toyota bandmasis vaziavimas
Registruokitės į
bandomąjį važiavimą
toyota serviso ikona
Registracija į
servisą

Itin lengvo, pagaminto iš anglies pluošto, vežimėlio neįgaliesiems projektas tampa „Mobility Unlimited Challenge“ nugalėtoju

Trejus metus trukusio „Mobility Unlimited Challenge“ iššūkio nugalėtojas paskelbtas – tai „Phoenix Instinct“ kompanija iš Jungtinės Karalystės, gavusi 1 milijono dolerių apdovanojimą savo išmanaus itin lengvo, pagaminto iš anglies pluošto, vežimėlio neįgaliesiems tolimesniam tobulinimui bei pristatymui į rinką, kartu pakeičiant milijonams žmonių gyvenimus geresniam šios bendruomenės labui.  

2014 m. „Toyota“ įsteigtas „Toyota“ mobilumo fondas („Toyota Mobility Foundation“), bendradarbiaudamas su „Nesta Challenges“, 2017 m. pradėjo 4 mln. dolerių vertės iššūkį, siekiant paskatinti inovacijas pagalbinių technologijų srityje žmonėms, turintiems apatinių galūnių paralyžių – tai atsispindi „Toyota“ mobilumo misijoje, kurios idėja – kurti laimę visiems.

„The Challenge“ paragino talentingus inžinierius, inovatorius ir dizainerius iš viso pasaulio pateikti novatoriškus įrenginių projektus, kuriems būtų naudojamos naujausios technologijos, padidinančios mobilumą ir nepriklausomumą galutiniams vartotojams. Pateko per aštuoniasdešimt komandų iš 28 pasaulio šalių.

Dalyvių paraiškas vertino Pitsburgo universiteto Žmogaus inžinerijos tyrimų laboratorijos (HERL), kurios dar ir  teikė mentorystę kartu su „Toyota“ ekspertų komanda, o nugalėtoją išrinko teisėjų ekspertų grupė.

„Phoenix Instinct“ sukurtas neįgaliųjų vežimėlis „Phoenix i“ naudoja intelektualias sistemas automatiniam svorio centro sureguliavimui, todėl itin lengvas anglies pluošto rėmas tampa ypač stabilus ir lengviau valdomas.

Priekinių ratukų pagalba sumažinama skausminga vibracija ir sumažinama įtampa naudotojui. Vežimėlio intelektuali elektroninė stabdžių sistema automatiškai nustato, kada naudotojas leidžiasi įkalne, ir prisitaiko naudotojo valdymui.

„„Phoenix Instinct“ neįtikėtina laimėti „Toyota Mobility Unlimited Challenge“. Įprastas neįgaliųjų vežimėlis technologiškai nepakito dešimtmečius. Laimėtas finansavimas padėjo mums įrodyti, kad išmaniosios technologijos leidžia lengviau ir saugiau naudotis neįgaliųjų vežimėliu, turinčiu naujų galimybių.  Šio piniginio prizo dėka, galėsime patobulinti „Phoenix I“ neįgaliųjų vežimėlį ir pristatyti jį vartotojui.

Drauge su „Toyota“ pereiti į mobilumo sektorių – labai įdomi patirtis, ir numatome didelę pažangą mobiliųjų įrenginių srityje. Su „Phoenix Instinct“

džiaugiamės galėdami pirmauti išmaniųjų vežimėlių revoliucijoje.“ – teigė  Andrew Slorance, „Phoenix Instinct“ atstovas.

„Mobilumas – tai laisvė. Tai reiškia išsivadavimą nuo ribojimo. „Toyota“ tiki, jog judant laisvai, galime visapusiškai dalyvauti visuomenės gyvenime. Tad džiaugiuosi kiekvienu įrenginiu, palaikomu „Mobility Unlimited Challenge“, ypač laimėjusiu, nes tiek daug žmonių tai leis daryti tai, ką nori.“,- teigė seras Philip‘as Craven‘as, „Toyota Motor Corporation“ direktorių valdybos narys ir buvęs Tarptautinio parolimpinio komiteto pirmininkas.

„Visas konkursas buvo praturtinanti kelionė mums visiems, sutelkusi daugelio ekspertų ir mentorių pastangas, bei leido atrasti penkis finalininkus ir investuoti į jų kūrinius, prietaisus, žmonėms, kuriems jų gyvenime reikia. Džiaugiamės galėdami paskelbti „Mobility Unlimited Challenge“ nugalėtoją – „Phoenix Instinct“. Teisėjus sužavėjo tai, kaip prietaisas į savo konstrukciją įtraukia išmaniąsias sistemas ir tokiu būdu perteikia tikrą neįgaliojo vežimėlio pažangą, ir mato potencialą rinkoje. „Toyota“ mobilumo fondas („Toyota Mobility Foundation“) yra pasiryžęs toliau remti šias aistringas komandas, pademonstravusias neįtikėtiną kūrybiškumą ir naujoves, ir tikimės, kad jos galės rasti išteklių viso to įgyvendinimui. Mes tikime, kad šis iššūkis padės patobulinti pagalbines technologijas ir labai didžiuojamės visų komandų pasiekimais.“ ,- teigė Ryan‘as Klem‘as, „Toyota Mobility Foundation“ programų direktorius.

„Neįgaliųjų bendruomenė per ilgai susidūrė su ribotu judumu ir prieinamumu. Koronaviruso pandemija privertė pakeisti požiūrį į nuotolinį darbą, parodant, kad namuose taip pat galime būti produktyvūs. Tačiau pandemija taip pat leido geriau suprasti mobilumo svarbą visiems, ypatingai poreikį žmonėms, turintiems negalią. Tikimės, kad šie prietaisai pagerins žmonių mobilumą visame pasaulyje ir prisidės prie patrauklesnės ateities.“,- teigė Liz‘a Vossen, „Nesta Challenges“ atstovė.