toyota bandmasis vaziavimas
Registruokitės į
bandomąjį važiavimą
toyota serviso ikona
Registracija į
servisą

Kaip pamatuoti alyvos lygį ir jos pripildyti

Vienas iš svarbiausių automobilių priežiūros aspektų – nuolatinis automobilio alyvos lygio tikrinimas. Tai padės Jūsų automobiliui išlaikyti „gerą formą“ ir važiuoti be priekaištų iki planinės specialistų patikros.

Kaip dažnai reikia tikrinti alyvos lygį?
Automatinių greičio dėžių alyvos nereikia tikrinti taip dažnai kaip variklinę alyvą, tačiau kiekvieno automobilio modelio tikrinimo intervalas yra skirtingas. Rekomenduojama tikrinti tepalo lygį kas 2 500 km.

Kaip teisingai patikrinti alyvos lygį?

  • Įsitikinkite, kad automobilis stovi horizontalioje padėtyje.
  • Pakelkite variklio skyriaus gaubtą.
  • Tiksliausiai alyvos lygis išmatuojamas, prieš užvedant automobilį, esant šaltam varikliui. Matavimas nebus tikslus, jei jis bus atliktas iškart, išjungus variklį. Tokiu atveju alyvos lygio matuoklis rodys, kad alyvos nepakanka, kadangi bus praėję per mažai laiko, kad visa alyva sutekėtų į karterį. Tačiau jei tenka tikrinti šilto variklio tepalo lygį, išjunkite variklį ir palaukite bent 5 minutes, kad alyva subėgtų į karterį.
  • Ištraukite alyvos lygio matuoklį, švariai nuvalykite skudurėliu ir įkiškite jį atgal iki galo.
  • Ištraukite alyvos lygio matuoklį ir patikrinkite alyvos lygį. Jeigu žyma liko per vidurį tarp maksimalaus ir minimalaus lygio – tuomet viskas gerai, tepalo daugiau pilti nereikia.
  • Jei žyma yra žemiau minimalaus lygio, būtina įpilti tepalo. Visai normalu, kad variklis sunaudoja tepalą. Pagal gamintojo nurodymus, priklausomai nuo važiavimo stiliaus ir eksploatacinių sąlygų, tepalo sunaudojimas gali siekti iki 0,5 l / 1000 km. Todėl labai svarbu reguliariai tikrinti tepalo lygį.
  • Žyma niekada neturi būti didesnė nei maksimali riba, pažymėta ant matuoklio. Didesnis alyvos (tepalo) lygis gali sukelti didesnį spaudimą variklyje, kas prives prie jo arba katalizatoriaus gedimo.

Kokią alyvą piltį į automobilį?

Rekomenduojame pilti alyvą, kuri nurodyta Jūsų automobilio modelio naudojimosi vadove. Kokybiška gamintojo rekomenduojama alyva pagerina variklio viduje esančių stūmoklių darbą, slydimą, mažina trintį tarp metalų, o tai užtikrina ilgesį Jūsų automobilio tarnavimo laiką.

Kas nutiks, jeigu netikrinsime alyvos?

Gali būti taip, kad bus sunku įjungti pavarą arba jungiant ją bus jaučiamas trūkčiojimas. Kai kurie automobiliai prietaisų skydelyje turi įspėjamąją lemputę, kuri užsidega kai kyla problemų pavarų dėžėje. Gali nutikti ir taip, kad pavarų bus neįmanoma įjungti ir automobilį teks vilkti į autoservisą.

Kas kiek laiko būtina keisti alyvą?

Rekomenduojame alyvą keisti bent kartą per metus. Ypač naudinga tai padaryti dar neprasidėjus šaltajam sezonui. Bėgant laikui tepalai pradeda kristalizuotis, sunkiau atlieka savo funkciją. Šaltojo sezono metu varikliui tikrai tenka nemažai darbo, todėl keisdami alyvą artėjant žiemai, palengvinsite savo automobilio variklio darbą.