toyota bandmasis vaziavimas
Registruokitės į
bandomąjį važiavimą
toyota serviso ikona
Registracija į
servisą

Kaip prižiūrėti valytuvus

Valytuvai yra tokia pat svarbi komfortiško ir saugaus vairavimo dalis kaip ir žibintai ar stabdžiai. Tačiau valytuvai jums ištikimai tarnaus tik tuo atbeju, jeigu jiems skirsite nors truputį dėmesio. Nors valytuvų kasdien naudoti ir netenka, tačiau, jų prireikus, jie gali tinkamai neatlikti savo funkcijos. Todėl būtina juos prižiūrėti ir tinkamai eksploatuoti, kad esant prastoms oro sąlygoms Jūs į kelią galėtumėte žvelgti pro švarų stiklą bei saugiai tęsti kelionę.

Kaip prižiūrėti valytuvus?

Valytuvų susidėvėjimui įtakos turi purvas, vabzdžių liekanos, temperatūros svyravimai, prasti orai bei tiesioginiai saulės spinduliai. Norint, kad valytuvai visada gerai atliktų savo funkciją, patartina kas dvi savaites švariai nuvalyti gumeles, nes prilipęs purvas jas gadina ir trumpina tarnavimo laiką.

Kaip dažnai turėtų būti keičiami valytuvai?

Vidutinis stiklo valytuvo šepetėlio tarnavimo laikas yra nuo 6 mėn. iki 1,5 metų. Per šį laiką valytuvas praranda savo valančiąsias savybes, ima cypauti ir braižyti stiklą. Valytuvus rekomenduojame keisti žiemos pradžioje ir pabaigoje. Dėl ekstremalių temperatūros svyravimų, cheminių medžiagų poveikio ir mechaninės apkrovos guminių valytuvų juostelių valymo kokybė nuolat mažėja. Jei valytuvų kraštas sutrūkinėjęs, įplyšęs ar susibangavęs – laikas keisti valytuvų šluoteles. Susidėvėję valytuvai tinkamai nenuvalo automobilio stiklo, palieka ant jo vandens ar purvo pėdsakus, kurie pasiskirsto per stiklą ruožais, taip pat gadina stiklą ir neužtikrina saugaus vairavimo.

Valytuvų šluoteles reikia keisti dėl šių priežasčių:

Dryžiai ant stiklotoyota-valytuvai-1

Plonos nenuvalomos linijos ant stiklo atsiranda dėl pašalinių objektų, esančių ant valytuvo šluotelės, arba dėl to, kad jos kraštas nusidėvėjo. Nuvalykite šluotelės kraštą. Jeigu situacija nepagerėjo – šluoteles pakeiskite naujomis.

Šokinėjimastoyota-valytuvai-2

Valytuvai šokinėja arba triukšmingai vibruoja stiklo paviršiumi dėl vaško ar cheminių liekanų ant stiklo paviršiaus arba dėl valytuvo šluotelės deformacijos. Nuvalykite stiklą ir šluotelės kraštą. Jeigu situacija nepagerėjo – šluoteles pakeiskite naujomis.

Dėmės / ruožaitoyota-valytuvai-3

Nuvalius stiklą, ant jo lieka dėmės, kadangi valytuvo svirtelė arba šluotelės kraštas yra deformuoti ar nusidėvėję. Pakeiskite valytuvo šluoteles naujomis.

Kaip pasikeisti valytuvų šluoteles?

  • Atlenkę valytuvus nuo lango apverskite šluotelės gumuota puse į viršų ir spustelėkite fiksatorių, sukabinantį šluotelę su strypu.
  • Laikydami fiksatorių suspaustą numaukite šluotelę nuo valytuvo strypo
  • Taip pat kaip nuėmėte senąją, uždėkite naują šluotelę, užfiksuodami ją stumtelėjimu aukštyn.
  • Būkite atsargūs ir neleiskite metaliniam strypui atsilenkti, kol šluotelė neuždėta, nes krisdamas jis gali suskaldyti priekinį stiklą.


Kodėl turėtumėte rinktis Toyota valytuvus?

  • Juos pakeisti yra lengva ir greita – užtruksite tik 30 sekundžių.
  • Jie veikia tyliai, tad kelionės bus dar malonesnės.
  • Jie pagaminti iš patvarios aukštos kokybės gumos, kuri yra atspari įplėšimams ir tinkama mūsų oro sąlygoms.
  • Jie sukurti galvojant apie saugumą, tad vandenį nuo stiklo pašalina efektyviau nei konkurentų valytuvai.
  • Jie gaminami vadovaujantis aukščiausiais Toyota kokybės standartais.