toyota bandmasis vaziavimas
Registruokitės į
bandomąjį važiavimą
toyota serviso ikona
Registracija į
servisą

Toyota vysto specialiai sukurtą kuro elementų sistemą „Energy Observer“ 2020 m. kelionėms

Toyota nuo pat pradžių dalyvavo „Energy Observer“ projekte, nes vandenilis yra šios nuostabios kelionės pagrindas. Per šešerių metų odisėją, kuri prasidėjo 2017 m., „Energy Observer“ komanda valdo pirmąjį pasaulyje autonominį vandenilio laivą. Elektra varomas ateities laivas veikia naudojant atsinaujinančių energijos šaltinių derinį ir sistemą, kuri iš jūros vandens gamina anglies neturintį vandenilį.

Remdamasis 2050 m. Toyota aplinkosaugos iššūkiu „Environmental Challenge 2050”, „Energy Observer“ demonstruoja ir dalinasi ekologinio ir energijos pokyčių puoselėjimo sprendimais, remiant rytojaus energetikos tinklus, kad jie būtų veiksmingi ir pritaikomi plačiu mastu. Kaip pirmasis Prancūzijos Tvaraus vystymosi tikslų (Sustainable Development Goals, SDG) ambasadorius, „Energy Observer“ atskleidžia ir skatina teigiamas iniciatyvas ir tvarius sprendimus, kad galėtų sukurti rytojaus ateitį ir įrodyti, kad švaresnis pasaulis – įmanomas.

Kitas kelionės etapas – „Energy Observer“ ir Toyota glaudžiai bendradarbiavo, kad laive būtų įdiegta pirmaujanti Toyota kuro elementų technologija. Toyota Europos Techninis centras specialiai sukūrė šią kuro elementų sistemą, naudodamas komponentus, kurie pirmą kartą pristatyti „Toyota Mirai“ modelyje ir pritaikė ją kompaktiškam moduliui, tinkančiam naudoti jūroje. Šis modulis suteiks daugiau galios ir efektyvumo, taip pat patikimumo šiais metais kertant Atlanto bei Ramųjį vandenynus.

Tyrimų ir plėtros komanda Europoje per 7 mėnesius suprojektavo ir pagamino komponentus, o po to sukūrė ir įdiegė kompaktišką kuro elementų modulį. Tai sėkmingai demonstruoja Toyota kuro elementų technologijos pritaikomumą įvairioms reikmėms. Praėjusių metų pabaigoje kuro elementų modulis buvo išbandytas laive jam dar būnant laivų statykloje. Šiomis dienomis galutinis visos galios bandymas atliekamas jūroje iki kol vasario mėnesio viduryje „Energy Observer“ išvyks į savo 2020 m. kelionę.

„Mes labai didžiuojamės Toyota kuro elementų sistemos pritaikymu mūsų judėjimui vandenynais ir išbandome ją pačiomis griežčiausiomis sąlygomis.

Po trejų metų ir beveik 20 000 jūrmylių plėtros,  „Energy Observer“ energijos tiekimo ir saugojimo sistema dabar yra labai patikima ir mes laukiame kito projekto žingsnio: Gauti patikimą ir įperkamą sistemą, prieinamą mūsų jūrų bendruomenei. Mes tikime, kad Toyota kuro elementų sistema yra tam tobulas komponentas, pramoniniu būdu pagamintas, efektyvus ir saugus. Būdami SDG ambasadoriumi, mūsų misija yra skatinti švarios energijos sprendimus ir mes dalinamės drauge su Toyota ta pačia vandenilio visuomenės vizija.“,- sakė Victorien‘as Erussard‘as, „Energy Observer“ įkūrėjas ir kapitonas.

Toyota kuro elementų sistema įrodė savo pranašumus jau daugelį metų naudojant juos „Mirai“ modelyje, bet pastaruoju metu ir kitose srityse, tokiose kaip autobusai ir sunkvežimiai. Jos naudojimas jūrų transportui yra dar vienas žingsnis arčiau vandenilio visuomenės plėtros. Toyota tiki, kad vandenilis yra energijos dekarbonizacijos katalizatorius ir technologijos pripažinimas gali būti paspartintas, naudojant Toyota kuro elementų sistemos modulinį sprendimą, kuris gali būti svarstomas daugeliui taikymo sričių.

„Džiaugiamės galėdami dar labiau parodyti Toyota kuro elementų sistemos universalumą. Mūsų Europos mokslinių tyrimų ir plėtros komanda sunkiai dirbo su „Energy Observer“ komanda, kad sukurtų ir įdiegtų šį modulį esamame laive. Šis projektas rodo, kad Toyota kuro elementų technologija gali būti naudojama bet kokioje aplinkoje ir gali plisti daugelyje verslo galimybių. Visada įkvepia dirbti su žmonėmis, kurie siekia tų pačių tikslų, ir šis projektas dar labiau palaiko mūsų vandenilio visuomenės viziją.“,-  teigė Dr. Johan‘as van Zyl‘as, „Toyota Motor Europe“ prezidentas ir generalinis direktorius.

2020-02-07