatytas kiekvienam modeliui. Jis taip pat asmeniškai užveda kiekvieną surinktą variklį ir stetoskopu išklauso, kaip jis dirba, kad nustatytų garso pakitimus.

DAŽYMAS

Vyriausiasis meistras, kurio specializacija yra dažymas, įskaitant paviršiaus šlifavimą rankomis drėgnuoju būdu iki veidrodinio spindesio, patikrina išorės apdailą įvairiomis unikaliomis apšvietimo sąlygomis. Jis naudoja specialų šviesos tunelį, kuriuo ištiria viso kėbulo dažytą paviršių, palygindamas su teoriniais komandos kompiuterinio modeliavimo (CAD) pavyzdžiais. Taip užtikrinamas tobulas rezultatas – tolygiai dažais padengtas paviršius be jokių nelygumų.

DINAMIKA

Gamykloje dirba ir už automobilio dinamiką atsakingas Takumi. Jo darbas iš tiesų pavydėtinas. Jis išbando ruošiamus gaminti ir jau pagamintus Lexus modelius, prototipus bei konkurentų automobilius, nuolat juos analizuodamas ir pateikdamas atsiliepimus bei idėjas, kaip ką patobulinti. Taip užtikrinamos optimalios važiavimo savybės, valdymas ir garsas.

L-FINESSE koncepciją būtų galima nusakyti taip: rafinuotai pritaikyti pažangiausi dizaino sprendimai ir technologijos. Tačiau tai apgaulingai paprastas apibrėžimas. Be abejo, LEXUS dizaino samprata yra kur kas sudėtingesnė. Pagrindinis ją apibūdinantis žodis yra FINESSE (rafinuotumas). Tai byloja apie gilią LEXUS prabangos pajautą. Nors ši samprata išsirutuliojo iš giliai įsišaknijusių japonų svetingumo ir estetikos principų, tai kartu itin dinamiška ir besiplėtojanti koncepcija.

ORGANIŠKA NUOJAUTA

Mes esame ištikimi Omotenashi – japonų svetingumo tradicijai. Taigi mes iš tiesų darome daugiau nei tiesiog tenkiname asmens poreikius ir troškimus. Mes juos organiškai nujaučiame. Kitaip tariant, viskas, ko reikia, ir kai reikia, yra čia pat – nesvarbu, ar tai būtų sklandžiai perduodama reikiama galia, ar atskirai valdoma salono apšvietimo seka. Bet kokia Lexus patirtis sutelkta į klientą. Tai ramybė, visiška kontrolė ir malonumo jausmas kiekvienu momentu.

ĮŽVALGUS PAPRASTUMAS

Lexus nuolat plečia automobilių technologijų ir dizaino galimybes. Tačiau tai tikras kūrybinis iššūkis, nes, mūsų požiūriu, visa, ką kuriame, turi būti intuityviai malonu naudoti ir matyti, nepaisant jokių už to slypinčių sudėtingų sprendimų. Štai kodėl mes siekiame supaprastinti formą ir turinį iki grynumo. Iš to randasi įžvalgus paprastumas – grynas malonumas savaime.

INTRIGUOJANTI ELEGANCIJA

Visi Lexus automobiliai traukia akį ir atkreipia dėmesį. Tačiau jie geba ne tik sužavėti, bet ir ilgam prikaustyti – juo ilgiau į juos žiūri, juo labiau traukia. Iš tiesų Lexus kūrėjai kalba apie vizualią kelionę. Elegantiško kėbulo platybėse išryškėja intriguojančios detalės ir dinamiška tempo kaita. Atvira drąsi išraiška susilieja su dėmesį prikaustančia šaltakraujiška ramybe. Tai judesys ir ramybė vienu metu. Tai intriguojanti elegancija.

LEXUS SAVAIME ĮSIKRAUNANTIS HIBRIDAS

“Lexus” savaime įsikraunantis hibridinis automobilis sujungia benziną ir elektros energiją ekologiškesniam, taupesniam ir patogiam vairavimui. Jokio įkrovimo. Jokio dyzelio. Jokių kompromisų.

SUSIPAŽINKITE SU ASORTIMENTU

Nuo prabangaus kupė iki išmanaus, kompaktiško, dinamiško sedano ar stulbinančio visureigio. Mes turime didžiausią įvairių savaime įsikraunančių hibridų asortimentą tarp visų prabangių automobilių gamintojų. Žemiau pateiktame asortimente išsirinkite Lexus savaime įsikraunantį hibridą, atitinkantį visus Jūsų lūkesčius.

Jau daugiau nei 15 metų Lexus kompanija yra elektrifikacijos pradininkė ir vystytoja, kurianti įkvepiančus, efektyvius ir patikimus automobilius. Stebinantys tyliu veikimu varikliai tausoja mūsų planetą ir leidžia mėgautis dinamišku važiavimu. Pažangiausios pasaulinės technologijos leidžia kurti neįtikėtinai saugius ir prabangius automobilius. Naujoji jų karta jau čia ir tai – nuostabu!

ATLIEKAMI BAIGIAMIEJI POTĖPIAI KURIANT VISIŠKAI NAUJĄ ELEKTROMOBILĮ “LEXUS RZ”

Pagamintas pagal visiškai naują, specialiai elektromobiliams skirtą platformą e-TNGA, jis buvo sukurtas taip, kad suteiktų neįtikėtiną vairavimo patirtį. Tai taps nauju elektromobilių vairavimo standartu, kuris suderina Lexus būdingą komfortą ir puikias dinamines charakteristikas.

Dėl tokių papildomų pažangių technologijų kaip išskirtinė visų varančiųjų ratų pavara DIRECT4, RZ užtikrins neįtikėtiną sukibimą kelyje ir posūkiuose, suteikdamas vairuotojui didesnį pasitikėjimo ir kontrolės jausmą.

DIRECT4

DIRECT4 sistema dinamiškai valdo ir nuolat optimizuoja galios perdavimą ratams. Tai leidžia RZ akies mirksniu sklandžiai perjungti iš priekinių ratų į galinių ratų pavarą arba naudoti kitas varančiųjų ratų kombinacijas.

Naująjį RZ taip pat bus galima įsigyti su pažangia automobilio valdymo sistema, kuri suteikia patogumo, nes atlieka vairuotojo darbą važiuojant nedideliu greičiu arba parkuojantis. Įsivaizduokite, kad pilnai apsisukti galėsite vos tik atlikę paprastą vairo judesį. Be to, patogi ir unikali vairo forma leidžia aiškiai matyti visą svarbią informaciją, pateikiamą prietaisų skydelyje arba projekciniame priekinio stiklo ekrane.

KAIP TAI ATRODO

Jau daugiau nei 15 metų Lexus kompanija yra elektrifikacijos pradininkė ir vystytoja, kurianti įkvepiančus, efektyvius ir patikimus automobilius. Stebinantys tyliu veikimu varikliai tausoja mūsų planetą ir leidžia mėgautis dinamišku važiavimu. Pažangiausios pasaulinės technologijos leidžia kurti neįtikėtinai saugius ir prabangius automobilius. Naujoji jų karta jau čia ir tai – nuostabu!

ELEKTRIFIKUOTOS GALIOS TIPAI

Rinkitės 100 proc. elektrinį automobilį arba mėgaukitės puikiomis hibridinių automobilių valdymo savybėmis. Lexus Jums siūlo visas įmanomas elektrifikuotos ateities galimybes.

 

HIBRIDINIAI AUTOMOBILIAI

Puikiai veikiantis ir nereikalaujantis įkrovos iš elektros tinklo hibridinis variklis – tai tarsi tarpinė stotelė tarp vidaus degimo ir visiškai elektrinio variklio.

ĮKRAUNAMASIS HIBRIDAS

“Lexus” įkraunamųjų hibridų technologija suderina galingų “Lexus” įsikraunančių hibridų ir išskirtinių grynųjų elektromobilių galimybes tam, kad galėtumėte mėgautis pirmaujančiu klasėje rafinuotumu, elektra nuvažiuojamu atstumu bei efektyvumu – tiek elektriniu, tiek ir hibridiniu režimais.

100 PROC. ELEKTRINIS

Jokių degalų ar išmetamųjų dujų. Tik šimtai kilometrų džiuginančio, ramaus vairavimo iki trumpos pertraukėlės elektromobilių įkrovos stotelėje.