fbpx
slider

Garso izoliacijos įrengimas

Važiuojant automobiliu girdisi pašaliniai garsai ir juntama vibracija? Šis triukšmas yra nemalonus? Garso izoliacija yra puikus tam sprendimas.

Automobilio garso izoliacijos įrengimas užtikrina papildomą komfortą visų kelionių metu!

Yra išmatuota, kad automobiliuose, kuriuose yra profesionaliai atlikta garso izoliacija, kelyje triukšmo lygis gali būti sumažintas net iki 2Db. Važiuojant jaučiama mažesnė vibracija, nesigirdi girgždesių, kuriuos sukelia viena į kitą besiliesdamos detalės, netrukdo pašalinis triukšmas iš gatvės ar variklio skyriaus.

Be pagrindinės sąvybės mažinti triukšmo lygį, dauguma medžiagų, ypač garsą izoliojančios medžiagos su folijos sluoksniu padeda ilgiau sulaikyti šilumą salono viduje, o užvedus automobilį – greičiau sušilti varikliui. Tokiu būdu sutaupomas kuras ir greičiau sušyla automobilio salonas.

 

Kokiomis medžiagomis įrengiama garso izoliacija automobilyje

Garso ir vibro izoliacinių medžiagų gamintojai sukūrė sprendimus kiekvienam triukšmo tipui, kuris mus vargina transporto priemonėje. Izoliacija, priklausomai nuo jos fizinių savybių turi skirtingą paskirtį ir yra skirstomą į vibro arba garso izoliacinės medžiagas. Paprastai dedami 3 sluoksniai, sulaikantys visų kilmės rūšių garsus.

1 sluoksnis – vibro izoliacija.

Ji skirta rezonansiniams virpesiams slopinti. Tai toks reiškinys, kai dėl vibracijos automobilio korpuso savaiminis dažnis sutampa su garso dažniu. Tokiu atveju automobilio korpusas nuo pašalinių veiksnių ima vibruoti ir skleisti garsą. Dažniausiai vibracijos garsus skleidžia metalinis automobilio korpusas, ypač didesnio ploto plonos skardos detalės, panelė.

Vibro izoliacijos darbams naudojama poliuretano putplasčio medžiaga su specialia kompozicija. Tai speciali minkšta, lengvai formuojama pagal paviršiaus formą medžiaga. Ji skirta pirmiausia sugerti nepageidaujamus aukšto ir vidutinio nuotolio dažnius. Skirtingi jos storiai įtakoja skirtingą svorį ir naudojimo paskirtį.

2 sluoksnis – garsą izoliuojančios medžiagos.

Jų pakirtis yra sustabdyti garso prasiskverbimą, užkertant kelią garso bangoms patekti į automobilio saloną. Šios medžiagos veikia kaip garso barjeras. Dažniausiai ji naudojama kaip antras sluoksnis, klijuojamas ant vibro izoliacijos. Tačiau tam, kad ši medžiaga veiktų kuo efektyviau, svarbu ja uždengti kuo didesnį plotą. Nemaža šių medžiagų dalis pagerina ir automobilio šilumines savybes.

Triukšmo ir šilumos izoliacijos medžiaga, pagaminta naudojant specialią uždaros struktūros putų technologiją. Izoliatorių geriausia naudoti kartu su garsą sugeriančios medžiagos sluoksniu, siekiant sumažinti ir sugerti ore sklindantį triukšmą.

3 sluoksnis – garsą sugeriančios medžiagos.

Jų paskirtis yra sumažinti aukšto dažnio garsų plitimą. Garso sugėrimo poveikis grindžiamas vidutinio ir aukšto dažnio garso bangos slopinimu, kuomet jis pereina per daugybę akučių, nuolat atsimušant nuo jų sienelių. Toks begalinis labirintas sugeria garsą. Skirtingai negu garso izoliuojanti medžiaga, tokios medžiagos efektas pasijaučia vien esant jai patalpoje, t.y. efektas juntamas ne vien tik už pačios medžiagos, kaip už barjero. Garsą sugeriančios medžiagos veiksmingumas tiesiogiai priklauso nuo jos ploto. Kuo garsą sugeriantis plotas yra didesnis, tuo tyliau bus automobilio salone, nes daugiau garso bus sulaikoma medžiagos ertmėse ir mažiau jo prasiskverbs į išorę.

Kaip atliekama garso izoliacija automobilyje

Lexus Kaunas servise atliekame pilną bei dalinę transporto priemonių triukšmo izoliacijos įrengimą. Siekiant optimalaus triukšmo slopinimo efekto, reikia atsižvelgti į automobilio modelį, komplektaciją, kėbulo tipą bei kitus ypatumus ir pasirinkti tinkamas izloliacines medžiagas.

Siūlome 3 izoliacijos paketus, apimančius skirtingas automobilio sritis:

 

  • I lygio izoliacija – kaina nuo 1320 Eur

Pasirinkus šį paketą, izoliacinėmis medžiagomis klijuojamos durys, bagažinės skyrius, posparniai bei automobilio kapotas.

Automobilio durų vibro izoliacija leidžia ne tik sumažinti išorinį triukšmą, bet ir pagerinti automobilio garso sistemos kokybę. Kuo didesnis durelių plotas yra padengtas vibro izoliacija, tuo geresnis bus poveikis, tačiau būtina atkreipti dėmesį į tai, kad automobilio durelės negali būti per daug sunkios – tai gali pažeisti durelių vyrius.

Automobilio kapoto izoliacija dažnai derinama kartu su garso izoliacija sumažina lauke girdimą variklio garsą. Taip pat ji dažnai įrengiama tam, kad žiemos metu galima būtų pagerinti variklio šiluminę izoliaciją ir variklis greičiau sušiltų. Tokiu būdu yra taupomas kuras ir greičiau ima šilti automobilio salonas.

Bagažinės skyriaus izoliacija ypač svarbi jei automobilis yra vienatūris, yra didelė tuščia erdvė, kurioje vibracijos ir garsas sklinda nekliudomai. Bagažinėje dažnai yra daug plastikinių detalių, nuo kurių vibracijos ir trinties sklinda daug pašalinių triukšmų ir girgždesių. Daugiau dėmesio reikėtų skirti erdvei, esančiai po atsarginiu ratu.

 

  • II lygio izoliacija – kaina nuo 1870 Eur

Pasirinkus šį paketą, prie pirmojo paketo papildomai dar izoliuojamas automobilio dugnas. Automobilio grindų vibro izoliacija įrengiama siekiant išvengti nepageidaujamų virpesių kylančių nuo kelio, akmenukų smūgių į dugną, vibracijos nuo važiuoklės, duslintuvo ar padangų triukšmo.

 

  • III lygio izoliacija – kaina nuo 2530 Eur

Pasirinkus pilniausią paketą, papildomai prie pirmojo ir antrojo paketo izoliuojamų sričių pridedamas stogas bei statramščiai.

Stogas dažnai nelaikomas triukšmo šaltiniu. Tačiau triukšmai, atsirandantys kelyje, keliauja automobilio metalinėmis dalimis kaip rezonansas. Šis triukšmas sklinda pro visur ir dažnai sunku būna nustatyti jo šaltinį. Ypač girdimas lietaus lašų garsas lyjant ir vėjo švilpimas važiuojant didesniu greičiu. Todėl stogo izoliacia maksimaliai sumažina triukšmo lygį ir pagerina automobilio šilumos palaikymo savybes.

Patikimai atlikus automobilio vibro izoliaciją, vibro izoliacinės medžiagos absorbuoja maždaug 90% kėbulo dalių vibracijos. Registruokitės konsultacijai dėl automobilio izoliacijos!

Užsiregistruokite į mūsų servisą iš anksto Jums patogiausiu būdu

  • elektroniniu paštu: lexus@lexuskaunas.lt
  • telefonu +370 37 310876
  • užpildžius internetinę formą.

 

Jei nesutinkate su mūsų bendrosiomis asmens duomenų tvarkymo sąlygomis, mes negalime priimti Jūsų užklausos. Maloniai prašome atvykti pas mus į saloną ir mes suteiksime Jus dominančią informaciją.


Atgal